Нові правила зміни Конституції почнуть діяти з 30 січня

29 січня 2016 10:41

Із завтрашнього дня закон набуде чинності

Закон, яким депутати внесли зміни до регламенту Верховної Ради в частині порядку попереднього затвердження та прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України, опубліковано в номері парламентській газеті "Голос України", датованому 29 січня.

Реклама

Згідно з відповідним законом, прийнятим Верховною Радою і підписаним президентом України Петром Порошенком у четвер, він набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Як повідомлялося, на ранковому пленарному засіданні 28 січня Верховна Рада України внесла зміни до регламенту українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження та прийняття законопроекту про внесення змін до Основного закону України. Через 4 годин Порошенко підписав цей закон.

Зокрема, законодавці закріпили в регламенті норму: "Якщо законопроект про внесення змін до Конституції... був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього затвердження, то такий законопроект розглядається Верховною Радою на наступному за нею чергової сесії".

31 серпня Верховна Рада попередньо схвалила законопроект (№2217а / П1), згідно з яким законопроект про зміни до Конституції, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу парламенту, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосували не менше 300 народних депутатів. Однак, за оцінками експертів, поки немає необхідних 300 голосів, оскільки значна частина депутатів переконана, що таким чином буде узаконений особливий статус ОРДЛО.

Реклама

Згідно з календарним планом, останній пленарний тиждень поточної сесії буде проведена 25-29 січня, а закриття третьої сесії Верховної Ради 8-го скликання відбудеться 2 лютого. У цей же день заплановано відкриття 4-ї сесії.

Не пропусти!
Путін х**ло! Пісню українських фанатів почула вся Росія
Фанати заспівали пісню про Путіна

19 січня в Конституційного суду України надійшло конституційне подання 51 народного депутата про офіційне тлумачення положення ст.155 Основного закону "на наступній черговій сесії Верховної Ради". КС розгляне дане подання в п'ятницю, 29 січня.

Повідомлялося також, що депутати вирішили звернутися до КС у зв'язку з браком голосів для остаточного голосування по президентському законопроект (№2217а / П1) про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади. Ухвалення конституційних змін передбачено мінськими домовленостями, тому в запропонованому Порошенко проекті присутній положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом.

Разом з тим керівник парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив, що у Верховній Раді є 300 мінімально необхідних голосів для остаточного затвердження проекту змін до Конституції в частині децентралізації, але нерозумно голосувати за нього без кроків агресора для врегулювання ситуації на Донбасі.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зустріч Зеленського і Байдена в Білому Домі: що відомо

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти