Нові заяви Путіна по Україні та прийняття Антикорупційного суду: головні новини тижня

9 червня 2018, 14:31

А тим часом в Росії винесли жорсткий вирок українському політв'язню Сущенку

На этой неделе свершилось одно из самых ожидаемых политических событий – Верховная Рада, наконец, приняла закон об Антикоррупционном суде. А вот президент России Владимир Путин разразился новыми заявлениями по Украине.

Реклама

Вирок Сущенку

Московськийміськийсуд4червня виніс"вирок"українському журналістуРомануСущенку,якийспочаткунезаконнобувзатриманийвМоскві,атеперутримуєтьсявросійськійневолі.Українцідали12 роківколоніїсуворогорежиму. В Україні жорстко відреагували на вирок Сущенку, інавітьз'явилисярозмови,щотепержурналістаможутьобмінятиназатриманоговКиєвікерівника"РИА НовостиУкраїна"КирилаВишинського.

Пізніше з'явилася реакція ОБСЄ на рішення російського суду. ПредставникОрганізації збезпекиіспівпрацівЄвропіз питаньсвободиЗМІАрлемДезірзаявив,щожурналістикане єзлочином,іпрацівникизасобівмасовоїінформаціїповинніздійснюватисвоюроботувбезпечнихумовах.

В свою чергу Верховна Рада прийняла звернення до Заходучерез вирокСущенку.Депутатипідтрималапроектпостанови"Про зверненнядо парламентівіноземнихдержав,парламентськихасамблейміжнароднихорганізацій,світовихлідерівісвітової спільноти"іпросятьЗахідввестисанкціїпротиРосії.

Закон про Антикорупційний суд

Реклама

В четвер, 7 червня, Верховна Рада прийняла закон про Антикорупційний суд. Депутатизавершилиепопеюзухваленнямважливогозакону,ітепервУкраїніз'явитьсяновийсудовийорган.Документ,якийбувприйнятий,повністювідповідаєрекомендаціямВенеціанськоїкомісії,івтой жечасповністювідповідаєКонституціїізаконамУкраїни.

Президент України Петро Порошенко назвав цю подію перемогою. ГлавадержавизакликавякомогашвидшестворитиАнтикорупційнийсудізвернувсядоурядузпроханнямвідкритифінансуваннядляствореннясуду.Такожвінзвернувсядо кандидатівнапостсуддіновогосуду.

На історичне рішення Ради з'явилася і реакція Європи. Віце-президентЄвропейськоїкомісіїВалдісДомбровскісвважаєпроцесвпровадженнязаконупро ВищийантикорупційнийсудключовимвподальшійборотьбіУкраїнизкорупцією.Теперєвропейцічекаютьреалізаціїзакону.

В тренді
"Вакханалія насильства": Геращенко заступився за силовиків після зіткнень на Банковій

Нові заяви Путіна по Україні

Під часвізитудо АвстріїпрезидентРосіїВолодимирПутіндавінтерв'юавстрійськомуЗМІ.Вінзапевнивжурналіста,щонібитонемає умов, за яких він міг би повернути Крим Україні. Російськийлідерзновузаговоривштампамикремлівськоїпропаганди,запевняючиспіврозмовникавнеконституційностітого, що відбуваються в Україні.

Також Путін розповів, чого хоче від України. На думкуросійськогопрезидента,натериторіїУкраїнине повинніз'явитисясистемипротиракетноїоборони,аджевідсутністьтакихсистемдужеважливадляРосії.

Черезпарудніввжепід час"Прямої лінії"вРосіїПутін цинічно висловився, що думає про Україну. Виявляється,незважаючинарозв'язанунимвійнуівбивстванаДонбасі,російськийлідерставиться до Україниякдобратньоїкраїни.

Таке своє ставленнявінкрасномовновисловиввнаступнійвідповіді, пригрозивши Україні тяжкими наслідками. ПрезидентРФ,виявляється,вірить,щоУкраїназдатнаякимосьчиномвлаштуватипровокаціїпід часчемпіонатусвіту зфутболу.
Реклама

Скандальна заява Мураєва

Підкінець тижнянесподіванорозгорівсяскандалнавколонародногодепутатаЄвгенаМураєва,якийвирішивназватиукраїнськогополітв'язняОлегаСенцова"терористом".Укоментаріодномузукраїнськихтелеканалівнардепзробивтаку заявупоукраїнському режисерові:"Сенцоваможнапо-різномусприймати.Зточкизорутого,щолюдина готувалапідпалиівибухи,длячастининаселеннявінєтерористом.Длянаціоналістичноїчастинивін,напевно,єгероєм.Часрозставитьнасвоїмісця,хто правий,ахтонеправий".

На цю заяву вже жорстко відреагував прем'єр-міністр Володимир Гройсман, авРадізакликалиСБУіГПУзайнятисянардепом.Зокрема,главаКомітетуВРз питаньнаціональноїбезпекиіоборониСергійПашинськийзвернувсядо правоохоронцівзвимогоюпорушитипротиМураєвакримінальне провадження.

В підсумку ГПУ відкрила кримінальне провадження на депутата Мураєва. Правоохоронцізапідозрилиполітикавдержавній зрадіівхибномузвинуваченніукраїнськогополітв'язняСенцова.

Бійка у Верховній Раді

Назакускупропонуємовамподивитисявідео бійки депутатів в Раді. Відзначимо,щовонапочаласязобговоренняситуаціянавколоскандальної заявиМураєва.ВрезультатінароднийдепутатЮрійБерезанакинувсянаколегуОлександраДолженкова.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти