Опозиція просить Європу і США покарати місцеву владу, яка порушує права мільйонів жителів Донбасу

27 серпня 2015 19:36

У Опозиційному блоці впевнені, що ініціатива скасувати вибори на сході – це порушення Конституції

Опозиційний блок просить ЄС і США ввести санкції проти губернаторів Донецької та Харківської областей, які, на думку опозиціонерів, порушують права українців. Про це йдеться у зверненні партії до глав дипломатичних представництв зарубіжних держав і міжнародних організацій.

Реклама

"Підтримка демократичних процесів у всьому світі багато років є важливим елементом зовнішньої політики країн-членів Європейського Союзу, США та інших розвинених демократій. Ми розраховуємо, що в ЄС, США та інших країнах-партнерах України не стануть байдуже спостерігати за очевидною спробою обмеження громадянських свобод в деяких ключових для миру і стабільності в країні регіонах нашої держави", – йдеться у зверненні Опозиційного блоку.

У партії заявили про спробу обмеження політичної конкуренції і громадянських свобод українців з боку команди голови Харківської ОДА Ігоря Райніна. "Під надуманими приводами тривалий час відмовляють у реєстрації Харківської обласної організації партії "Опозиційний блок". Політичну силу, заручившись найбільшою підтримкою харків'ян на парламентських виборах 2014 року, зараз намагаються не допустити до участі у місцевих виборах", – сказано в заяві.

Такі дії харківських чиновників в ОБ пов'язують зі страхом влади перед високими рейтингами опозиції. "Абсолютно неприйнятні методи боротьби з опозиційною політичною силою. Ми чудово пам'ятаємо, як у минулі роки будь-які проблеми з реєстрацією опозиційних партій для участі у виборах ставали приводом для швидкої і більш ніж жорсткою публічної реакції США, Європейського Союзу та інших розвинених демократій світу", – йдеться в документі.

В опозиції також переконані, що останні заяви голови Донецької ОДА Павла Жебрівського із закликом не проводити вибори до органів місцевого самоврядування на Донбасі є спробою ущемити закріплені в Конституції права жителів області. "Обирати та бути обраним, формувати владу через механізм прямого голосування – фундаментальні права громадянина в сучасному суспільстві. Саме на них зазіхають ставленики нинішньої влади, позбавляючи жителів Донбасу будь-яких законних механізмів впливати на систему управління в своєму регіоні. А коли у людей відбирають доступ до демократичних інструментам формування і зміни влади, їм залишають зовсім не той вибір, який сьогодні потрібен і без того охопленому кровопролиттям і нестабільністю регіону", – йдеться у зверненні.

Реклама

Опозиціонери просять міжнародне співтовариство втрутитися в ситуацію і не допустити порушення прав і свобод мільйонів українців з боку губернаторів Донецької та Харківської областей. У Опозиційному блоці закликають "розглянути можливість введення персональних санкцій у відношенні зазначених осіб, як це відбувалося в минулому з тими, хто вдавався до авторитарних методів управління, намагався утискати законні права громадян і політичної опозиції в Україні".

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти