Опитування показало, як юристи ставляться до судової реформи в Україні

Адвокати та прокурори в цілому задоволені впровадженням конкурсних відборів і кваліфікацій суддів, але сумніваються в антикорупційній здатності українських судів

Близько 70% юристів позитивно оцінюють вплив судової реформи на незалежність судів, стабільність судової системи України та підвищення рівня довіри громадян до судової влади. Про це свідчать результати експертного опитування, проведеного у вересні 2018 року компанією Gfk Ukraine за ініціативою програми USAID "Реформування сектору юстиції" Нове правосуддя ".

Серед факторів, які позитивно впливають на незалежність і стабільність судової системи, респонденти визначили:

  • конкурсний відбір до Верховного суду (78%)
  • впровадження первинного кваліфікаційного оцінювання суддів (76%)
  • впровадження регулярного кваліфікаційного оцінювання (76%)
  • звуження обсягу суддівської недоторканності до функціональної (68%)
  • скасування повноважень президента України щодо надання згоди на затримання судді (60%)
  • надання можливості претендувати на посаду судді Верховного та Вищого антикорупційного судів адвокатам (78%) і вченим (52%).
Реклама

Також більшість опитаних законодавців (61%) називають виправданим залучення представників міжнародної спільноти до конкурсного відбору до Антикорупційного суду.

А ось із тим, що створюваний Антикорупційний суд сприятиме боротьбі з корупцією в усіх гілках влади, погодилися менше половини (42%) респондентів. Дещо більше правознавців – 49% – упевнені в тому, що в цілому судова система здатна стати основою для подолання корупції в усіх гілках влади.

1/3

Реклама

Результати опитування були оприлюднені в Києві 24 жовтня. Опитуванням в рамках Програми реформування сектору юстиції "Нове правосуддя" USAID були охоплені адвокати і прокурори, які є учасниками судових проваджень, але не є працівниками судової системи, а також представниками установ судової експертизи, слідчими МВС та інших органів.

Опитування проводилися у вересні 2018 року шляхом персональних інтерв'ю 400 осіб в містах України з населенням в понад 50 тисяч. Дослідження проводили по всій території України, за винятком Криму і неконтрольованих урядом територій.

Нагадаємо, оцінюючи судову реформу в Україні глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо зазначив, що вона йому нагадує "революцію Коперника".

Реклама

Як заявляв раніше президент України Петро Порошенко, в українському правосудді починається нова епоха. Він зазначив, що завдяки змінам профільного законодавства в Україні впроваджуються "європейські стандарти судочинства.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти