Однофамільці політиків: Яценюк торгує одягом, Ляшко – парфумами

Тезки українських політиків заробляють на життя, продаючи цигарки і парфуми

Сотні однофамільців українських політиків займаються власним бізнесом. Як з'ясувала "Сегодня", в країні одних тільки зареєстрованих бізнесменів з прізвищем Порошенко в Єдиному держреєстрі фізосіб-підприємців (знаходиться на офіційному сайті Мін'юсту) – 30 осіб, правда, 20 з них з різних причин припинили свою комерційну діяльність. А один з них, тезка сина президента, Олексій Порошенко – підприємець-переселенець. Бізнесменів, однофамільців прем'єр-міністра в Україні – понад 80-ти, частина з них є діючими підприємцями, частина також, з різних причин, призупинили свою діяльність. Згідно Держреєстру, підприємці з прізвищем Яценюк задіяні в різних сферах – від роздрібної торгівлі товарами на ринках до здачі приміщень в оренду. Тезок радикала Олега Ляшка в Україні зареєстровано рівно 100, з них 8 – це Олеги Ляшки. Заробляють собі на життя, торгуючи косметикою, одягом, автозапчастинами та керуючи підприємствами. Однофамілець лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко серед українських підприємців також чимало – 42 Юлії, три з них – Володимирівни (з Донецької, Запорізької областей, одна з них – киянка). Згідно з даними Держреєстру, Юлії Тимошенко в Україні – "багатоверстатниці". Такі жінки в Україні задіяні, наприклад, і в торгівлі фармацевтичними товарами, і цигарками, а також у продажу напоїв і продуктів харчування.

Порошенко :" Чиновникипросятьцукерки"

Реклама

Однофамільців президента серед підприємців налічується кілька десятків людей. Але, за даними Держреєстру підприємців, жодного Петра Порошенка серед них немає. Зате є тезка президентського сина, Олексія: він, згідно з даними реєстру, працює в сфері комп'ютерного програмування, а також є консультантом з питань інформатизації. Ми розшукали хлопця, і він нам розповів, що йому, як і багатьом іншим, довелося виїхати з рідної Луганської області. "Через прізвище ніяких незручностей або проблем у мене не було – тільки жарти. Найчастіше сторонні люди і чиновники, яким доводиться пред'являти документи, жартома просять у мене цукерок", – посміхаючись, каже підприємець.

Ще один однофамілець Порошенка, Олександр, в Держреєстрі Мін'юсту числиться як бізнесмен, зайнятий в сфері роздрібної торгівлі: в Одеській області продає з лотків та на ринках напої, продукти харчування та цигарки. А ось підприємець Порошенко із Запорізької області, також за даними Держреєстру, продає товари подорожче: він торгує звукозаписною і побутовою електронікою в спеціалізованих магазинах. Ще один підприємець з прізвищем Порошенко з Дніпропетровської області, за даними Держреєстру, торгує в роздріб одягом, косметикою і туалетним приладдям. А ось одесит Порошенко припинив свою підприємницьку діяльність: в документі Мін'юсту уточнюється, що раніше підприємець працював в сфері вивчення кон'юнктури ринку і вивчення громадської думки. Ще один Порошенко, який згорнув бізнес, – теж житель Одеської області, і раніше займався роздрібною торгівлею з лотків. Також цікаво, що серед бізнесменів з прізвищем Порошенко практично половина – це жінки, і вони задіяні в різних сферах – від торгівлі до виробництва.

Яценюки: шубиіголова

Реклама

В Україні і безпосередньо на батьківщині прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, в Чернівецькій області, є кілька підприємців – однофамільців глави уряду. Частина з них зайняті інтелектуальною працею, наприклад комп'ютерним програмуванням, консультуванням з питань інформатизації. Є Яценюки, які задіяні в рекламному бізнесі, очолюючи профільні агентства. Втім, наприклад, в столиці один з підприємців з прізвищем Яценюк займається продажем продуктів в спальному районі міста. А ось підприємець з Волинської області Тетяна Яценюк каже, що їй прізвище сильно допомагає в житті. "У мене чоловік італієць, машина – російська, а номери на автомобілі українські. Коли проходимо з чоловіком митницю, то досить тільки показати документи, і нас пропускають без зайвих питань. Митники думають, напевно, а хіба мало хто це, – з посмішкою розповідає Тетяна Василівна. - Я торгую жіночим одягом, сукнями. Працювати складно, тому як великий бізнес з'їдає малий. А покійний колишній чоловік, прізвище якого було Яценюк, шив натуральні шуби такої якості, що за ними люди шикувалися в чергу за два роки наперед. Я так скажу: Яценюки взагалі люди "кручені", в хорошому сенсі цього слова!".

СтоЛяшків :продаютьпарфумиігорілку

Найчисленніша в Україні армія підприємців – однофамільців політиків – це Ляшки. З майже сотні таких бізнесменів – вісім Олегів, правда, повних тезок немає жодного. Згідно держреєстру, один з них, сумський комерсант Олег Ляшко займається оптовою торгівлею парфумерними та косметичними засобами. Один з полтавських тезок "радикального" нардепа, підприємець Олег Ляшко каже, що сторонні, дізнавшись про прізвище, запитували, мовляв, чи не родич. "Питання зводилися нанівець, коли дізнавалися, що батькові не збігається з по батькові політика. Я – Анатолійович (політик Ляшко по батькові Валерійович. – Авт.), – говорить полтавець Ляшко. - Зараз моя діяльність призупинилася і, швидше за все, що торгову точку буду закривати (магазин з продажу алкоголю і тютюну). До свого однофамільця ставлюся так: іноді він має рацію, іноді немає". Ще один бізнесмен Олег Ляшко, чия діяльність (управління підприємствами) була зареєстрована в Запорізькій області, відповів нам з гумором: "Це політик живе з моїм прізвищем, а не я. Про свою діяльність говорити не хочу, точно як і немає бажання обговорювати дії політика Ляшка в Раді. Можу додати, що прізвище допомагає. Наприклад, даішники відпускають. Так і кажуть: "Ви, напевно, родич, їдьте далі ..."

За даними держреєстру фізосіб-підприємців, решта Олегів Ляшків зайняті або були зайняті в сфері торгівлі одягом (комерсант з Лановецького району Тернопільської області), автотранспорту (Ляшко з Рівненської області), а підприємець Ляшко з Київської області торгує автомобільними запчастинами
.

Реклама

Янукович: торгуєнаринку

Як виявилося, серед підприємців найменше громадян з прізвищем Янукович. За даними держреєстру Мін'юсту, таких в країні всього 10 осіб, серед них лише один чоловік, уродженець Чернівецької області, тезка сина екс-президента, Олександр Янукович. Згідно з довідкою, він був задіяний в сфері надання послуг таксі, але завершив свою діяльність. В цілому з десятка Януковичів продовжують бути комерсантами лише троє, семеро з різних причин згорнули свій малий бізнес. Третина Януковичів-підприємців – це уродженці Донецької області, ще одна – мешканка Івано-Франківської області. Про Однією з Януковичів-дончанок в держреєстрі фізосіб-підприємців повідомлено, що вона зареєструвала свій бізнес на батьківщині "легітимного" – в Єнакієвому, а торгує одягом і взуттям, текстильними виробами з лотків на ринку. До цього в документі додано, що свою діяльність комерсант не припинила.

Юлі: фрукти і вата

Серед українських підприємців, однофамільниці лідера "Батьківщини", – понад 40 Юлій Тимошенко, троє з них повні тезки, тобто Тимошенко Юлії Володимирівни. Двоє з них – діючі підприємці, комерційна діяльність третьої завершена. Такі дані наведені в держреєстрі фізосіб-підприємців Мін'юсту. Одна з діючих комерсанток займається роздрібним продажем продуктів, напоїв та тютюнових виробів, друга ЮВТ зайнята оптовою торгівлею фармацевтичними товарами. Решта Юлій Тимошенко, багато з яких "багатоверстатниці", заробляють на життя, продаючи побутову і звукозаписну електротехніку (в Херсонській області), працюють в агентстві нерухомості посередником (Запорізька область), ще одна тезка екс-прем'єра з Київської області зареєстрована як підприємець, торгує в роздріб цілим набором продуктів: овочі та фрукти в магазинах, м'ясом, рибою, ракоподібними і молюсками. Крім того, ця бізнесвумен торгує хлібом та кондитерськими виробами.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,11
56,27
52,53
26,06
57,49
54,99
52,99
26,48
58,05
57,62
50,77
27,78
59,00
57,00
51,90
26,23
59,29
58,09
55,09
27,59
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,49
59,41
55,49
27,54
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,81
25,85
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти