"Оскар" по-українськи: хто з політиків удостоївся б статуетки в цьому році

29 лютого 2016, 08:22

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Лауреатами "премії" стали Олег Ляшко, Юлія Тимошенко, Михайло Саакашвілі, Геннадій Корбан і інші

Напередодніврученнянайголовнішоїпреміївсвітікіно,редакціяСегодня.uaвирішила,щозіркиукраїнськоїполітикинітрохи непоступаютьсяголлівудським"колегам"ітакожзаслуговуютьотриматисвій"Оскар".Мивибрали12основнихномінаційАмериканськоїкіноакадеміїівіртуально"вручили"нагородипредставникамвітчизняногополітикуму, що відзначилисяпротягомостанньогороку.

Реклама

Кращийфільмроку

"Кавуйдешпити?",-запитує(теперужеколишній)губернаторІгорВалерійовичКоломойськийународногодепутатаМустафиНайємаввідео,якеподививсямайжемільйонкористувачівYoutube.Інцидентмавмісце в кінці березня минулогороку післяприйняттяРадоюзміндо закону"Проакціонерні товариства",основною метоюякогобулоповерненнякомпанії"Укрнафта"підконтрольдержави.Коломойський,якийфактичноконтролює40%акційкомпанії,образився і забарикадувавсявбудівлі"Укрнафти"наНестерівськомупровулку.НародногодепутатавідБППНайєма,який приїхаввночіподивитися,щожвідбуваєтьсязащо з'явилисянавколоофісукомпаніїметалевимпарканом,виштовхалибійцівповномуобмундируванні, які нібитоєохоронною фірмою.Пізнішезустрічатинічногогостяздепутатським посвідченнямприїхавособистоКоломойський.Невідомо,чи пішлигероївідеопитикаву,аледіалогхаризматичногомільярдераіколишньогожурналістапішоввнарод,а"Укрнафта"-державі.

Кращарежисура

Реклама

СпробавідставкиурядуАрсеніяЯценюкасталачи ненайдраматичнішоюподією,заякоюспостерігалиукраїнцівостаннікількамісяців.Щевлипніминулогороку в відставкуподавміністрохорони здоров'яОлександрКвіташвілі. Занимпослідувализаявиміністра інфраструктури Андрія Пивоварського, міністра інформполітики Юрія Стеця і міністра аграрноїполітикиОлексіяПавленка. Аленайбільш резонансноюсталазаява міністра економічногорозвиткуіторгівлі Айвараса Абромавічюса. Під час екстреної нарадиурядузпершимичотирмаміністрамидомовились, і вонивідкликалисвоїзаявипро відставку, Абромавічюс же назасіданняне з'явився.Удень,колипрем'єр-міністрвдругеприйшовзвітуватипередРадоюпровиконану за рік роботу,навітьЮлія Тимошенко розплела косу. РосійськіЗМІписали-це поганодляЯценюка.Під часголосуваннязарезолюціюпронедовіру урядупотрібної кількостіголосівпростоне знайшлося.

Краща жіночароль

У тойчас,якЛеонардоДіКапріовшостийразномінуєтьсянаОскар(ісудячи з усього, і нарешті небезнадійно), вріднійдлянеїномінаціїуЮліїТимошенкоконкурентокпростонемає.ЗрокуврікЛедіЮзалишаєтьсяголовноюжінкоювукраїнській політиці.І неважливо,перебуваєвоназагратами,займаєпрем'єрськекріслоаборобитьвседлятого,щобвньогосісти.Їївиступирозлітаютьсянацитати,азазмінами в образі стежатьбільше,ніжзаневдалою відставкоюКабміну.

Реклама

Краща чоловічароль

Новаторством,правда,переможецьвційкатегоріїне дивує-все цеукраїнцівжебачили.Алегаласнавколоздоров'ялідерапартіїУКРОПГеннадіяКорбанапіднявсяне меншмй.Відразупіслязаявижурналістампро те,щовін "відчуваєсебекраще,ніжПетроОлексійович Порошенко"під чассудовогозасіданняполітику, що переніснедавноінфаркт, раптом стало поганоПрибулімедикипідтвердили,щопідозрюваномунеобхіднагоспіталізація.6листопада суд,беручидо увагивипискизісторіїхворобиКорбана, помістивйогопіддомашній арешт. 7-го грудня "укроповец"бувгоспіталізованийвдніпропетровськуклініку,звідкивжечерезтижденьвиписався"за умовипродовженнялікуванняврежимідомашньогостаціонару"Однакуже25-го грудняКорбанбувдоставленийдо Києвадля примусовогопроходженнясудово-медичноїекспертизи. Утойжеденьстанздоров'яполітикарізкопогіршився, а прес-служба партії УКРОП повідомилапро те,щоїхлідерубулазробленатерміноваопераціяізаразвінзнаходитьсявреанімаційномувідділенніІнститутусерцево-судинноїхірургії ім.Амосова.Прокуратурапоставилаінформаціюпідсумнів-іКорбанвінвалідному візкувкареті"швидкої"всупроводі13автомобілівідвохмашинполіції відправивсявчерговий судМожливо,прокуроріповіривбиполітику,якби неМихайлоСаакашвілі.ПокиКорбан,перебуваючивдомашньомустаціонарі,за його словами,лежавпідкрапельницями,здававаналізиіпивгіркіліки,Саакашвілі викладаввсоцмережі фотографиі, наякій"хворий"політиктримаєврукахсигарету,айогодрузіпоручрозпиваютьалкогольнінапої.

Кращийоригінальнийсценарій

Реклама

11-гогрудня минулогорокуАрсенійЯценюкприйшовдо Верховної Радидлязвіту(який,до речі,фактичновиявився звичайнимчасомзапитань до уряду).Виступпрем'єрабулоперерванотрояндамивіднардепаОлегаБарни,заякими пішлиспробавиносутілаЯценюкаіз залуібійкадепутатівз"Народногофронту"іБПП.Діючі особистали героями дня в соцмережах і сітових ЗМІ і отрималидоганувід президентаСамБарназаявив,щотаквчинитийомувелілисовістьіпереконання,ізадіїсвогооднопартійцядовелосявибачатися голові фракціїБППЮрію Луценку.За підсумкомінцидентупрем'єр-міністрвідбувся легкимпереляком іякнівчому не бувалопродовживсвійзвіт,апостраждавтількиОлегБарна-йомуіброву розбили, і з фракціївиключили. 19лютогоБарнувідновилиу фракціїБПП.

Кращийфільмнаіноземній мові

Конфлікт,який отримавдругу назву"Яквірменинігрузинз'ясовують,хтознихбільшеукраїнець",стався14-го грудня підчасзасіданняНацради реформв присутності президента Петра Порошенка. За словами Авакова, він "давно не бачив настільки ошізевшого популіста" і "утримався від того, щоб його (Саакашвілі – прим.) вдарити – хлюпнув йому в обличчя водою". Заява Саакашвілі була більш стриманою: він просто звинуватив міністра внутрішніх справ в корупції і образах. Також одеського губернатора обурило, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк назвав його гастролером і закликав забиратися з країни. Сторони наполягли на оприлюдненні відео конфлікту, що і було зроблено вже через два дні. Однак популярним цей ролик став, звичайнозовсім нечерез кинутий стакан

Кращароботахудожника-постановника

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

Декораціїзатриманняекс-голови ДержавноїслужбиУкраїниз надзвичайних ситуаційСергіяБочковськогоійогопершогозамаВасиляСтоєцькогобуливражаючими. Чиновникам наділи наручники під часзасіданняКабінетуміністрів25-го березня2015гороку.Їхпідозрюютьу зловживанняхіпричетностідо корупційних схемв ДСНС.Заразсуднадекс-главоювідомстваійогозамомвжейде.Однакголовнев усійційісторіїте,що,якжартуваливсоцмережах,колиправоохоронцізайшлиназасіданняКабміну,напружилисяне тількиколишнікерівникиДСНС.

Кращаоператорськаробота

ГоловнимоператоромвминуломуроціставнинішніймерДніпропетровськаБорисФілатов."Вонипростоне думали,щоябудуцевсезнімати.Буловажкотриматися,щоб некинутисягризтиїмгорло.Аледоказиважливіші",-такпідписаввінсвоюзйомкузатриманняГеннадіяКорбана.Втім,вженанаступнийденьвиявилося,щопрацівникиСБУпроводили і власнузйомкузатримання "укропівця".Аленавітьнезважаючинате,щоКорбанубулипред'явленізвинуваченнявідразуза чотирма статтямиКримінальногоКодексу(середякихстворенняорганізованоїзлочинної організації,привласненнямайнаівикраденнядвохчиновниківіавтотранспортногозасобу),Філатоввсілякопідтримувавсвого друга.Якмінімум,постамивФейсбуці.

Кращийхудожнійкороткометражнийфільм

ОлегЛяшко,безумовно,особистістьяскрава-вінцілкоммігперемогтивпрактичнобудь-якийзпредставленихномінацій.ОсьінедавнєкоротенькевідеозліфтаВерховноїРадизаручникомякогостав нардеп, швидкорозійшлосяпосоцмережах."Яйомукажу:"Мизастрягливліфті!",-авінкаже: "Нуідобре",-передаєдрузямпонещастюсловадиспетчераОлегЛяшко.До речіу другій частині відео  Ляшкорекомендуєсвоєму товаришевіГригоріюПрігебімовчати,ато"доведетьсятебе вбити,повітрятількинадвохзалишилося",іміркуєпрожиттязвичайнихлюдей(якзавжди,втім).Всьоговув'язненнінардепудовелосяпровестиблизько20-тихвилин,післячого"свободайогорадіснозустрілабіля входу",аЛяшковсерйоззадумавсяпро те,щобперевіритивсіліфтиповсійкраїні

Кращівізуальніефекти

19-голистопада під час засіданнякомітетуВерховноїРадиз питаньзапобіганнятапротидіїкорупціїміжнардепомВолодимиромПарасюкомізаступникомначальникаГоловногоуправлінняпоборотьбізкорупцієютаорганізованоюзлочинністюСБУВасилем Пісним сталасясловесна перепалкаПарасюкзвинувативПісногов"кришуванні"львівськоїміліціїтадеякихпідприємств,нащотойвідповів,щозробивдляМайданубільше,ніжколишнійсотник.Післяцихслівнардепсхопивсяівчинив актногоприкладства,абопростовдаривногоюопонентапоголові.Йоготутжевиштовхалиіз залу,дезасідавкомітет.ВасильПісний,звичайно,звернувсяв ГПУ с заявоюпро нанесенняйомутілеснихушкоджень, а післянавітьспробувавчерезсудотриматикомпенсаціюврозмірі100тис.грнзананесенняморальної шкоди. Однак суд позовне задовольнив, іВолодимируПарасюкзапосяганнянагідність,діловурепутаціюіголовуВасиля Пісногонічого небуде.

Кращийдокументальнийповнометражнийфільм

ПрихіднанарадуВерховноїРади17-го вересняГенпрокурораВіктораШокіна закінчився скандалом. ГлаваГПУпродемонструваввідеозапис,наякійлюдина, схожанадепутатавідРадикальноїпартіїІгоряМосійчука,берехабарзазаступництвоякоїсьзабудовивПереяслав-Хмельницькому.Крімтого,нардепобіцяєдомовитисязміліцієюіСБУ,атакожвиступитизтрибунипо необхідномупитанню.262народнихдепутати проголосувализапритягненнярадикаладокримінальноївідповідальності,іМосійчуказпорушеннямрегламенту,алезатрималиПечерськийсудвідправивнардепапідвартуна60 дібнащотойзаявив,щозцієїхвилинибудевживатитількиводу,-іоголосивголодування.Алевжечерезтижденьголодування булоскасованочерез станздоров'яполітика,азізоляторавінпереїхав влікарнянупалатузболямивхребті. Лікарі діагностувалийомувідкритувиразку12-палої кишкипід часчерговогосудовогозасідання"радикал"навітьвтративсвідомістьвідчерговогокрововиливуіпотрапив в реанімацію. Всьогозачассудовихрозглядів,за словамиМосійчука,вінсхуд на 100 кгФактично,заразтермінизапобіжного заходуповідношеннюдонардепавжеминули.Мосійчукнайнявновогонезрячогозахисника,такщопрокуратуразайнятаперекладомматеріалівсправинашрифтБрайля,асудзатягується.

Кращийдокументальнийкороткометражнийфільм

Узйомкахцьоговідеоне взяв участіжоденукраїнськийполітик,протене визнатийогоочевиднуперемогувзаявленійномінаціїможна.20секундфактажупро найгучнішийлітній фестивальвКриму.

Всі подробиці в спецтемі Оскар-2021

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти