Про що говорив у Раді Яценюк: ТОП-15 тем

Ключові цитати глави Кабінету міністрів

Сьогодні у Верховній Раді виступив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Про що розповів глава уряду України, читайте в добірці Сегодня.ua

Про завдання на 2016 рік

Реклама

За словами Яценюка, до кінця 2015 року необхідно прийняти закон України про державний бюджет, провести податкову реформу і прийняти все необхідне законодавство (у тому числі легалізацію грального бізнесу, бурштину, приватизацію) для того, щоб 2016 рік став роком економічного зростання.

Плани на 2016 рік:

1) Освітня реформа.

Реклама

"Це реформа в першу чергу середньої освіти як базової освіти. Ми багато чого зробили в реформі вищої освіти і імплементуємо закон про вищу освіту. Але середня освіта є базовим для того, щоб українська молодь мала майбутнє, для того, щоб українська держава мало освічений і дійсно сильний український менталітет для продовження економічних реформ", – сказав Яценюк.

2) Медицина.

"Я також визнаю перед вами, що і в реформі середньої освіти, і в реформі медицини в 2015 році було зроблено дуже-дуже мало. Це наша спільна відповідальність – в першу чергу уряду України. Медицина – це перехід від фінансування ліжка до фінансування сервісу по надання медичної послуги", – зазначив прем'єр.

Реклама

3) Приватизація.

4) Нові податкові правила і нова податкова політика.

5) Продовження процесу децентралізації.

6) Угода про Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом та впровадження безвізового режиму.

7) Завершення судової реформи в Україні.

Про податкову реформу

Головне завдання компромісного проекту податкової реформи – зменшення оподаткування зарплат, заявив Яценюк.

"Мета цієї податкової реформи – зменшення ставок податків і спрощення адміністрування по отплате цих податків. Наша основа – зменшити оподаткування зарплати. Тобто звільнити від складного податкового ярма наших роботодавців і працівників. Фактично ми вдвічі зменшуємо ставки оподаткування податками на зарплату (ЄСВ – Ред.)", – сказав Яценюк.

Він уточнив, що ставки податку на доходи фізосіб (ПДФО) у 2016 році зменшаться з нинішніх 20% (для зарплат вище 10 мінімальних) до 18% (для всіх зарплат; зараз зарплати нижче 10 мінімальних оподатковуються за ставкою 15%).

З 2017 року ставка ПДФО зменшиться до 17%.

"Проект податкової реформи нами узгоджений. У відповідності з нашими домовленостями, які оголосив президент України, уряд вчора затвердив податкову реформу. Сьогодні ця податкова реформа відправлена в парламент", – сказав Яценюк.

 Про децентралізацію

Верховна Рада в поточному році прийняла кілька пакетів законів щодо децентралізації влади. Зокрема, як зазначив прем'єр, був прийнятий пакет бюджетної децентралізації, "який дав можливість місцевим громадам додатково збільшити свої доходи – та близько 20 млрд гривень зараз у територіальних громад та органів місцевої влади є вже на рахунках державного казначейства".

"Друге. Ми провели дуже великі пакети децентралізації з передачі функцій реєстрації, за бізнес-діяльності безпосередньо на органи місцевої влади. Це додатково дає близько 1 млрд доходів для територіальних громад", – зазначив Яценюк.

"І найважливіше – це дає можливість громадянам України без хабарів, без черг, без корупції отримувати державні послуги в Центрі надання адміністративних послуг", – підсумував прем'єр.

Про кредити і борги держави

Нинішньому уряду України вдалося за час своєї роботи зменшити борги держави на 6 млрд доларів, повідомив Яценюк.

"Коли ми прийшли в українську владу, загальний обсяг заборгованості України складав 73 млрд доларів. Ми з вами провели реструктуризацію, завдяки якій списали частину боргів, а іншу частину боргів переклали на 4 роки. Підкреслюю: не ми брали ці борги. За 4 роки попереднього режиму вони взяли 35 млрд доларів. На сьогодні сума боргових зобов'язань України становить 66 млрд доларів. Мінус 6 млрд", – сказав він.

Як зазначив прем'єр, влада бере ці кредити виключно тому, щоб замістити дорогі кредити, які брало попередні уряди більш дешевим і тривалим ресурсом і зменшити боргове навантаження.

Про суму на держрахунках України

Україна за рік отримала додаткові 40% до бюджету, сума залишку на казначейському рахунку збільшилася, заявив прем'єр-міністр.

"Сьогодні на рахунках казначейського рахунку України в цілому грошей державного бюджету, місцевих бюджетів, золотовалютних резервів 95 мільярдів гривень. Це ті гроші, які дають нам можливість вчасно виплачувати зарплати, пенсії, всі соцвиплати, повністю фінансувати українські збройні сили, повністю закрити програму податків і субсидій і утримувати економічну та соціальну стабільність в Україні", – відзвітував Яценюк.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що золотовалютні резерви України зросли з 6 млрд дол. до 13 млрд. дол. "Нам вдалося стабілізувати ситуацію в банківському секторі. Нам вдалося зробити так, щоб фінансова система почала активно працювати", – зазначив Яценюк.

Про рівень життя в Україні

Україна може досягти 2% зростання ВВП в 2016 році, заявив Яценюк.

"Я далекий від того, щоб вам сказати, що у нас вже світлий економічне зростання і ми попереду планети всієї в частині економічного зростання. Це неправда. Для цього потрібно ще дуже багато працювати. Але коли на протяг 4 років у нас йде падіння всіх економічних показників і вперше за минулий квартал ми продемонстрували невелике, але зростання: 0,7% зростання ВВП – це реальна ознака того, що в 2016-му році ті 2% економічного зростання, які закладені в макроекономічному прогнозі, нами можуть бути реально досягнуті", – заявив Яценюк.

Про інфляцію

Рівень інфляції в Україні складає 42%, повідомив Арсеній Яценюк.

"Нам вдалося підвищити соціальні стандарти тільки на 13 і 19%. Але наступного року ми прогнозуємо, що підняття соціальних стандартів скомпенсірует зростання цін і тарифів", – зазначив Яценюк.

Також він визнав, що компенсувати зростання інфляції підвищенням соцстандартів не вдалося.

"Одне з ключових завдань 2016-го – це стабілізація цінової ситуації. Є перші позитивні зрушення, тому що в листопаді-місяці рівень інфляції склав всього-навсього 2% на противагу галопуючої інфляції протягом поточного року", – зазначив Яценюк.

На його думку, основна причина збільшення цін – тарифи.

Про субсидії

В Україні отримали субсидії 5 млн домогосподарств, повідомив прем'єр-міністр.

"5 млн українських домогосподарств не просто підписалися, а отримали субсидії. 5 млн домогосподарств – це практично 15 млн населення України. Спочатку не вірили, а тепер отримали конкретну субсидію, – сказав Яценюк. – Той, хто потребує допомоги від держави в частині компенсації від зростання тарифів в енергетичному секторі, її отримав. А той, хто має будинок в 1000 метрів і гріє басейн дорогим газом, – у нього повинні бути гроші і платити зі своєї кишені, а не за рахунок бідного населення", – підкреслив прем'єр-міністр.

Про зростання цін

"Я звернуся до Антимонопольного комітету з вимогою про те, щоб ми перевірили цінову ситуацію на продовольчому ринку", – заявив Яценюк.

За його словами, ціни в Україні істотно виросли. "Основа зростання цін – це підняття тарифів на ЖКГ. Але за останній місяць у нас істотне падіння – всього 2% зростання цін" – нагадав Яценюк.

На його думку, в боротьбі зі зростанням цін допоможе запуск всеосяжної Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

"Ціни адміністративним шляхом стримувати неможливо. Це в Радянському Союзі ставили мінімальні ціни – і полки були порожніми. Єдиний шлях щодо стримування цін – це конкуренція на ринку і низька собівартість. Конкуренція на ринку буде забезпечена з 1 січня за рахунок впровадження Угоди про ЗВТ. З одного боку, це можливість для українських товарів далі бути проданими на європейському ринку. З іншого боку це можливість для європейських товарів потрапляти на український ринок. І це вже питання конкуренції для внутрішнього товаровиробника. Тобто з одного боку буде зниження цін, з іншого боку нашому товаровиробнику потрібно буде боротися як за зовнішній ринок, так і за внутрішній ринок", – пояснив прем'єр-міністр.

Про безвізовий режим з ЄС

Україна виконала всі умови для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом, сказав прем'єр-міністр.

"Я можу чітко заявити про те, що Україна виконала всі критерії для запровадження безвізового режиму. 15-го числа (грудня) буде оприлюднено звіт (Європейської комісії). Україна заслуговує того, щоб Європейський Союз – так само, як і Україна для Європейського Союзу – відкрив свої кордони. Межі для українських громадян будуть відкриті", – сказав він.

Про газ

Завдяки проведеним реформам Україна позбулася російської газової залежності, заявив Яценюк.

"Росія перестала бути газовим диктатором щодо України. Ми позбулися російської газової наркотичної залежності. Сьогодні ми запустили реверсний потік. Саме завдяки тому, що ще в 2014 році разом з нашими європейськими партнерами ми запустили реверсний потік, ми вигнали всіх посередників із національної акціонерної компанії "Нафтогаз". У нас немає ніяких умов, де присутня сумнозвісні українські олігархи, а маємо виключно прямі угоди з прозорими європейськими постачальниками. Нам вдалося зменшити як ціну, так і диверсифікувати джерела поставок природного газу", – сказав він.

Прем'єр нагадав, що коли він прийшов в уряд, ціна газу становила 500 доларів. На сьогодні вона знизилася вдвічі – до 250 доларів.

"А в першому кварталі наступного року, завдяки тому, що у нас є прямі контракти з європейцями і ми подали до суду на російський "Газпром", ціна буде ще нижчою, ніж в поточному кварталі. Об'єктивно ціна на газ прив'язана до ціни на нафту. Тому подальше падіння цін на нафту також буде позитивно впливати на українську економіку і також буде позитивно впливати на ціну природного газу, що купується Україною в країнах-членах Європейського Союзу", – підкреслив він.

Про "Нафтогаз"

У 2016 році Кабінет міністрів України не має наміру дотувати з бюджету НАК "Нафтогаз України", заявив Яценюк.

"У наступному році ми не будемо дотувати НАК "Нафтогаз України" з бюджету", – сказав Яценюк.

Він підкреслив, що в 2015 році дефіцит "Нафтогаз" склав $ 1 млрд, що в 10 разів менше, ніж в 2014 році.

"У нас вперше НАК" Нафтогаз України "беззбитковий. Це вперше за всю історію функціонування "Нафтогазу", коли він без збитків. Після того, як ми проведемо реформу "Укргазвидобування", я впевнений, і вона вийде на полною беззбитковість", – підкреслив Яценюк.

Про "газове" майбутнє України

Україна за 10 років зможе стати експортери газу, заявив прем'єр-міністр.

"Наша мета протягом 10 років взагалі позбутися імпортного природного газу, збільшити власний видобуток і стати повністю енергетично незалежною країною. Через 10 років Україна буде в змозі експортувати природний газ", – заявив Яценюк.

Про державних органах

"Ми на половину скоротили державні органи та інспекції. Ми проголосували за скасування різного роду ліцензій і сертифікатів. Торік ми на 20% знизили чисельність державної служби, в цьому році – ще на 20%. Ми скоротили 30% Державної фіскальної служби. Ми скоротили кілька сотень податкових інспекцій. Але це тільки перші кроки, які повинні продемонструвати те, що не кількістю, а якістю працює державний апарат", – сказав він.

Прем'єр зазначив, що прийнятий напередодні Верховною Радою закон про держслужбу "є для державної служби насправді історичним рішенням по формуванню деполітизованою, незалежної та ефективної державної служби".

Про відставку

"Я взяв на себе всю повноту відповідальності за найбільш непопулярні кроки в нашій країні, які ніхто не робив 20 років. Коли я йшов на цю посаду, я знав, що буде з моїм рейтингом. Я це знав. Я прийшов сюди не для власного політичного рейтингу, а для того, щоб провести реформи і рейтинг був у нашої країни. Ви маєте повні конституційні повноваження поставити питання про відставку Кабінету міністрів України. Ставте – і голосуйте. Я прийму рішення українського парламенту. Я за це крісло не тримаюся ", – заявив Яценюк.

Зазначимо, що п'ятничне засідання Верховної Ради, на якому виступав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, ознаменувалося скандалом.

Під час питання одного з народних депутатів до глави уряду, до Яценюка на трибуну підійшов депутат Олег Барна (БПП), вручив прем'єру букет квітів, підняв його і спробував кудись понести.

У цей момент до нардепа підбігли парламентарії з "Народного фронту" і зав'язалася бійка.

Коли загострення пристрастей в Раді пройшов, лідер фракції БПП Юрій Луценко попросив вибачення за дії свого однопартійця.

Пізніше стало відомо, що Барна виключений з фракції БПП.

 

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

38137.62

Bitcoin Cash (BCH)

224.27

Binance Coin (BNB)

229.38

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum Classic (ETC)

18.75

Litecoin (LTC)

69.87

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
54,00
53,50
53,50
39,95
54,90
52,90
53,90
35,90
55,74
54,31
54,33
36,75
55,79
54,38
54,29
36,99
55,90
53,90
52,90
35,90
59,99
57,99
56,99
36,72
59,99
57,99
57,99
36,73
59,99
57,99
56,99
36,64
60,49
57,79
56,49
36,83
-
51,52
51,41
34,90
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.36

Євро (€)

39.82

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти