Німецький експерт Умланд: "Німеччина проти вступу України в НАТО"

Аналітик вважає, що в значній мірі ставлення Заходу до РФ визначено побоюваннями перед можливим застосуванням Путіним ядерної зброї

На саміті НАТО в Варшаві спочатку липня Петро Порошенко представить новий Стратегічний оборонний бюлетень України, прийнятий на недавньому засіданні РНБО. За словами міністра оборони Степана Полторака – "це праця багатьох колективів, в тому числі і радників офісу Альянсу в Вашингтоні і Брюсселі". Бюлетень передбачає реформування української армії за стандартами НАТО до 2020 року. Але, членство України в Альянсі, навіть за підтримки населення в 48%, – далека перспектива. На відміну від саміту 2008 року в Бухаресті, де Україна були готові прийняти до лав НАТО, але українці були проти, ситуація змінилася: більшість українців хочуть вступити в Альянс, але деякі країни-"важковаговики" пропонують зайвий раз не провокувати Росію. В інтерв'ю Сегодня.ua екс-генсек Парламентської асамблеї НАТО Саймон Лун прямо говорив, що "немає жодної країни, яка б сказала: так, ми підтримуємо членство України в НАТО". Граючи в політику стримування агресора, іноді Захід забуває про розчарування в його політиці таких країн, як Грузія і Україна. В інтерв'ю Сегодня.ua старший науковий співробітник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Андреас Умланд прямо говорить, що Німеччина проти членства України в НАТО. Будучи симпатиком надання Україні летальної зброї, Умланд вважає, що Захід недооцінив можливу агресивну політику Кремля і зробив помилку на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році.

- На жаль, в європейських столицях все частіше звучить теза про можливість відстрочки надання Україні безвізового режиму. Я маю на увазі пропозицію Єврокомісії ввести законодавчі зміни, які дозволять ЄК в односторонньому порядку припиняти дію безвізового режиму для будь-якої країни, в тому числі і для України. Хоча фактично це повинно стосуватися тільки Туреччини: ЄС погодився дати безвізовий режим в обмін на прийом Туреччиною біженців. Хоча сама Туреччина ще не виконала 7 умов ЄС для скасування віз.

Реклама

- Туреччина – окреме питання у всіх цих безвізових справах. Туреччина відрізняється від України тим, що вона не виконала всіх умов, тоді як Україна зробила значний прогрес за останні півтора року в цьому напрямку. Є небезпека, що, можливо, не буде так скоро безвізового режиму. Але я думаю, головна небезпека – не Єврокомісія. Єврокомісія швидше на боці України в цьому питанні. І держави-члени Шенгенської зони повинні теж на це погодитися. І важко передбачити, як буде складатися внутрішньополітична ситуація в усіх цих державах. Тому, я думаю, українським посольствам у всіх країнах (зокрема Шенгенської зони) варто, принаймні, дуже уважно стежити, який там внутрішній дискурс, яка там дискусія в засобах масової інформації йде про Україну, про безвізовий режим для українців.

- Можливо, ЄС хоче таким чином убезпечити себе. Війна на Донбасі не закінчується. В інтерв'ю Сегодня.uа науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр говорив, що Росія може розгорнути військовий наступ на Маріуполь напередодні виборів до Держдуми у вересні.

- Так можливо. Це дуже важко передбачити, тому що коло людей, які це визначають всередині російської еліти дуже вузький. Це буквально 4-5 чоловіків, які приймають рішення – Путін і його саме найближче оточення. Вони, мабуть, не дуже консультуються з експертами, з політичними силами, з бізнес-колами. Так, завжди, на жаль, потрібно бути напоготові. Я б навіть не пов'язував це (можливе настання – Авт.) з виборами до Держдуми. Це може бути пов'язано з виборами, але в той же час це пов'язано з багатьма іншими сюжетами, спрямованими на внутрішньоросійське користування, щоб створити фон для якихось внутрішніх російських заходів.

Реклама

- Чи не вважаєте Ви, що на саміті в Бухаресті в 2008 році Україна і Грузії помилково відмовили у членстві в НАТО? В іншому випадку, можливо, не було б військової агресії Росії.

- Я б тут диференціював Грузію і Україну. Потрібно згадати, що в 2008-му році, хоча і була заява політичного керівництва України на участь в плані дій щодо членства (в ПДЧ по НАТО – Авт.), все-таки більшість українського населення тоді мало досить негативне ставлення до НАТО. Це зараз за останні два роки воно змінилося. Але тоді була велика різниця між Грузією і Україною. Тому що в Грузії була досить велика підтримка на вступ в НАТО. Навіть, якщо я правильно пам'ятаю, більше, ніж зараз. А в Україні цього не було. Тому в 2008 році Грузія мала отримати ПДЧ, тому що там було досить ясне внутрішньополітичне настрій. Включати тодішню Україну в НАТО, коли більшість населення не просто не "за" вступ, а "проти"... Проблема була не в тому, що підтримка була маленька, а в тому, що опір було велике. Українському керівництву потрібно було спочатку поміняти настрій населення, щоб за цим рішенням щодо членства в НАТО стояв народ. Дуже важко сказати, що б було, якби Грузія і Україна, або Грузія або Україна отримали ПДЧ. Може бути, відразу була б якась агресивна реакція Росії.

- Тобто, майже десять років тому Захід недооцінив Росію? Ніхто не думав, що Кремль може піти війною на Грузію і Україну?

Реклама

- Так, очевидно, люди не вірили в те, що це могло статися. Це була недооцінка агресивності російського керівництва. В принципі, зараз це всі визнають: це була явна недооцінка можливих майбутніх сценаріїв і, відповідно, неправильна політика. Причому це визнають виступаючі за більш соглашательную політику щодо Росії, і ті, які за більш, скажімо, конфронтаційну політику щодо Росії. І ті, і інші кажуть, що "ми неправильно оцінили ситуацію взимку 2013-2014 року".

- Дедалі більше з вуст експертів звучить теза про переоцінку мощі російської армії. Мовляв, вся справа лише в ядерній валізці в руках Володимира Путіна.

- Думаю, ядерний чемоданчик найголовніше в усьому цьому. Якби його не було, думаю, Україна б отримувала, принаймні, зброю з Заходу. Може бути, навіть пряму військову допомогу.

- Летальну зброю?

- Так, і може бути, навіть західні війська. Те, що було в Сербії або в Іраку. Люди просто бояться – ми змушені це визнати – цього ядерної валізки. На жаль, в цьому найголовніший виклик. І тому я боюся, побажання України отримати якийсь пакт про оборону США або вступити в НАТО – це все ілюзії. Можна покладатися тільки на країни, які дійсно будуть зацікавлені в цьому. Тобто, ті країни, які самі стають жертвами інформаційної війни, торговельної війни, кібер атак або ж, як у випадку з Грузією і Україною, прямих військових дій. Зараз вже виникають такі структури: двосторонні, тристоронні. Литовсько-польсько-український полк – або як він там називається?

- Литовсько-польсько-українська бригада. Тобто, в найближчій перспективі навіть натяк на членство в НАТО Україні не світить?

- Такі країни, наприклад, як Німеччина, проти вступу України в НАТО. І навіть якщо Україна буде готова, армія відповідатиме всім стандартам НАТО, Україні вже не потрібно буде це членство – вона і так буде в змозі себе захистити.

- Німеччина симпатик Росії і проти вступу України в НАТО?

- Ні, тут не можна говорити про симпатії до Росії. Тут знову йдеться про цю ядерну валізку.

 

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62284.51

Bitcoin Cash (BCH)

337.77

Binance Coin (BNB)

409.48

Dogecoin (DOGE)

0.15

Ethereum Classic (ETC)

31.05

Litecoin (LTC)

86.3

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.05

Євро (€)

41.2

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти