Про що Порошенко домовився з Путіним, Меркель і Олландом

25 червня 2014, 19:09

Лідери країн провели чотиристоронню телефонну розмову

Сьогодні, 25 червня, в чотирибічному форматі відбулася телефонна розмова за участю президента України Петра Порошенка, федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента РФ Володимира Путіна.

Як повідомляє прес-служба Порошенка, розмова була присвячена реалізації мирного плану на Сході України.

Порошенко поінформував співрозмовників про серйозні порушення, що виникли в ході реалізації оголошеного режиму припинення застосування сили в односторонньому порядку. Зокрема, він зазначив, що з 20 червня зафіксовано 52 випадки порушення режиму припинення вогню з боку терористів, в результаті яких загинули 18 людей, поранені 27 людей.

Порошенко також закликав російського колегу Володимира Путіна вжити заходів щодо припинення постачання бойовикам зброї і техніки через кордон України.

Український президент підкреслив, що
рішення Ради Федераціїщодо скасуваннядозволу на використаннявійськРФнатериторіїУкраїниє позитивнимсигналомна шляху реалізаціїмирногоплану.

Прицьому,Порошенкододав,що сьогодніУкраїнаочікуєреальних дійз боку Росії,якісприятимуть подальшійстабілізації ситуаціївДонбасі.Зокрема,главадержави закликавпрезидентаРосіївжити конкретних заходівз припиненняпостачаннябойовикамзброїі технікичерез кордонУкраїни.

У своючергу,Путінпідтримав пропозиціюПорошенкопро введеннярежиму припиненнявогню
.

Реклама

За підсумками розмови ФедеральнийканцлерНімеччинизапропонувалапідтриматинаступніспільні кроки:

1. Забезпеченняначас припиненнявогнюсистеми моніторингуз елементамиконтролю (стосуєтьсяблокпостівта пунктів пропускунаукраїно-російському кордоні) за участюспостерігачів ОБСЄ,включаючипредставників Росії.

2. ПродовженняпереговорівТристоронньоїконтактної групи26 червня.

3. Обмінспискамизаручників іпублічнізаяви керівництваРФщодо звільненняцихлюдейдо всіх,хтозараз їхмістить.

В тренді
Пригрозив звільненням: Шмигаль різко відповів Кличку через локдаун
Реклама

Меркель запропонувала,щоб функціїпосередника длязабезпечення роботиТристоронньоїконтактноїгрупи у складіЛеонідаКучми,ХайдіТальявініта МихайлаЗурабовавиконувавВікторМедведчук. Президент Українита інші учасникирозмови погодилисяз пропозицієюАнгелиМеркель.

Сторони домовилисяпродовжити розмову вданому форматівчетвер26 червня цьогороку.

Нагадаємо,з минулої п'ятницівУкраїніна7днів(до 27червня)оголошеноприпиненнявогню."Мирнийплан" Порошенкодаєможливістьтерористамскласти зброю,проте бойовикипродовжуютьпровокації,диверсії інапади
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти