"Опозиційний блок" зареєстрував законопроект про скасування мовного закону

16 липня 2019, 14:29

У політсилі впевнені, що дуже важливо дотримуватися конституційних прав кожного громадянина

Законопроект (реєстраційний номер 10459) про визнання таким, що втратив силу мовного закону"Про забезпечення функціонування української мови як державної" зареєстрований у Верховній Раді 16 липня 2019 року. Авторами законопроекту виступили народні депутати від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський, Олександр Вілкул, Євген Мураєв.

Реклама

Як зазначають автори законопроекту, Конституція і ратифіковані Україною Рамкова конвенція Ради Європи про захист національних меншин та Європейську хартію регіональних мов гарантують вільний розвиток, використання і захист усіх мов національних меншин, які проживають на території України. Мовний закон порушує ці норми в частині гарантій розвитку російської та інших мов нацменшин (ст. 10 і 11) і в частині заборони дискримінації (ст. 24).

Крім того, на думку авторів законопроекту, мовний законопроект був прийнятий з грубими порушеннями.

Лідер фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новинський підкреслив, що в питанні мов багатонаціональної двомовної країни, якою є Україна, дуже важливо дотримуватися конституційних прав кожного громадянина. Опозиціонери послідовно виступають за українську мову як державну, за вільний розвиток російської мови, за доступ до освіти рідною мовою національних меншин.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Нагадаємо, 21 червня 2019 року "Опозиційний блок" передав до Конституційного Суду України конституційне подання про визнання мовного законутаким, що суперечить Конституції.

Реклама

Як відомо, 25 квітня Верховна Рада прийняла закон № 5670-д про українську мову. Документ регулює порядок застосування української мови як державної в публічних сферах суспільного життя, окрім сфер приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Читайте детальніше, що потрібно знати про "мовний" закон.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти