Олег Мусій розповів про реформи у сфері охорони здоров'я

31 березня 2014 13:55

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Міністр охорони здоров'я України представив своє бачення необхідних змін у системі

Систему охорони здоров'я України необхідно серйозно оновити за допомогою введення обов'язкового медичного страхування, створення лікарського самоврядування та підвищення якості освіти медиків, вважає міністр охорони здоров'я України Олег Мусій.

"Всім зрозуміло, що система вимагає серйозного структурного оновлення, тому що нею незадоволені практично все", — заявив Мусій.

Насамперед у медичній системі України необхідно ввести підсистему лікарського самоврядування, вважає Мусій. На його думку, це допоможе залучити до управління фахівців, які безпосередньо працюють у цій галузі.

"Ми отримаємо баланс між державою і професіоналами, які працюють у системі. Це стане стимулом для розвитку системи", — заявив міністр.

Наступним кроком реформ системи охорони здоров'я має стати зміна системи фінансування шляхом введення обов'язкового для всіх медичного страхування, вважає Мусій. На думку міністра, це дасть можливість запустити ринкові механізми і відносини в системі охорони здоров'я, що є одним із найбільш важливих завдань на сьогодні. Цей процес можна реалізувати за 2-3 роки, упевнений міністр.

І ще одним кроком для побудови нової системи Мусій вважає зміни в підготовці кадрів. За словами міністра, необхідно кардинально змінити якість як переддипломної, так і післядипломної освіти медиків.

На тепер Світовий банк надав Україні 450 тисяч доларів на проведення всебічного аудиту фінансової та організаційної діяльності МОЗ. За результатами аудиту будуть зроблені висновки про фінансові зловживання, які мали місце, та прийнято рішення про те, як розвиватиметься система далі, повідомив Мусій.

"Найбільше претензій щодо корупційних складових є до непрозорої закупівлі виробів медичного призначення, апаратури та ліків", — повідомив Мусій.

Також зараз у МОЗ працюють слідчі групи ГПУ, МВС і фінансової інспекції, які зможуть надати перші висновки вже до кінця тижня, сказав Мусій.

Крім того, міністр зазначив, що Всесвітня організація з охорони здоров'я вже готова надати допомогу Україні у фінансуванні побудови нової системи охорони здоров'я.

Крім того, Мусій повідомив, що надалі зміни чекають на схему рівнів і пріоритетів надання медичної допомоги. Зокрема, ставка буде зроблена на внесення змін до сімейної медицини та реабілітаційної медицини. Також буде розглянуто питання про рекламу медичних препаратів і виробів.

"Я — проти реклами ліків на телебаченні... Але, на жаль, законодавством це поки не регулюється", — заявив міністр, додавши, що це питання є дискусійним, і до роботи над ним необхідно залучити громадськість.

Крім того, міністр упевнений, що в Україні необхідно проводити інформування та роз'яснення для населення, щоб медичні реформи не сприймалися як "непопулярні".

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Новий глава МВС: всі подробиці

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти