Очищення судів в Україні: блогер пояснив тонкощі процесу

27 грудня 2017, 14:57

Карл Волох розповів, навіщо в Україні проводити адміністративну перебудову судової системи

Відомий український блогер Карл Волох на своїй сторінці в Facebbok пояснив, як в Україні буде проходити процес очищення судової влади.

Реклама

За словами блогера, в ході підготовки і обговорення судової реформи в Україні "існувало два підходи до перенабор суддів: повний і частковий". Як зазначив Волох, Конституція України і міжнародна практика – зокрема, практика Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), "обмежують до мізерії підстави для звільнення чинного судді".

"Тобто, вигнати його (суддю – Ред.) з роботи без складної процедури, що включає схожий на судовий доказ провини в конкретному порушенні або злочині, неможливо. Та й тоді він має право на судове оскарження такого рішення, що не просто затягує процес на роки, але і робить (в умовах нинішньої недосконалої системи судів) нездійсненним в квадраті. Тепер уявіть, що вам потрібно це зробити з тисячами суддів", – пояснив Волох.

Як зазначив блогер, Венеціанська комісія, яка аналізувала свого часу обидва українські законопроекти про перебудову судової системи, дала зрозуміти, що для повного перенабору суддівського корпусу необхідно проводити реформу під видом адміністративних змін, "тобто, ліквідації одних судів і організації інших (укрупнення або поділ територіальне, поєднання юрисдикцій або виділення нових, зміна кількості рівнів судової системи з трьох до чотирьох)".

"Якщо в рамках цих змін суддя не пройде переатестацію і конкурс в новий суд, то його можна буде звільнити – відповідно до найсуворіших підходами ЄСПЛ. І така зміна згодом було внесена до перехідних положень Конституції", – роз'яснив Волох.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)
Реклама

Блогер підкреслив, що адміністративна перебудова судової системи є необхідною умовою повного перенабору суддівського корпусу в Україні.

01_68

Нагадаємо, президент Петро Порошенко запустив судову реформу, підписавши відповідний закон. Як повідомила прес-служба адміністрації президента, закон ввів нові правила для цивільного, господарського та адміністративного судочинства. Крім того, нововведення з'являться і в кримінальному процесі.

Всі зміни вступлять в силу поступово, протягом двох років. "Сегодня" з'ясувала, як нововведення торкнуться кожного з українців.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти