Новий рік в Україні почався з крові: в Сумах загинуло немовля, у Вінниці вирізали сім'ю. ТОП-5 головних новин тижня

5 січня 2019, 10:30

Втім, є і хороші новини: до Української православної церкви переходить все більше парафій УПЦ МП

Читайтевсі головніновиникраїнизаминулий тижденьвспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

У Сумах у ліфті загинула дитина

Реклама

УНовийріктрагедія необминулаінаші країтеж: в багатоповерхівцівСумахобірвавсяліфт,вякомузнаходиласяколясказдвомісячнимхлопчиком. Дитина загинула.

ЯкповідомляєвідділкомунікаціїполіціївСумськійобласті,трагедіясталася 2груднявденьвбагатоповерхівціповул.Супруна.Причиноюсмертісталиасфіксіяіперелом основичерепа.Про ценабрифінгуповідомивначальникСумськоговідділуполіціїПавлоКарабута.

72_main_new.1546458437

Такожвінрозповівподробицісамогоінциденту.Яквстановилиправоохоронці,вліфтізпершогоповерхупіднімалисяматиновонародженогоійогодідусь.Першою зліфтавийшламати,аслідомзанеючоловік.Колидідусьпочаввитягуватиколяскуздитиноюзліфта,підйомникпоїхаввниз.Чоловікнамагавсяврятуватионука,алеуньогоцене вийшло.

Реклама

Як розповів начальник місцевої прокуратури Валерій Могильний, причиною несподіваного спуску ліфта стали неправильні дії електромеханіка. За його словами, даний ліфт був у 2017 році капітально відремонтовано, але через півроку експлуатації почав ламатися. Через це місцеві жителі часто скаржилися на поломки.

"Напевно, через численні скарги електромонтер невстановленим способом шляхом приєднання дроти до двох клем, по суті, дозволив ліфтовій кабіні рухатися між поверхами при незакритих дверях", - зазначив Могильний.

У прокуратурі вважають, що, коли дідусь з коляскою виїжджав з ліфтової кабіни, хтось внизу натиснув кнопку виклику, і ліфт пішов вниз. Це, попередньо, і стало причиною трагедії.

Відзначимо, в Україні 86 тисяч ліфтів, і десята частина аварійні
.

  Масове вбивство у Вінниці

На жаль,цеще невсі поганіновини.31 грудняу Вінниціжорстоковбилицілусім'ю:середжертвдвоєдітей.Якповідомиливполіції,востаннійденьрокублизько 15:00віддиспетчерашвидкоїдопомогинадійшлоповідомленняпро те,щоводнійзквартиру Вінницівиявленібезознакжиттядвоє жінокіхлопчик.

"Швидку"викликавмісцевийжитель.Вінповідомив,щовиявиву своїйквартирімертвими63-річну матір,30-річнудружинутасемирічногосина.Лікарішвидкоїпідтвердилисмертьтрьох осіб.Такожвквартирізнаходиласятрирічнадівчинказважкимитравмамиголови,якугоспіталізували.Під часнадання медичноїдопомогивонапомерлавлікарні.

Намоментприїздуполіцейськихвквартирізнаходився30-річнийчоловік,якийвикликав"швидку".Вінбувзалишенийввідділполіціїдляз'ясуваннявсіхобставин.

880610_main

Реклама

Надрозкриттямцьогозлочинупрацювалиблизькостаполіцейських-слідчіслідчого управлінняполіції,криміналісти,оперативникивідділурозкриттявбивствобласногоглавкуполіціїівесьособовий складміськоговідділуполіції.Слідствомвідпрацьовувалисявсі можливіверсіїтрагедії,врезультатіякоїзагинулародина.

Більше добизнадобилосявінницькимполіцейським,щобзібратидостатньо доказівдляоголошеннязловмисниковіпро підозру.У вівторок, 1січня,затриманомунапередодні30-річномувінничанинуоголосилипро підозру у вчиненніумисноговбивствачотирьохосіб,середякихйогомати,колишнядружинаідвоємалолітніхдітей.

Людина могларозправитисязколишньою дружиноючерезтривалий конфлікт.Рік томуподружжя розлучилося,матизловмисникапроживалазневісткоюта онуками,унихбулихорошівідносини.Отже,за попередньою інформацієюслідства,підозрюваниймігвбитиріднихпід часчергової сварки.Завбивство чотирьох людеййомузагрожуєдовічне ув'язнення.

Україна ліквідувала виборчі дільниці в РФ

31 грудня,вденьстартупрезидентськихвиборіввУкраїні,сталовідомо,що Київ  ліквідуваввиборчі дільницівРосіївРФїхбулоп'ять.Про цейдетьсявпостанові, опублікованійнасайтіЦентральноївиборчоїкомісії.

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена

Таким чином, згідно з постановою ЦВК, ліквідовані дільниці № 900075 (в посольстві України в Москві), 900077 (в генконсульстві в Ростові-на-Дону), 900078 (в генконсульстві в Санкт-Петербурзі), 900117 (в консульстві в Єкатеринбурзі) і 900118 (в консульстві в Новосибірську).

Це рішення, в першу чергу, обумовлено питаннями безпеки. Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін.

"Мова тут навіть не про такі речі, як можлива інфільтрація агентів ФСБ до складу виборчих комісій, вплив на них і багато іншого. Нас турбує, перш за все, безпека українських громадян, які не дивлячись на адміністративний та пропагандистський тиск все-таки зважаться стати членами виборчих комісій або просто прийти на вибори", – зазначив міністр.

Клімкін нагадав, що Росія по відношенню до України є країною агресором і окупантом

Понад 30 парафій УПЦ МП перейшли в новую церкву України

Реклама

ПісляОб'єднавчогособору,якийвідбувся15 грудня вКиєві, до новоїПравославноїцерквиУкраїниперейшло32парафії УПЦМПЗокрема,востаннійдень2018рокудоПЦУприєдналрсяпарафіяУПЦМПхрамуСвятоївеликомучениціПараскевизселаСкибинвЧеркаськійобласті.

РанішепредстоятельПравославноїцерквиУкраїни,митрополитКиївськийі всієїУкраїниЕпіфанійзапевнив,щодверіЦерквивідкритідлявсіхправославних.

Нагадаємо,що 15 груднянаОб'єднавчомусоборібулаутворенаєдинаУкраїнськапоміснаправославнацерква.Нацерковнихзаходахтакожбув присутнійпрезидентПетроПорошенко.Читайтевсі подробиціоб'єднанняукраїнськихцерков.

Крімтого,предстоятелемпомісноїцерквибувобраниймитрополитЕпіфанійвідКиївськогопатріархату,якийвходитьдо найближчого оточенняпочесногоголовиУПЦКПпатріархаФіларета.

Митакожписали,щоранішебулиозвученіповнийтитулпредстоятеляПЦУіназваствореноїПомісноїцеркви.ЕпіфанійотримавтитулблаженнійшогомитрополитаКиївськогоі всієїУкраїни.НовостворенаПоміснацерква,згідно з прийнятимпід часОб'єднавчогособорустатутом,отрималаофіційну назву-ПравославнацеркваУкраїни.

  Закрився пішохідний перехід на кордоні з Польщею

З 1 січня не працюєпішохіднийпунктпропускунакордонізПольщею"Долгобичув-Угринів". Можливо,вінвідновитьроботув 2020році.

"В кінці року закінчується дія пілотного проекту по пішохідному перетину кордону на автомобільному пункті пропуску "Долгобичув-Угринів". Тимчасовий характер робіт щодо облаштування інфраструктури для пішохідного руху створює багато загроз і не дозволяє продовжити дію пілотного проекту в його нинішньому вигляді. Також, незважаючи на збільшення часу очікування перетину кордону людьми, які подорожують автобусом, виправданим є використання автобусних переїздів за їх прямим призначенням", – повідомили польські прикордонники ще 19 грудня.

32_main_new.1546369793

Фото: tygodnikzamojski.pl

Нагадаємо,щовідкритийв 2014 роціпунктпропуску"Угринів-Долгобичув"бувпризначенийвиключнодляперетинукордонуавтомобільнимтранспортом.Однакчерезрікпіслявідкриття,влітку2015 року,тамна6місяцівоблаштувалипішийперехід.Зтихпірдіюекспериментупостійноподовжували,протез 1 січнядіяпілотноїпрограмизавершилася.

"Таким є рішення, між іншим, головного коменданта прикордонної служби, який звернув увагу, що цей пішохідний перехід не відповідає технічним умовам митного оформлення пішохідного руху, виникає чимало загроз. Що буде далі? Воєвода подасть клопотання до державного бюджету лише на 2020 рік, в цього року таке клопотання відхилено і проект не буде реалізований. Клопотання стосуватиметься поліпшення інфраструктури в цьому контрольно-пропускному пункті, щоб можна було відновити пішохідний рух", – сказав прес-секретар Люблінського воєводи Марек Вечежак.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти