Звернення Петра Порошенка про реалізацію Мирного плану та зміцнення обороноздатності держави (повний текст)

12 жовтня 2014, 22:58

Президент звернувся до українців

Дорогі співвітчизники!

Реклама

У вересні, майже місяць тому, в Мінську був прийнятий протокол щодо реалізації Мирного плану Президента України. Саме в цей час відбувся Саміт НАТО в Ньюпорті.

Чого вдалося домогтися за цей непростий час, що минув з моменту підписання?

Перший результат.

Ми змогли зупинити по всьому фронту наступ ворога.

Реклама

Причому не найманців, не бойовиків-терористів, а добре вишколені підрозділи регулярної армії сусідньої країни.

Зусиллями наших воїнів були зупинені сотні інтервентів, яким вже ніколи не повернутися додому.

По той бік кордону це стало вагомим аргументом на користь миру.

Результат номер два.

Режим припинення вогню встановлено вздовж значної частини лінії зіткнення.

Реклама

Число жертв серед наших військових значно знизилося і, на щастя, в останні дні нам вдається не втрачати жодного нашого героя.

Ті ж, хто порушують режим припинення вогню, отримують гідну відсіч. Тут ніякого пацифізму бути не може.

Наші відважні воїни героїчно тримають оборону Донецького аеропорту, який вже став символом мужності і героїзму. З вражаючими мужністю і відвагою.

Українськими кіборгами прозвали вороги цих героїв.

Карбувати їхній подвиг у літописі української бойової слави належить золотими буквами. Держава гідно оцінить їхню мужність.

Реклама

Третій важливий результат, про який хочу вам доповісти.

Уже майже півтори тисячі наших полонених, наших людей, які перебували в заручниках, вдалося звільнити з полону терористів.

Ми боремося за повернення всіх без винятку затриманих. І тих, кого утримують бойовики, і тих, кого мучать як політичних заручників у російських в'язницях.

По-четверте.

Ми отримали можливість частково здійснити ротацію військових, загоїти рани, відремонтувати пошкоджену і доставити нову техніку в зону АТО.

Звести кілька ліній оборонних споруд на Донбасі і надійно прикрити інші українські території від розповзання тероризму.

І, нарешті, п'яте.

У тих містах, селах і районах, над якими знову майорить український прапор, вже панує мир.

Там платять зарплати і пенсії. Там є вода, світло, тепло. Там працюють школи, дитячі сади. Там налагоджується нормальне життя.

Призначено нових голів обласних адміністрацій Донецької та Луганської областей. Ними стали два генерали. Відповідно, Олександр Кіхтенко та Геннадій Москаль.

Умовно ми їх називаємо генерал-губернаторами. Таке поєднання є оптимальним рішенням для того часу і тих умов, в яких зараз перебуває Донбас. Для тих викликів, які ми спільно повинні вирішити. Я чітко поставив перед ними завдання: в повній мірі відновити роботу всіх органів державної влади в кожному звільненому місті та селі.

Тепер про те, якими мають бути наші подальші кроки в боротьбі за мир.

Ми розраховуємо вже в найближчі дні домогтися повного припинення вогню.

Після того, як це відбудеться, почнеться створення буферної зони. Обидві сторони будуть зобов'язані відвести важкі озброєння як мінімум на 15 кілометрів у глиб контрольованих територій.

Значна частина, я сподіваюся, покине територію України. Як наслідок – утвориться тридцятикілометровий пояс безпеки. Це унеможливить обстріл бойовиками населених пунктів Донбасу і принесе довгоочікувану безпеку мирним жителям.

Відведення важкої зброї і важкої техніки калібру понад сто міліметрів стане додатковою гарантією дотримання режиму припинення вогню. Його неможливо буде більше порушити спонтанно і безкарно.

Ключове ж із ключових наших завдань – встановлення контролю на російсько-українському кордоні. Тому що кордони України – це святе. Вони незмінні, і ми не віддамо ані клаптика нашої землі. Ми відновимо суверенітет над кожним квадратним метром. Але для цього потрібен час.

І щоб забезпечити спостереження за ситуацією на кордоні, в Україну з Австрії вже надійшли перші безпілотні літальні апарати. Такі ж прилади незабаром доставлять із Німеччини та Франції.

Їх загальна кількість, я сподіваюся, буде достатньою для того, щоб протягом 24 годин на добу забезпечувати спостереження за всією територією уздовж українсько-російського прикордоння.

Завдяки такому контролю, я дуже сподіваюся, що буде припинено постачання через кордон техніки, нової зброї, свіжих найманців.

Я звернувся і отримав позитивну відповідь, що ОБСЄ збільшила кількість спостерігачів до півтори тисячі осіб. Така кількість дозволить цій шанованій європейській організації виконати свої зобов'язання зі спостереження за припиненням вогню та поновленням українського контролю за кордоном з Росією.

Взагалі, ми повинні чітко розуміти, що без підтримки всього світу нам не вдалося б зупинити інтервенцію.

Наступного тижня я вирушаю до Італії, в Мілан. Там відбудеться низка багатосторонніх і двосторонніх переговорів, присвячених реалізації нашого Мирного плану.

Там має відбутися наша зустріч з Путіним. З одного боку – керівники ЄС і низки європейських країн разом з Президентом України. З іншого – президент Російської Федерації.

В тренді
Зеленський змінив апарат РНБО – подробиці

У мене немає ніяких ілюзій – це будуть непрості переговори. Але я до них готовий.

Моя мета – непорушна незалежність країни, її територіальна цілісність, недоторканність кордонів, відновлення миру.

Якщо ми доб'ємося повного припинення вогню, виведення російських військ і техніки, встановлення контролю над кордоном, то відкриється зрозумілий і необхідний шлях до політичного врегулювання.

Для цього на поки підконтрольних бойовикам територіях, мають відбутися вибори місцевих органів влади.

Але не ті, які намагаються проголосити терористи.

А тільки ті, які передбачені українськими законами. Які відбудуться за українськими правилами і будуть повністю відповідати українським законам. Які відбудуться під наглядом ОБСЄ та інших європейських, міжнародних організацій та структур і будуть визнані всім світом як прозорі і демократичні.

Дорогі співвітчизники!

Мирний план, який вже як мінімум забезпечив певний рівень деескалації конфлікту, постійно атакується ура-патріотами. Це переважно люди, відірвані від реалій, і, будучи відкритим до критики, я, все таки, не збираюся міняти стратегію.

А вона полягає в тому, що ми перемогти можемо тільки мирним шляхом.

Я оптиміст, але це не означає, що країна не повинна бути готовою і до гіршого. Бути в змозі дати рішучу відсіч тим, хто, не доведи Бог! Вирішить повернутися на шлях війни і відновити бойові дії проти України.

Левову частку свого часу в останні 7-10 днів я присвятив питанням обороноздатності держави.

Побував на Житомирщині на полігоні, де до захисту Вітчизни готуються війська спеціального призначення; у навчальному центрі прикордонників на Київщині; в Академії сухопутних військ у Львові та Харківському університеті повітряних сил.

У п'ятницю відвідав зону антитерористичної операції.

За тиждень проінспектував оборонні підприємства від Львова до Харкова.

Уперше за десятки років вони працюють в три зміни, щоб виготовити нову і відремонтувати пошкоджену в боях техніку, яку необхідно якнайшвидше повернути на лінію оборони держави.

Вони, оборонні підприємства, виконали це завдання вже на 80%. Крім того, в зону АТО вже поставлено сучасні зразки нової високоточної зброї, нові засоби розвідки, сучасні системи управління вогнем.

Ми також зосереджені і на підготовці до зими, адже про повернення наших військ із зони АТО в місця постійної дислокації поки не може бути й мови.

Фанфари, під які звучать звіти силовиків про зимове забезпечення військ, абсолютно не заважають мені бачити і чути реальні проблеми. Робиться чимало, і ми це визнаємо, але зробити треба ще більше.

Звичайно, субтропіки в окопах організувати не зможемо, але солдат взимку має бути одягнений і обігрітий.

Про окопи, до речі. Уздовж всієї лінії зіткнення ми зводимо три лінії оборонних фортифікаційних споруд. Блокпости, протитанкові рови, загородження, довготривалі вогневі споруди, бліндажі, окопи, траншеї і ходи сполучення, спеціальні місця для зенітно-ракетних комплексів і танків. Колючий дріт, нарешті.

Ці споруди повинні стати серйозною перешкодою для тих, кому захотілося б сунутися вглиб української території.

Зміцнити нашу обороноздатність повинна і низка кадрових рішень.

Своїм Указом я створив Комітет з питань розвідки.

Його очолить відомий профі генерал Ігор Смешко, який до того ж має досвід роботи і головою СБУ, і головою військової розвідки, і військовим аташе України в США та Швейцарії встиг попрацювати.

Звільнив керівництво Державної прикордонної служби. Нові завдання, що стоять перед прикордонниками, вимагають нових керівників.

Настав час змінити і керівництво військового відомства. Вважаю, що варто задовольнити рапорт Валерія Гелетея про відставку з посади міністра оборони.

Уже завтра я внесу до Верховної Ради подання на призначення нового міністра. Упевнений, що з голосуванням за нього ми не будемо тягнути. Розраховую, що у вівторок, в сесійний день Парламенту, воно відбудеться.

Шановні співвітчизники!

Ми сильніші, набагато сильніші, ніж місяць тому.

Ми тримаємо порох сухим. Тому мирний процес ще не став незворотним.

Але головне – в рамках мирної стратегії ми домоглися суттєвої деескалації конфлікту і кожен з вас це вже відчуває.

Це дає шанс з великою надією і стриманим оптимізмом дивитися в наше українське мирне майбутнє.

Я подвою і потрою зусилля для досягнення миру.

Віримо, що після важких випробувань нас очікують мир, реформи, процвітання, європейська перспектива.

Все буде добре.

Слава Україні!

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти