Опитування показало, як юристи ставляться до судової реформи в Україні

26 жовтня 2018, 16:32

Адвокати та прокурори в цілому задоволені впровадженням конкурсних відборів і кваліфікацій суддів, але сумніваються в антикорупційній здатності українських судів

Близько 70% юристів позитивно оцінюють вплив судової реформи на незалежність судів, стабільність судової системи України та підвищення рівня довіри громадян до судової влади. Про це свідчать результати експертного опитування, проведеного у вересні 2018 року компанією Gfk Ukraine за ініціативою програми USAID "Реформування сектору юстиції" Нове правосуддя ".

Реклама

Серед факторів, які позитивно впливають на незалежність і стабільність судової системи, респонденти визначили:

  • конкурсний відбір до Верховного суду (78%)
  • впровадження первинного кваліфікаційного оцінювання суддів (76%)
  • впровадження регулярного кваліфікаційного оцінювання (76%)
  • звуження обсягу суддівської недоторканності до функціональної (68%)
  • скасування повноважень президента України щодо надання згоди на затримання судді (60%)
  • надання можливості претендувати на посаду судді Верховного та Вищого антикорупційного судів адвокатам (78%) і вченим (52%).

Також більшість опитаних законодавців (61%) називають виправданим залучення представників міжнародної спільноти до конкурсного відбору до Антикорупційного суду.

А ось із тим, що створюваний Антикорупційний суд сприятиме боротьбі з корупцією в усіх гілках влади, погодилися менше половини (42%) респондентів. Дещо більше правознавців – 49% – упевнені в тому, що в цілому судова система здатна стати основою для подолання корупції в усіх гілках влади.

В тренді
"Козявка" і "нікчема": сварка Саакашвілі та Марченка пішла по другому колу
Реклама

Результати опитування були оприлюднені в Києві 24 жовтня. Опитуванням в рамках Програми реформування сектору юстиції "Нове правосуддя" USAID були охоплені адвокати і прокурори, які є учасниками судових проваджень, але не є працівниками судової системи, а також представниками установ судової експертизи, слідчими МВС та інших органів.

Опитування проводилися у вересні 2018 року шляхом персональних інтерв'ю 400 осіб в містах України з населенням в понад 50 тисяч. Дослідження проводили по всій території України, за винятком Криму і неконтрольованих урядом територій.

Нагадаємо, оцінюючи судову реформу в Україні глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо зазначив, що вона йому нагадує "революцію Коперника".

Як заявляв раніше президент України Петро Порошенко, в українському правосудді починається нова епоха. Він зазначив, що завдяки змінам профільного законодавства в Україні впроваджуються "європейські стандарти судочинства.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти