Особливості переходу на військовий стан: Рада підтримала законопроект Зеленського

Документ передбачає, що президент за поданням Кабміну буде затверджувати план оборони країни

Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект №1011 про особливості переходу на військовий стан – внесення змін до закону "Про оборону України" щодо організації оборони держави. Відповідний документ підтримали 316 народних депутатів.

Ухвалення закону дозволить закріпити на законодавчому рівні необхідність розробки і затвердження президентом України плану оборони України та затвердження його структури. Видання зазначених документів скоординує діяльність складових сил оборони і дозволить підготувати органи державної влади, органи місцевого самоврядування, єдину системи цивільного захисту, національної економіки до переведення з мирного на воєнний стан і відсічі збройної агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і територій держави до обороні.

Реклама

Так, для організації оборони держави президент України за поданням Кабінету міністрів затверджує структуру плану оборони країни, план оборони і військово-адміністративний поділ території України.

План оборони України – сукупність документів, що визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і терміни здійснення політичних, економічних, соціальних, військових, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів держави щодо підготовки до захисту і в разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Як повідомляли новини "Сьогодні", вперше в історії України в грудні 2018 року було введено військовий стан через агресію Росії в Азовському морі проти українських кораблів. Верховна Рада в кінці листопада підтримала відповідний указ президента про введення воєнного стану на термін 30 днів в 10 областях України: Одеській, Вінницькій, Херсонській, Запорізькій, Чернігівській, Донецькій, Луганській, Сумській, Харківській та Миколаївській областях. Читайте детальніше, що позитивне приніс країні військовий стан.

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти