Консультації по Будапештському меморандуму: новий аргумент проти Росії

5 грудня 2018, 17:58

Людмила Грубник

Документ корисний Україні як черговий аргумент у протистоянні російської агресії

У річницю підписання Будапештського меморандуму МЗС України нагадав Росії про ті зобов'язання, які покладає на неї цей документ. Згідно з ним, Росія виступала гарантом безпеки України і взяла на себе зобов'язання ніколи не використовувати ніяку зброю проти неї. Подібне нагадування дуже правильне, адже сьогодні Росія порушила цей документ, вважає професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

"МЗС вчиняє правильно. У зв'язку з річницею ми згадуємо про цей документ. І всі прекрасно розуміють, що Росія його порушила. Росія його порушила в 2014 році агресією в Криму і на Донбасі. І зараз порушує в Керченській протоці", – говорить Гарань.

Реклама

Як вважає експерт, цим документом не можна приборкати Росію, але він корисний Україні як черговий аргумент у протистоянні російської агресії на міжнародній арені.

"Звичайно ж, цей меморандум неефективний для того, щоб приборкати Росію. Але ми повинні до нього апелювати, тому що Росія його порушує. І це дає нам додаткові міжнародно-правові аргументи. Тобто для нас це можливість апелювати до міжнародної спільноти – мовляв, дійте", – продовжує експерт.

У свою чергу політолог Євген Магда в коментарі сайту "Сьогодні" зазначив, що цей документ не дає можливості застосувати якісь санкції у зв'язку з його порушенням, але чітко показує байдуже ставлення Росії до своїх міжнародних зобов'язань.

"За цим меморандумом немає санкцій. Це ж не договір. Він красиво звучить, але нікого ні до чого не зобов'язує. Але в той же час він чітко показує, що Росія чхала на свої міжнародні зобов'язання", – коментує він.


Що стосується консультацій по Будапештському меморандуму, про який заявили в МЗС, експерт вважає, що їх було б корисно відвідати і російській стороні.


"З формальної точки зору Росія повинна брати участь в таких консультаціях. З іншого, чи захоче вона. Цього я не можу сказати. Але їм, по-моєму, було б корисно це зробити, щоб показати, що вони є тим, ким вони є", – вважає Магда.

Реклама

Раніше експерт Ігор Семиволос розповів сайту "Сьогодні", чому важливо подавати позови до Росії в міжнародні інстанції. За його словами, міжнародне право – досить потужний інструмент в протистоянні з Росією. Такі позови мають юридичну перспективу. 

З подібними думками виступив і політолог Віталій Бала. Як вважає експерт, подібні позови – додатковий стимул для вирішення питання російської агресії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти