Тиждень активній стадії АТО: здобутки і втрати

2 червня 2014, 16:05

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Українським силовикам вдалося відбити Донецький аеропорт, проте терористи продовжують давати рішучу відсіч. У регіоні процвітає мародерство

На Сході України триває активна стадія антитерористичної операції (АТО). Загострення ситуації відбулося рівно тиждень тому, 26 травня, після того, як терористи з так званої Донецької народної республіки захопили Міжнародний аеропорт імені Сергія Прокоф'єва в Донецьку. Активізація дій з проведення АТО викликала відповідну реакцію воєнізованих підрозділів так званої ДНР. Напруженою на сьогоднішній день залишається ситуація в Донецьку, Луганську, Горлівці, Дзержинську, Краматорську, Слов'янську і Мар'їнському, Слов'янському районах.

Реклама

День перший

Перші повідомленняпро те,що озброєні бойовикизахопили будівлю аеропорту з'явилися 26 травня ввечері полудня. Українські військові, які раніше охороняли територію аеродрому, передислокувалися в лісопосадку неподалік від злітної смуги.

Через ще кілька годин жителі Донецька почали бити на сполох, атакуючи соцмережі з питанням: "Що відбувається?!" У місті були чутні вибухи, автоматні черги, а в небі були помічені військові вертольоти.

Ближче до обіду прес-офіцер АТО Олексій Дмитрашковський повідомив, що о 13:00 закінчився ультиматум прихильникам "ДНР", які зайняли будівлю Донецького міжнародного аеропорту імені Сергія Прокоф'єва. По закінченню терміну
українські силовики почали активнуфазуоперації. Він також додав,щонамомент НПцивільних осібв будівлі аеропортуне було.

"ПотерміналуаеропортувідпрацювалиСу-25 іпараМіГ-29.Після чого врядахтерористівпочаласяхаотичнабіганинапо будівліаеропорту.ПіслявідпрацювалиМі-8і Мі-24,висадивсядесант",- розповівДмитрашковський
.

Після15.00з мінометівбуло обстрілянозалізничнийвокзалі автостанціявДонецьку.Почаласяпаніка.Терористи,якізайняли аеропорт,почали відступативмежу містаі захопилиПутилівськийміст. Була евакуйованашкола №59вКиївському районі міста.

Реклама

287632-01-08

Терористизахопили аеропорт. Фото: AFP

На"допомогу"терористамприбули бійцібатальйону "Схід".Владавцілях безпекизакрилив'їзд у місто,а людей з5-кілометрової зонипопросилине виходитинавулицю. Автоматні чергипосилились в районі залізничного вокзалу.

Перші жертви

У першийдень протистояннябуло вбитодвоє мирнихжителів.Під час обстрілубойовикамизалізничного вокзалу26 травнязагинув18-річнийпаркувальник,щепро одну жінку,такожзагиблоївідосколка,сталовідомо наступного дня.

Реклама

МерДонецька ОлександрЛук'яненко повідомив,що в лікарняхміста знаходяться43постраждалихвходізіткнень.За його словами,31чоловікбув розміщенийвлікарнях області,12-у міськлікарніДонецька.

Серед постраждалих
 виявилисяігромадяни Росії. Зокрема,з міст:Гудермес,Москва,Грозний іКраснодарськогокраю.

У прес-службіДонОГАпоінформували,що з початкувійськового протистояння вДонецькій області такожбуло пораненосемеронеповнолітніх.У соцмережахпереляканілюдипостійноповідомляють прострілянину і вибухи,адонеччани
 приймаютьнічнугрозуза відновлення стрілянини.

Багато жителівнамагаютьсяспішно покинутинебезпечний регіон.

"Величезне проханнябути пильними,стежити за своїмидітьми і незалишати їхбез нагляду.По можливості,залишайтеся вдома.У разі включенняелектросиренповинні бутивжиті відповідні заходибезпекипо захистусвого здоров'я і здоров'ясвоїх близьких.Не піддаватисяпаніці, вимкнутиелектрообладнання,світло,газ;закрити всі вікна, двері.Принеобхідності потрібносховатися впідвальнихспорудах,льохах іт.п.",-видализвідправилз метою безпекичиновники
.

Читайте також: Правила життя: як поводитися підчас антитерористичної операції

Тим часом, центрміста практичноспорожнів:закриті магазини,немаєперехожих.Навітьавтомобіліїздятьрідко.

558926_main

Реклама

Вечірній Донецьк. Фото: Ю.Сугак

Згоріла "Дружба"

Близько 5:00 ранку 27 травня спалахнулаЛьодоваарена "Дружба"хокейногоклубу "Донбас",яка знаходитьсянапроспектіІлліча.Це один зголовнийспортивнихоб'єктів міста.

558761_main

Бойовики підпалили "Дружбу". Фото: А.Глушков

ГендиректорХК "Донбас" ОлексійБрагазаявив, що арену пограбували іпідпалилиозброєні бойовики.

Під Слов'янськомзбиливертоліт

29 травняпід Слов'янськомтерористизбили український вертоліт,набортуякого перебували13військовослужбовців,у тому числігенералСергійКульчицький.Вижити вдалосялише одномувійськовому,вінперебуває у важкому стані.

1901544_496771080423130_4292834078496497183_n

Вертолітперевозивпродукти. Фото: Аркадій Бабченко, facebook

Через кілька годин після трагедіїкерівництвоНацгвардіїповідомило,що групатерористів,які збиливертолітз військовими,знищена.

Цього ж днянедалековід ІзюмуХарківської областібойовикирозстріляливійськова вантажівка,загинув військовослужбовець
.

Несподіванийрозколвштабісепаратистів: ЛНР оголосила війнуДНР

У штабі сепаратистів в Донбссе стався розкол. Голова так званої Луганської народної республіки (ЛНР) Валерій Болотов жорстко розкритикував керівництво самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР) за "здачу Донецька українським військам і недостатній опір противнику".

Він повідомив, що керівництво ДНР оголошено персонами нон-грата на території так званої Луганської народної республіки.

"На території ЛНР Денис Пушілін і його найближче оточення вважаються зрадниками і персонами нон-грата. За законами воєнного часу, як зрадники власного народу вони підлягають ліквідації", – зазначив Болотов.

Він також додав, що вважає главу ДНР людиною поза законом і оголошує йому війну
.

БойовикиДНРпромишляютьмародерством

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах

Сепаратисти розгромилимагазинMETROі продовжуютьграбуватизанедбанийперсоналомоптовий магазин.

"Незважаючипострілиі вибухи,якірегулярнотамзвучать,бажаючихдаромвинестиз магазинуречі незменшується -і полкипорожнівженадві-третини.Це при тому,щотягнутьзвідтитоварлюдина собі,тому щонамашинах непід'їхати- є реальназагроза,що підірвуть,авізкивже всерозікрали",передає
operkor.net.

Читайте також: Жителі Донбасу про бойовиків ДНР: "Наркоманита алкашізі зброєю"

Як повідомляютьмісцеві ЗМІ,абсолютнопорожнівжевідділипоодягом,побутовою технікоюі елітнималкоголем.

43_main

ПрихильникиДНРспустошилисупермаркет. Фото: соцмережі

Раніше у мережі з'явилося відеонаграбованогоприхильникамитакзваноїДонецькоїнародної республіки,яке вонизаховалив Донецькій облдержадміністрації.

АТО наСходіУкраїнипідтрималаУПЦМП

Прес-секретар УПЦ МП Георгій Коваленко заявив, що Українська православна церква Московського Патріархату підтримує державну владу, зокрема її дії в східних регіонах країни.

"Що стосується антитерористичної операції, наші віруючі є і серед учасників АТО, і серед людей, що живуть на цій території. І тому наша церква робить усе можливе, щоб якомога швидше на Сході України запанував мир і були вирішені всі проблеми", – зазначив він.

Коваленко додав, що "треба поважати владу, тому що у неї меч для того, щоб припинити зло і захиститися від нього". "Якщо людина захоплює заручників і береться за зброю, то це зло", – сказав він
.

Успіхи АТО

Владавесь тижденьрапортувалапро успішне проведенняантитерористичної операції."АТОпроходитьу плановомурежимі", – розповів "Сегодня" прес-секретар АТО Владислав Селезньов.

"АТОпроводитьсяу відповідності з тимипланами,які були ранішезатверджені.До тієїчи іншої операціїзалученінеобхідні сили і засоби,і коженвиконує своє завдання,- пояснивСелезньов.-В цілях безпекиучасниківАТО,деталіоперацій тамісця їх проведенняне поширюються.Мибудемоповідомлятивже по факту,знаючи,щовесьсклад вжеповернувся до місцяпостійної дислокації".

В.о. міністра оборони Михайло Ковальтакож заявив,щоАТОпроходитьза чітким планом.

"У насє чіткийпландій, затвердженийв.о.президентаУкраїни.У цьому плані всечітко розписано,цейпланпризведе до того,що територіяУкраїни,асаме, східУкраїни,будеповністю очищенийвідсепаратистів... Явважаю,що ми виконаємоці завданнясвоєчасно,правильноі чітко",- сказавКоваль назасіданні ВерховноїРади в четвер, 29 травня.

Про успіхиантитерористичної операції
 відзвітуваві глава МВСУкраїни Арсен Аваков. Він повідомив,що під час останніхподій у Донецьку,Слов'янськута Маріуполісепаратистизазнали втрат,асередбійцівАТОзагиблих немає.

"Про сьогоднішнібояхз терористамив аеропорту Донецька,Маріуполі таСлов'янськуне пишунавмисно-нехай пишутьвійськовікореспонденти.Втомлюєшсяжити тількивійною.Ворогнеабиякпобитий,втрату нашихнемає – іце головне",- написавАваков насвоїй сторінцівFacebook
.

Прем'єр-міністрУкраїни Арсеній Яценюк  висловив упевненість,що ситуаціянаСходіУкраїнивирішиться через тиждень-два,якщоРосіявийде з гриі закликавкраїну-сусідафінансуватитерористів.

"ЯкщоРосіявийде з гри,ми вирішимоситуаціюнаСходіУкраїничерезтиждень або два.Але колиРосіяпідтримує іфінансуєтерористів,надає їмдоступ до українськоїтериторії – цестворює величезнітруднощі",- підкреслив прем'єр-міністрУкраїни.

У своючергу
 перший віце-прем'єр-міністрУкраїни Віталій Ярема заявив, щоАнтитерористичнаопераціянаСходітриватиме до повногознищеннябойовиків.

"Мибудемопроводити ціоперації,покинатериторіїУкраїнине залишиться жодноготерориста",- заявивЯреманазасіданні Кабміну.

В ході АТО загинули більше40силовиків

Всього в ході антитерористичної операції загинули більше 40 силовиків. Серед них 20 військовослужбовців ЗСУ. Про це повідомив в.о. міністра оборони Михайло Коваль.

Серед представників різних підрозділів Міністерства внутрішніх справ загинули 18 осіб, розповіли в прес-службі МВС.

Також, за повідомленням голови відділу зі зв'язків з громадськістю Служби безпеки України Марини Остапенко, СБУ втратила трьох бійців "Альфи".

Найбільш значні втрати силовики понесли :

13 травня потрапивши в засідку під Краматорському, загинули шість чоловік;

22 травня під час нападу терористів на блокпост під Волновахою загинули 17 чоловік;

29 травня над Слов'янському у збитому вертольоті загинули 12 військовослужбовців і бійців спецпідрозділу МВС.

Точна кількість загиблих террорсітов невідомо, проте сили АТО майже щодня повідомляють про десятки знищених бойовиків
.

ГПУ почала розслідувативербуваннятерористівз Росії

Генпрокуратура почала досудове розслідуванняза фактомвербуваннята підготовкинайманцівдляучастів терористичній діяльностівУкраїні.

"Злочинні дії російських терористів на території України призвели до загибелі 122 осіб, поранення близько 200 чоловік і інших тяжких наслідків", – зазначили у відомстві.

"З метою початку військового конфлікту, здійснення терактів в Донецькій і Луганській областях, повалення держвлади і порушення територіальної цілісності України громадяни РФ створили на території Росії незаконні збройні формування – спеціальні навчальні центри, в яких проводиться вербування, фінансування і навчання найманців", – заявили в ГПУ.

За даними відомства, збройні найманці за матеріальну винагороду у військовому спорядженні безперешкодно пропускаються посадовими особами Погранслужби ФСБ Росії в Україну, де активно беруть участь у терористичній діяльності.

"За даними слідства, отримано беззаперечні докази вчинення громадянами Росії злочинів, передбачених ч.1 ст. 437 Кримінального кодексу України (планування, підготовка, розв'язання військового конфлікту), ч.5 ст.260 (створення непередбачених законом збройних формувань, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків), ч.1 ст. 447 (найманство), ч.3 ст.258 (теракт)", – відзначили в ГПУ
.

Реакція світу

Канцлер ФРН заявила, що Росія повинна перестатипостачатиУкраїнібойовиками,однак зазначила,що покиЄвросоюз не має намірувводитидодаткові санкції щодоРФ.

У своючергу помічникміністра оборониСШАДерекШолльповідомив,що СполученіШтатиАмерики
мають наміри надатиУкраїнідопомогуна18 мільйонівдоларів для зміцненнясферибезпеки.

За його словами, ця допомогабуде спрямована на створенняефективнихЗбройнихсилУкраїниі зміцненнясферибезпеки.

Він нагадав,щоСШАзасуджують іне визнаютьокупаціюРосієюКримуі втручанняу внутрішні справиУкраїни."Ми шукаємошляхи забезпеченнямирноговирішення цього конфлікту",- сказавШолль.

Він також зазначив,що СполученіШтатиАмерики вважають,що на сходіУкраїниорудуютьтерористи
.

Донбас гуде за мир

На СходіУкраїнитриваєбезпрецедентназа своїми масштабамиакція "ГолосДонбасса" протинасильства,хаосу,бандитизмуімародерствавДонецькомурегіоні.Рівно опівднінапідприємствах регіонузвучатьгудкиісигналятьавтомобілісти.

Вони символізують заклик до спокою істабільної роботи,ліквідацію всіхблокпостів,звільнення заручників тазахопленихадміністративних будівель,атакождо роззброєннянезаконнихбойовихформувань
.

Читайте заяву президента СКМ. Ринат Ахметов: Нам – Донбасу – з ДНР не по дорозі!

Нагадаємо, ініційованапрезидентомСКМРінатомАхметовимакція "ГолосДонбасса" стартувала20 травня.До акціїприєднуються й іншірегіониУкраїни.

У мережіз'явилося відеовибуху в Луганській

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти