Названо країни, яким Путін погрожує "захистом" прав росіян

31 жовтня 2018, 22:50

Дмитро Дубенський

У зоні ризику – суміжні з РФ держави, Східна Європа і Балкани, а Білорусь – вже під окупацією, говорять експерти

НасьогоднішнійденьпродовжуютьзберігатисязагрозидляУкраїни,деРосіяможепродовжитисвоюагресіюпідвиглядомзахистуінтересівсвоїхгромадянаборосійськомовнихвсферікультури,духовностііправа.

Про цевкоментарі"Сегодня"розповіввійськовийекспертМихайло Жірохов,коментуючивідповідні
слова Путіна про "захист" прав росіян за межами РФ.

"В умовну групу ризику в першу чергу входять Україна і Казахстан. У Казахстані північна частина країни населена саме російськомовними і росіянами, повністю росіянами. Про Білорусь говорити навіть не варто, тому що вона вже давно знаходиться під окупацією. І згідно з договором про створення з Росією союзної держави, для Кремля навіть не потрібно нічого винаходити у військовому плані і отримувати дозвіл на використання збройних сил на білоруській території. Вони можуть увійти на повній правовій основі. Що стосується загроз для Вірменії, то вона – моноетнічна країна (на сьогодні вірмени складають близько 99% населення). Її ж союз з Росією пов'язаний тільки з одним – погрозою Азербайджану і проблемою Карабаху. Балтійські країни в свою чергу вже знаходяться в сфері інтересів Заходу, і ніколи у Путіна не буде бажання або можливостей, щоб протистояти всьому НАТО. Відповідна стаття статуту НАТО передбачає, що всі країни Альянсу в разі агресії виступлять єдиним фронтом. Наприклад, РФ в цьому сенсі не дуже сильно виходить воювати з Туреччиною", – підкреслив експерт.

Реклама

Якдодаву коментарісайту"Сегодня"координаторгрупи"Інформаційнийопір"Костянтин Машовець,насьогоднізберігаютьсяпотенційнівійськовітагібриднізагрозиз бокуРФпідприкриттям"захистуросіян"втихрегіонахікраїнахсвіту,деприсутніекономічніінтересиРосіїіпроживаютьбагаторосійськомовних.

"Загрози є скрізь, де є значні спільноти російськомовних. До групи ризику можуть потрапляти все такі країни і регіони: Прибалтика, та ж Білорусь, Польща, вся Східна Європа, Кавказ і т.д. Вважаю, що є певна закономірність: де виявляються великих розмірів вуглеводні, або де вони транспортуються, там і виникає небезпека з боку Путіна "захисту" російськомовних і їх прав. Також від РФ можуть виходити загрози, де є стратегічні або геополітичні інтереси Росії. Там і виникають "утиски" російськомовних і т.д. Звичайно, також є загрози для балканських країн, де є виходи до Середземного моря та ін. Тому там російські спецслужби і виявляють таку активність. Балкани цікаві з тієї точки зору, що з південно-східного напрямку відкривають/перекривають можливі шляхи доставки вуглеводнів, мають безпосередній вихід до чорноморських проток. Ясно, що Путін буде теж проявляти інтерес до Балкан. Тобто там, де є фактор вуглеводнів або стратегічні/військово-політичні важливі центри і точки, там є значна частка ймовірності прояви інтересів Путіна по "захисту" російськомовних", – пояснив він.

Нагадаємо, нещодавно ще одну дивну заяву Путін зробив на Валдайському форумі, сказавши,щовразіядерноївійниросіянчекаєрай,авсі ворогиРосії"простоздохнуть".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти