Від Порошенка вимагають ветувати закон про комуністичну символіку

10 квітня 2015, 16:38

В опозиції вважають, що потрібно розвивати економіку, а не посилювати протистояння в українському суспільстві

"Опозиційний блок" закликає президента Петра Порошенка не підписувати закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Реклама

"Сьогодні коаліція, остаточно усвідомивши втрату довіри громадян через провал соціальної політики, взялася впритул за радикалізацію суспільства. Замість зміцнення падаючої гривні і виплат пенсій, коаліція вирішила перейменувати українські вулиці та міста, витрачаючи на це державний і місцеві бюджети. Замість підтримки ветеранів вона вирішила заборонити носити старикам ордена", – йдеться в заяві "Опозиційного блоку".

У партії наголошують, що завдяки законотворчості коаліції, фронтовики, які звільняли Україну і дійшли до Берліна, будуть оголошені злочинцями. "Адже якщо на 9 Травня вони вийдуть на парад в орденах Великої Вітчизняної на грудях – "отримають" по 5 років. А якщо фронтовиків з орденами покажуть по телебаченню – то від 5 до 10 років, заодно сядуть і всі причетні до сюжету журналісти. На телебаченні тепер будуть заборонені всі фільми про Велику Вітчизняну. Заборонені будуть також всі документи, видані до 1991 року, і які містять герб СРСР, в тому числі – свідоцтва про народження і шлюб", – сказано в повідомленні "Опозиційного блоку".

Прийняття закону про заборону пропаганди комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів посилить протистояння в суспільстві і збільшить ризик розколу країни, вважають в ОБ. "Позбавлення від тоталітарного минулого – складний, довгий і кропіткий процес. Демократичні країни проходили його шляхом широкого всенародного обговорення, величезної роботи істориків і знаходження суспільного консенсусу. Одного політичного і при цьому популістського рішення в такому складному питанні мало. Країна вже має гіркий досвід за законом про мови, який так і не був прийнятий, але завдав нищівного удару по нашій територіальній цілісності", – сказано в заяві.

У політсилі вважають, що замість проведення масштабної ідеологічної роз'яснювальної роботи коаліція вирішила обмежитися виключно заборонництва. "Цей суперечливий закон парламент прийняв без громадського обговорення, йдучи на поводу тільки однієї частини українського суспільства, і не бажаючи слухати і чути думку і аргументи всіх українських громадян", – йдеться в заяві.

Реклама

Прийняте Радою рішення не має нічого спільного з демократичними нормами, коли жителі міст, місцеві громади наділені правом вирішувати – як назвати вулицю, на якій вони проживають, упевнені в "Опозиційному блоці". "Нічого не має спільного з цінностями заходу і заборона старикам берегти пам'ять про свій подвиг, а їх дітям – шанувати їх заслужену пам'ять. Не кажучи вже про те, що цей сирий документ суперечить Конституції, адже він передбачає зміну назв областей", – йдеться в документі.

На думку опозиціонерів, закон дає Міністерству юстиції право самовільно, без суду і слідства не допускати політичні партії та кандидатів до виборів. "Тобто тепер уряд підміняє і закон, і порядок, і виборців. Цим законом нинішні власті продовжують рахунок обмежень і заборон, що руйнують громадянське суспільство країни. Опозиційний блок звертається до міжнародного співтовариства із закликом дати належну оцінку діям представників влади, спрямованим на згортання демократії" , – сказано в заяві.

В тренді
На війну зможуть відправити і без мобілізації: Зеленський підписав закон

"Нікому із влади народ не давав права протиставляти одну частину українського суспільства інший. Підписання цього закону – це злочин перед державою, яка ні історія, ні народ України не пробачить", – вважають в опозиції.

У разі підписання закону президентом Петром Порошенком "Опозиційний блок" планує звернутися до Конституційного Суду для скасування цього закону як що суперечить Основному. "Опозиційний блок вимагає від влади дати українцям довгоочікуваний мир і злагода. Сьогодні потрібно приймати закони і рішення, які сприяють об'єднанню українців, зміцненню держави. Сьогодні влада повинна зайнятися питаннями захисту людей, а не розвішуванням табличок і ярликів", – йдеться в заяві партії.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Реклама

Радянська символіка прирівнюється до символіки нацистської Німеччини та виявляється повністю поза законом. За публічне виконання гімну СРСР або за марш під червоним прапором із серпом і молотом можна загрожує позбавлення волі на 5 років. Радянська символіка забороняється у використанні політичних партій та громадських організацій, а ЗМІ за "пропаганду" можуть позбутися ліцензії. Крім того, в Україні тепер повинні демонтувати абсолютно всі пам'ятники радянським парткерівник, повністю відмовитися від усіх радянської топоніміки, аж до перейменування міст.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти