Кілька країн ЄС можуть заблокувати надання Україні безвізового режиму – АП

1 червня 2016 16:42

Київ намагається вирішити цю проблему

Україна активно працює над тим, щоб безвізовий режим з Євросоюзом став реальністю вже в поточному році, проте ризики в цьому питанні все ще залишаються. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

Реклама

"Це рішення не вимагає консенсусу всіх країн ЄС, але може виникнути ситуація, коли буде створено блокуючу меншість в складі кількох країн, які теоретично можуть заблокувати рішення. І ми сьогодні працюємо над тим, щоб такого блокування не було, а рішення Євросоюз прийняв максимально консенсусне", – сказав він.

"По-перше, ніхто не міг спрогнозувати, що ЄС може зіткнутися з такою проблемою, як міграційний криза, який перейшов в розряд політичного проблеми всередині ЄС і навіть впливає на політичне життя багатьох країн Євросоюзу, впливає на рейтинги ключових європейських політиків. Тому цілком логічно, що сьогодні це питання є предметом їх стурбованості", – додав Єлісєєв.

З іншого боку, за його словами, у ЄС є певні зобов'язання перед Україною в частині надання безвізового режиму.

"Саме тому сьогодні відбувається спроба знайти modus vivendi для того, щоб з одного боку вирішити проблему нелегальної міграції, яка переважно загрожує країнам – членам ЄС, а з іншого – виконати свої зобов'язання перед Україною з приводу надання безвізового режиму", – додав він.

Реклама

Він назвав позитивним той факт, що пішли зрушення з цього питання як в Європарламенті, та й в Раді міністрів ЄС.

"Зараз нам потрібно, щоб Європарламент після призначення доповідача оперативно підготував доповідь і виніс це питання на голосування в ході найближчих пленарних засідань. Паралельно запущений процес розгляду цього питання в рамках Ради міністрів ЄС і відповідні робочі групи ЄС вже обговорюють цю тему і готують рішення", – сказав Єлісєєв.

При цьому Єлісєєв зазначив, що ключовим є факт наявності політичного рішення в рамках ЄС про надання безвізового режиму громадянам України.

"Тепер є питання – коли? Я можу сказати, що є розуміння того, що це має статися в цьому році. М'яч знаходиться на полі Євросоюзу", – резюмував він.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти