Новий порядок стягнення аліментів: що нового на нас чекає

27 листопада 2017, 04:37

Змінилися терміни та порядок розрахунку аліментів

"Набув чинності новий порядок стягнення аліментів та збільшення їх розміру. Що нового на нас чекає?" – Дарина Місюна, Київська область.

Реклама

Відповідає Ярослава Бережна, керуючий партнер АО "B.C.B. LEGAL GROUP":

Тепер це не позовне провадження про стягнення (очікувати рішення можна було 1-6 міс.), а наказне (ст. 96 Цивільного процесуального кодексу): коли суд в триденний термін з моменту прийняття видає судовий наказ без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог. Згідно з положеннями ст. 182 Сімейного кодексу (СК), мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшено з 30 до 50% прожиткового мінімуму. Стаття 183 СК передбачає, що той з батьків або інших законних представників дитини, з якою вона проживає, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів в розмірі: на одну дитину – чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку. Наразі для дітей до 6 років це 14 260 грн, для дітей від 6 до 18 років – 17 770 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

До того ж для розрахунку розміру аліментів враховується не тільки офіційна зарплата батька, з кого стягуються аліменти, а й наявність рухомого і нерухомого майна, грошових коштів, доведених стягувачем аліментів, витрати платника аліментів, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів. Якщо аліменти визначені в твердій сумі, вони підлягають індексації.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
Реклама

Також передбачається відповідальність за прострочення сплати аліментів та оплати додаткових витрат на дитину. Це пені в розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення з дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня прийняття судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Одержувач може претендувати на виплату заборгованості за додатковими затратами з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних з простроченої суми.

Ст. 192 СК передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів – у разі зміни матеріального або родинного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них тощо.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти