Новий закон про освіту: Клімкін на YES відповів на критику ЄС

16 вересня 2017, 15:52

Міністр зазначив, що має намір продовжувати обговорення даних питань з тими країнами, у яких виникають питання щодо нового закону "Про освіту"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підкреслює, що Україна хоче розширити навчання дітей українською мовою, а не відняти освіту мовами національних меншин. Про це він сказав журналістам в кулуарах 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії "Чи став світ новим? І що це значить для України?" в Києві в суботу, відповідаючи на питання про положення про мову навчання в прийнятому Верховною Радою законі про освіту.

"Те, що ми пропонуємо, – це, звичайно, збереження навчання мовами національних меншин: це наші міжнародні зобов'язання. Але ми повинні забезпечити, щоб наші громадяни в повному обсязі володіли також українською мовою і, щоб вони мали майбутнє тут, в Україні".

На думку міністра, на даний момент має місце не критика самого закону, а "інтерпретацій і ілюзій".

"Все дуже просто: ми хочемо додати освіту українською, а не забрати освіту мовами національних меншин", – сказав Клімкін.

Він зазначив, що має намір продовжувати обговорення даних питань з тими країнами, у яких виникають питання щодо нового закону "Про освіту", зокрема статті про мову навчання.

Міністр нагадав, що питання є у Угорщини, Румунії та Болгарії.

Раніше міністр освіти і науки
Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа
В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
В тренді
"У Медведчука починається дуже незвичайне життя": експерт про гучну справу кума Путіна
Ялтинськаєвропейськастратегія(Yalta European Strategy,скороченофорумYES)-щорічнаконференція,якуорганізовуєФондВіктораПінчука.

НаконференціїзбираютьсянайвпливовішіполітикитапідприємціУкраїниісвіту,вонапроходитьщорічно,починаючиз 2004 року.
МетоюконференціїєрозвитокУкраїни,їїєвропейське майбутнє,атакожналагодженняміжнароднихзв'язків.

ЗасновникомЯлтинськоїєвропейськоїстратегіїєВікторПінчук,відомийукраїнськийбізнесменімеценат.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти