Оприлюднено протокол про принципи формування коаліції та уряду

11 листопада 2014 20:25

Всі 5 політичних сил, що беруть участь у переговорах, підписали даний протокол у вівторок в Києві

Учасники коаліційних переговорів від 5 політичних сил, які подолали 5%-ний бар'єр, погодили протокол, який передбачає принципи формування коаліції і уряду.

Реклама

Згідно з текстом протоколу, оприлюдненим у вівторок, суб'єкти переговорів погодили, що коаліційна угода буде складатися з 3-х розділів: загальні засади (принципи), регламент діяльності коаліції, напрями діяльності (зміст реформ: короткострокові (пріоритетні) і середньострокові).

Згідно з документом, коаліційна угода буде являти собою основу для програми діяльності майбутнього уряду.

Щодо членства у майбутній коаліції в протоколі зазначено, що до участі в коаліції (яку формують "Народний фронт", "Блок Петра Порошенка" і "Самопоміч") запрошені також "Радикальна партія Олега Ляшка та партія" Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

"Членами майбутньої коаліції не можуть бути представники політичного об'єднання "Опозиційний блок" і депутати, які голосували за "диктаторські закони 16 січня", – сказано в протоколі.

Реклама

Крім того, в ході консультацій учасники переговорів вилучили з документа пункт, який передбачає, що позафракційні депутати можуть ставати учасниками коаліції тільки згідно з окремим рішенням ради коаліції. Такі депутати не будуть входити в раду коаліції.

Як пояснила журналістам учасниця переговорів, кандидат у депутати від "Народного фронту" Вікторія Сюмар, для того, щоб позафракційні депутати могли увійти в коаліцію, їм необхідно вступити в одну з фракцій-учасниць коаліції.

Крім того, протокол передбачає, що керівними органами коаліції є збори коаліції та рада коаліції.

Не пропусти!
Матч Данія – Фінляндія дограють сьогодні: коли продовжиться зустріч в Копенгагені
Збірна Данії проти Фінляндії на Євро-2020

Від кожної фракції до складу ради коаліції входять по троє представників, один з яких повинен бути головою фракції.

Кожна фракція в раді коаліції має один голос.

Реклама

"Рада коаліції приймає рішення 3/4 голосів. Повинен бути визначений перелік питань, рішення щодо яких приймається консенсусом", – сказано в документі.

Щодо принципу формування складу Кабінету міністрів у протоколі передбачено: "Прем'єр-міністр формує склад уряду на підставі консультацій з парламентською коаліцією і несе персональну відповідальність за його роботу. Особи не можуть бути призначені на посади за квотним принципом".

Крім того, документ передбачає, що міністри самі підбирають собі заступників.

Як відомо, всі 5 політичних сил, що беруть участь у переговорах, підписали даний протокол у вівторок в Києві.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти