Опубліковані зміни до Конституції в частині правосуддя

30 червня 2016, 10:13

Закон опублікувала газета "Голос України"

Офіційна газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала закон про внесення змін до Конституції в частині правосуддя. Закон опублікований 29 червня, передають "Українські новини".

Реклама

Відповідні зміни передбачають: реорганізацію Вищої ради юстиції до Вищої ради правосуддя (ВСП); позбавлення Президента права створювати суди; закріплення за парламентом повноважень по створенню, ліквідації та реорганізації судів; позбавлення Ради повноважень призначати суддів безстроково та давати згоду на їх затримання і арешт з передачею останніх повноважень до ВСП; позбавлення Президента, парламенту і з'їзду суддів права звільняти суддів Конституційного Суду – суддя зможе бути звільнений тільки за рішенням не менше двох третин складу КС.

Документ підвищує з 25 до 30 років мінімальний вік для заняття посади судді і при цьому вводить систему конкурсного відбору для призначення суддів.

Також документом збільшується термін повноважень генерального прокурора з 5 до 6 років, але забороняється йому займати цю посаду 2 терміни поспіль.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Крім того, зміни передбачають введення інституту конституційної скарги (скарги на протиріччя Основному закону застосованого в кінцевому судовому рішенні закону при вичерпанні всіх інших національних засобів правового захисту) і дозвіл КС визначати конституційність які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою питань (за зверненням Президента чи не менше 45 депутатів Ради).

Реклама

Всі ці зміни вступлять в силу через три місяці з наступного після опублікування закону про внесення змін до Конституції в частині правосуддя дня.
Крім того, в Конституції буде закріплена можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду (Гаага, Нідерланди), однак це положення набуде чинності через три роки з наступного після опублікування закону дня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти