Про що розповів Порошенко: як повернуть Крим, чи скасують призов до армії і чи буде мир

"Мінська-3" не існує, "Рошен" президент передав трастової компанії, а військові отримуватимуть від 7 тис. грн

Президент Петро Порошенко сьогодні провів першу прес-конференцію в 2016-му. Ще вчора вдень у прес-службі адміністрації президента не знали, чи будуть проводити конференцію, а вже сьогодні в "Мистецькому Арсеналі" з главою держави зустрілися більше 200 журналістів, 16 з яких ставили запитання. "Сегодня.ua" зібрав головні висловлювання президента і згадав, про що Порошенко говорив раніше.

Про Крим: як повернуть анексований Росією півострів

Реклама

Наприкінці 2014-го Порошенко сказав, що блокади Криму немає і не буде. "Ми не збиралися і не збираємося використовувати блокаду як елемент тиску", – підкреслив Порошенко. А вже в листопаді 2015-го запропонував уряду "невідкладно створити робочу групу для всебічного аналізу питання про припинення вантажного транспортного сполучення та припинення товарообігу з тимчасово окупованою територією", фактично, запропонувавши офіційно заблокувати півострів, що фактично і сталося.

У червні 2015-го Порошенко також згадав на своїй прес-конференції анексований півострів: "Щодня і щохвилини ми будемо робити все можливе, щоб повернути Крим Україні", – зазначив глава держави.

А сьогодні Порошенко пояснив, як буде повертати Крим. "Ми запропонуємо створити міжнародний механізм з деокупації півострова. Оптимальним форматом для впровадження такого механізму є формат "Женева плюс" за участі наших партнерів з Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки і, можливо, країн-підписантів Будапештського меморандуму", – сказав він.

Реклама

"Ми запропонуємо створити міжнародний механізм з деокупації півострова. Оптимальним форматом для впровадження такого механізму є формат "Женева плюс", – сказав Порошенко.

Таким чином, Петро Порошенко також нагадав, що згідно з Будапештським меморандумом, Росія, Великобританія і США гарантували "утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України і ніколи не застосовувати ніяка їхня зброя проти України". Меморандум був підписаний в 1994-му, після того, як українська влада відмовилася від ядерної зброї.

Конфлікт на Донбасі: коли чекати світу

Ще на своїй прес-конференції в кінці 2014-го президент Порошенко зазначив, конфлікт на Донбасі може залишитися в замороженому стані. "Ризик заморожування конфлікту існує. І ми робимо все, щоб його не було", – сказав президент і зазначив, для врегулювання конфлікту необхідно за українським законодавством провести вибори на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Коли зможуть провести подібні вибори – досі невідомо.

Реклама

Крім того, президент у 2014-му сказав – якщо Мінські угоди порушать, в країні введуть військовий стан. "Якщо зараз перемир'я буде порушено, буде перейдена лінія зіткнення, буде організовано наступ на українські Збройні сили, в ту ж мить мною буде підписано указ про введення воєнного стану, переданий до парламенту", – заявив він більше року тому.

Однак, військовий стан у 2015-му, незважаючи на порушення процесу мирного врегулювання, так і не було оголошено.

88888888888888

Фото: AFP

Кілька днів тому Порошенко, як повідомляють ЗМІ, зустрівся з представником Росії в Мінських переговорах Борисом Гризловим, який спеціально для цього прилетів до Києва.

Про переговори з російським політиком прес-служба адміністрація президента нічого не повідомила, а сама зустріч проходила "за закритими дверима". Учора в Мінську Гризлов запропонував в черговий раз оголосити режим тиші в зоні боїв – українська делегація на чолі з екс-президентом Леонідом Кучмою пропозицію підтримала.

Сьогодні на своїй прес-конференції, відповідаючи на запитання журналіста газети "Сегодня", Порошенко підтвердив, що з представником "Тристоронньої Контактної групи" він зустрічався (маючи на увазі Бориса Гризлова), проте прізвище російського політика український президент не вимовив жодного разу.

"Напередодні зустрічі в Мінську була зустріч з представниками Тристоронньої Контактної групи. Україна вимагає чіткого визначення дат, коли і що ми робимо. Ключовий момент – повернення кордону", – сказав глава держави.

Переговори по Україні днями провели і президенти США Барак Обама зі своїм російським колегою Володимиром Путіним. Обама в черговий раз підкреслив необхідність повного виконання Мінських угод.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Обама назвав Україну "клієнтом Росії"

Сьогодні Порошенко заявив: "Зміцнення обороноздатності відбило будь-яку охоту у ворога йти в наступ на Україну" і пізніше зазначив, в 2016-му має відбутися відновлення українського суверенітету на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. У підтвердження того, що Мінські угоди мають результат, Петро Порошенко продемонстрував діаграму, на якій видно – обстріли українських позицій стали відбуватися рідше.

Зарплати і призов до армії

"З 16-го року, мінімум, який буде отримувати український воїн, становитиме 7 тис. грн. Це поза зоною АТО", – сказав Порошенко. Крім того, за словами президента, в рамках дерегуляції знижено навантаження на фонд заробітної плати шляхом скорочення ЄСВ, що дозволить підвищити зарплати.

88888888

Фото: AFP

"Це збільшить суму, яку отримають на руки працівники бюджетних установ. Я також розраховую, підприємці, український бізнес та інвестори оцінять наше рішення і зроблять відповідний крок у відповідь, а саме інвестори підуть на підвищення зарплат українських працівників", – заявив глава держави.

Говорячи про зарплати контрактників, Петро Порошенко заявив – скасування призову на строкову службу в армію не буде. "20-річні українські юнаки повинні навчитися добре військовій справі. Чи не повинні відволікатися на інші види роботи, але приділяти величезну кількість часу бойового навчання", – сказав він.

"20-річні українські юнаки повинні навчитися добре військовій справі. Чи не повинні відволікатися на інші види роботи, але приділяти величезну кількість часу бойового навчання", – сказав він.

Про прем'єра Яценюка, голову Нацбанку Гонтарєву і голову Одеської ОДА Саакашвілі

Торік Петро Порошенко заявив, що не має претензій до когось з уряду конкретно: "Моя заява про можливі зміни в уряді восени жодним чином не було спрямоване проти когось в уряді персонально". Сьогодні глава держави сказав: "Очікую суттєвих кадрових змін у Кабінеті Міністрів, які повинні підсилити його потенціал" і додав, що питання призначення і звільнення уряду знаходиться в компетенції парламенту.

У той же час головою Одеської облдержадміністрації Михайлом Саакашвілі і главою Нацбанку Валерії Гонтарєвої президент задоволений. "Я особисто його запросив в Україну, знаю його більше 30 років, був для нього авторитетом в університеті", – сказав Порошенко про Саакашвілі.

888888888888888888888888888888888

Фото: AFP

У своїй промові президент розповів про головні свої досягнення за 2015-й. "Ми забезпечили активність і дієздатність міжнародної коаліції підтримки України, коаліції наших друзів. Дуже яскравою демонстрацією цього факту було голосування минулої осені в ООН. З 177 країн, які підтримали Україну як непостійного члена Ради безпеки ООН", – сказав Петро Порошенко.

Крім того, глава держави нагадав, що з 1 січня почала діяти поглиблена і всеохоплююча Зона вільної торгівлі в ЄС. "Ми домоглися рішення Європейської комісії про завершення процедури оціночної місії по імплементації плану дій щодо безвізового режиму і отримали рішення про безвізовий режим", – підкреслив президент.

Про "кредит Януковича"

Позиція України не може відрізнятися від умов реструктуризації, заявив Петро Порошенко, відповідаючи на запитання журналіста про "кредит Януковича".

"Як чітко заявили міністр фінансів, ми демонструємо максимальну відкритість і готовність до переговорів. Включення в цей процес – спроби включення – гарантій інших країн (наприклад, щоб український борг гарантували США, ЄС) – це також порушення тих умов, на яких реструктуризований український суверенний борг іншими кредиторами. Тому зараз, якщо російська сторона вважає за можливе негайно приступити до переговорів, двічі міністр фінансів підкреслювала про готовність до цих переговорів. У цьому випадку затримка з російського боку – спроба політизувати цей процес", – сказав Порошенко.

8885858585

Фото: AFP

Нагадаємо, Янукович ще в 2013-му домовився з Росією про 15 мільярдах доларів кредиту, однак РФ встигла перерахувати всього 3 млрд. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк кілька разів вимагав реструктурувати цей кредит на загальних умовах. Приміром, клуб приватних кредиторів погодився списати 20% від загальної суми боргу і продовжив термін його погашення. Однак Росія умови України не прийняла. 13 листопада Яценюк заявив, що Київ введе мораторій на погашення боргу перед Москвою, якщо вона відмовиться від реструктуризації. Фактично, визнавши готовність оголосити дефолт за боргом. У відповідь РФ заявила, що подасть на Україну до суду.

Не обійшлося також без питань про активи президента (компанії "Рошен" і "5 каналу"). "Я цього року підписав угоду про передачі моїй частині "Рошена" в незалежний траст. На весь час моєї каденції. Ні я, ніхто інший не може цей траст розірвати", – сказав Порошенко. Телеканал президент продавати не збирається.

"Я цього року підписав угоду про передачі моїй частині "Рошена" в незалежний траст. На весь час моєї каденції. Ні я, ніхто інший не може цей траст розірвати", – сказав Порошенко.

До слова, торік Петро Порошенко говорив, що не може продати "Рошен" через складну економічну ситуацію.

"Складно знайти людину, яка більше зацікавлений в тому, щоб виконати обіцянку і продати Roshen. У перші 2-3 місяці була знайдена компанія, яка займається злиттям найбільших компаній у світі. З нею була угода, що я не можу втручатися в процес продажу – вони цим займаються. По-друге, мій графік – я на роботі 18-20 годин на добу – не дозволяє мені, фігурально висловлюючись, встати на базарі і торгуватися. По-третє, в Україні, поки немає миру, не хочуть йти інвестори і покупці", – говорив більше року тому президент.

Реакція соцмереж на прес-конференцію Порошенка

Політолог Андрій Миселюк зазначив, що Порошенко серед своїх досягнень назвав результати чужої роботи, а сама прес-конференція розпочалася "на 100% мажорно".

Слухаю гаранта онлайн. Не враховуючи запізнення а ля Ющенко, початОК 100%-во мажорний. Вдале порівняння – не з останнім ...

Опубликовано Андреем Миселюком 14 січня 2016 р.

Журналісти в своїх мікроблогах висвітлювали закулісся прес-конференції прямо під час виступу президента.

Не відставав від журналістів і сам Порошенко, який підписав закон "Про державний бюро розслідувань" і відразу ж сповістив про це користувачів соцмереж.

Різдво президент переносити не планує.

"Не помиляється той, хто не робить помилок". Президенту надо меньше общаться с мэром Киева.

Опубликовано Milan Lelich 14 січня 2016 р.

Три скоропалительных вывода от пресс-конференции президента:1. Петр Алексеевич прямо-таки нервничает по поводу того, ч...

Опубликовано Максимом Щербиной 14 січня 2016 р.

Не обійшлося і без гумору.

- Ты меня бросаешь? – Нет. – Мы расстаёмся? – Не совсем. – В смысле?- Я передаю тебя в слепой траст.

Опубликовано Sergii Ivanov 14 січня 2016 р.

Деякі журналісти залишилися незадоволені тим, що питання президенту так і не вдалося задати.

Вынуждена констатировать: за все годы проведения пресс-конференций президентов Украины еще не было случая, чтобы Светлан...

Опубликовано Натальей Лигачевой 14 січня 2016 р.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

61819.2

Bitcoin Cash (BCH)

498.47

Binance Coin (BNB)

410.68

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum Classic (ETC)

35.15

Litecoin (LTC)

93.42

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.05

Євро (€)

41.2

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти