Об'єднання українських церков і обрання предстоятеля: головні подробиці, фото і відео

Україна отримала помісну церкву і її предстоятеля

У суботу , 15 грудня, в стінах Софії Київської після короткого молебню і спілкування президента Петра Порошенка з віруючими і архієпископами Київського і Московського патріархатів , а також Автокефальної церкви , пройшов Об'єднавчий собор українських православних церков , який визначив предстоятеля Помісної церкви , визнаної Вселенським православ'ям .

15:41 Управлінська структура нової Української православної церкви буде сформована після отримання Томосу, який юридично засвідчить автокефалію . Про це повідомив предстоятель УПЦ , митрополит Київський і всієї України Епіфаній після свого першого богослужіння на новій посаді.

Реклама

14:09 Митрополит Київський і всієї УкраїниЕпіфаній назвав Михайлівський Золотоверхий собор кафедральним собором єдиної Помісної Православної церкви України. Про це він заявив після першого богослужіння в якості Предстоятеля .

11:37 В столиці митрополит Київський і всієї України Епіфаній проводить першу літургіюяк предстоятель єдиної Помісної автокефальної православної церкви України . Богослужіння проходить в Михайлівському Золотоверхому соборі . Літургія почалася о 10:00 ранку . У церкві зібралося близько двох сотень віруючих і церковників .

09:14 В Російській православній церкві обурені Об'єднавчим собором українських церков в Києві і вважають збори українського духовенства неканонічними. Про це заявив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Микола Балашов .

Реклама

07:30 США вітали об'єднання українських церков і обрання предстоятеля єдиної Української православної церкви.Про це йдеться в повідомленні посольства США в Україні на сторінці в Facebook .

00:49 У Києві завершився Собор.  Вселенський Патріарх Варфоломій запросив Епіфанія в Стамбулдля літургії і надання томосу про створення автокефальної церкви . Також стало відомо , що предстоятель проведе першу літургію у Михайлівському Золотоверхому соборі 16 грудня.

22:37 Озвучено повний титул предстоятеля і назва створеної Помісної церкви. Епіфаній отримав титул Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України . Новостворена Помісна церква , згідно з прийнятим під час Об'єднавчого собору статутом , отримала офіційну назву – Православна Церква України .

Реклама

22:21 Стало відомо, над ким у другому турі здобув перемогу Епіфаній. Митрополит Білоцерківський і Переяславський з УПЦ КП переміг митрополита Вінницького і Луцького Симеона з УПЦ МП , а також єпископа Вишгородського і Подільського Володимира з Української автокефальної церкви ( УАПЦ ).

21:20 Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що Російська Федерація не змінила свого наміру знищити Українську державу і церкву.

20:49 Глава Помісної церкви Епіфаній зробив першу заяву. Зокрема , він зазначив , що для завершення єднання українського православ'я необхідно ще багато працювати .

20:41 Прем'єр – міністр Володимир Гройсман заявив, що створення Української помісної автокефальної православної церкви об'єднало українцівзаради свободи і незалежності держави .

19:46 Стала відома причина, з якої було затримано початок собору. Українська православна церква ( УПЦ ) Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква ( УАПЦ ) перед початком торжества ухвалили рішення про саморозпуск .

19:35 Глава Української держави оприлюднив фото, що ілюструють те , як вибирали главу єдиної православної української церкви.

18:54 Президент Петро Порошенко привітав українців з автокефалією і заявив , що"цей день увійде в історію як священний" . Глава держави подякував усім , хто зіграв роль в історичному процесі отримання Україною церковної незалежності .

01_114

Фото: twitter.com/poroshenko

18:11Як виявилося , глава нової Помісної церкви говорив про необхідність автокефалії України ще в 2013 році: що ще відомо про митрополита Епіфанія .

17:37 Духовенство трьох церков зробило вибір і теперв Україні утворена єдина православна церква. Тепер залишився останній крок – офіційне отримання Томосу .

01_112

Фото: twitter.com/poroshenko

17:20 Крім того, був обраний глава об'єднаної Української православної церквиТепер предстоятель помісної церкви Епіфаній 6 січня відправиться в Стамбул для отримання Томосу про автокефалію

16:51 Були опубліковані нові фото з Софії Київської того, як проходить Об'єднавчий собор.

01_111

Фото: twitter.com/poroshenko

16:03  Порошенко звернувся до учасників Собору , нагадав їм про їх історичну місію , від якої залежатьмайбутнє України , духовна незалежність від Росії і Томос .


01_162

15:25Президент Петро Порошенко виступив перед присутніми представниками духовенства та подякував Вселенському патріарху Варфоломію за мудрість і підтримку української церкви . Він також заявив , що ми робимо останній крок на шляху до святої і великої мети .

"Вам належить обрати предстоятеля , а Томос його чекає на Фанарі " , – підкреслив глава держави.

15:21 Нацгвардійці забезпечують безпеку громадян під час Об'єднавчого собору . До несення служби залучено близько 4000 правоохоронців.

14:25 В УПЦ МП заявили, що два їх митрополита присутні на Об'єднавчому соборі. Це – митрополит Переяслав – Хмельницький і Вишневський Олександр ( Драбинко ) та Вінницький і Барський Симеон .

13:18 ЗМІ повідомили про прибуття патріарха Варфоломія до Києва. У зв'язку з цим початок Собору перенесли на другу половину дня .

У Києві на Софійській площі відбувся мітинг на підтримку Об'єднавчого собору . Segodnya , ua поспілкувався з людьми , які прийшли підтримати створення нової церкви , і дізнавався , чого саме вони чекають від заходу .

12:54 На тлі Об'єднавчого собору в Києвіросійські ЗМІ повідомили неправдиву новину про захоплення храму в Вінниці , але українська поліція спростувала фейк . У Спасо – Преображенському кафедральному соборі обласного центру також спростували інформацію , що собор захопили .

12:47 Правоохоронці в центрі Києва затримали двох чоловіківодного з ножем , другого з нунчаками . Їх доставили у відділення поліції і будуть розбиратися , навіщо вони прийшли на Об'єднавчий собор з небезпечними речами .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

12:19 Перед початком Об'єднавчого собору в храмі Малої Софії в Києві була відслужена Божественна літургія , після чогопочався Об'єднавчий собор українських православних церков.

01_110

Реєстрація учасників Об'єднавчого собору / Фото: Facebook Богдана Тимошенка

12:08На сцену біля стін Софії Київської піднялися військові капелани , які запропонували присутнім взяти участь у колективному молебні.

01_109

11:22 На Собор в Софії прибув президент Петро Порошенко, який після нетривалого спілкування з віруючими пройшов на територію національного заповідника .

Глава держави заявив , що був щасливий зустрітися з віруючими , які сьогодні зібралися на Софіївській площі:" Ці справжні українці – не свідки , а творці історії , безпосередні учасники величного таїнства . Спасибі , що прийшли сьогодні на Софіївську площу !"

01_108

11:03У мережу потрапив проект Статуту Української церкви , з якого випливає, що не патріарх ,а митрополит Київський очолить Українську церкву . Синод нової Церкви повинен складатися з 12 архієреїв , термін повноважень яких становитиме один рік .

10:53Ведучий мирського зборів біля стін Софії – міністр культури Євген Нищук – закликав набратися терпіння , нагадав , що на площі встановлені пункти обігріву , тому запросив замерзлих відвідати ці намети , щоб зігрітися.

Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
1/2

10:49 Народна артистка України і депутат Верховної Ради від БПП Оксана Білозір зі сцени на Софіївській площі заявила , що всі ми стали " учасниками господнього таїнства і позбавляємося від духовного рабства ".

1544863906.1581

10:34 Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко показала фото того , що відбувається в Софії Київській напередодні Собору.

10:25 Стало відомо, що підрозділи МВС в Києві працюють в посиленому режимі через Об'єднавчий собор. В цілому , залучено близько 4 тисяч співробітників поліції і військовослужбовців Національної гвардії .

Під Софією Київською зібралися тисячі прихильників автокефалії , які повільно проходять через кордони правоохоронців .

Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
Фото: Ігоря Реца, "Сегодня"
1/9

Нагадаємо, таємне голосування за предстоятеля пройде в два тури . Спочатку буде рейтингове голосування . До другого туру вийдуть три кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів учасників собору , і серед них буде обраний предстоятель .

Таким чином , зберігається інтрига , адже це робить реальним висунення не тільки митрополита Київського патріархату Епіфанія , якого в четвер підтримав собор Київського патріархату , але і митрополита Михайла , якого на соборі підтримала меншість .

Дивіться спецвипуск телеканалу " Україна " про Об'єднавчому соборі в 11:00 .

Раніше повідомлялося, що в Об'єднавчому соборі візьмуть участь 192 представники церков.Так , від УПЦ Київського патріархату прибудуть 126 осіб , серед них – 42 архієрея і 84 супроводжуючих ( по одному священику і звичайній людині на архієрея ) . Від УПЦ Московського патріархату підтвердили участь 30 осіб – десять єпископів і 20 супроводжуючих .

Журналістів не пустять на засідання Собору.На початку заходу відбудеться трансляція спільної молитви ієрархів і вітального слова . Крім того , вказується , що робота дронів в районі проведення Собору через заходи безпеки буде неможливою .

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

50965.49

Bitcoin Cash (BCH)

259.49

Binance Coin (BNB)

364.19

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum Classic (ETC)

25.78

Litecoin (LTC)

67.97

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,21
49,48
26,60
52,59
50,59
50,70
26,71
52,99
51,22
51,40
26,15
53,68
52,29
53,38
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
26,80
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,72
48,61
26,00
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.48

Євро (€)

41.54

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти