Призначення Білоуса, закон для Гонтарєвої і багато соціалки. Плани Ради на день

19 травня 2015, 08:38

Віра Холмогорова

У нардепів – другий поспіль пленарний тиждень

Другий тиждень поспіль народні обранці проведуть "під куполом" – після насичених травневих свят доводиться і працювати насичено.

Реклама

Порядок денний на вівторок традиційно великий, втім, і на цей раз парламентарі вирішили практично уникнути гучних політичних ініціатив: у планах ініціативи про карантин рослин, про особливості оподаткування деревини і про збільшення кількості уроків фізкультури в школах.

КАДРИ . Є серед питань, які розглянуть сьогодні депутати, два кадрові призначення. Так, Юрій Терентьєв має очолити Антимонопольний комітет, а Ігор Білоус – Фонд державного майна. Відповідні пропозиції надійшли раніше з Кабміну.

Нагадаємо, пост глави Фонду держмайна залишається вакантним з 19 червня 2014 року, коли Рада підтримала подання прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про звільнення з цієї посади Олександра Рябченка, який керував приватизаційним відомством з весни 2010 року.

На наступний день уряд тимчасово поклав обов'язки голови Фонду на Дмитра Парфененка, який вже керував відомством в статусі в.о. в 2008-2010 роках.

Реклама

Білоус очолював Державну фіскальну службу з моменту її створення в червні 2014 до 24 лютого 2015 року. Раніше нетривалий час очолював Державну податкову службу.

НАЦБАНК . У порядку денному – президентські поправки, які регулюють діяльність Нацбанку.

Так, зокрема, пропонується з 2016 року змінити порядок перерахування частини прибутку до розподілу НБУ; визначити, що Нацбанк сприяє фінансовій стабільності за умови, що це не перешкоджає підтриманню цінової стабільності в державі; розширити повноваження Ради НБУ і т.д.

Крім того, законопроектом пропонується зменшити квоту членів ради НБУ з 14 до 8. Від Президента і Верховної Ради – по 4 людини (зараз – 7). Пропонується зменшити і кількість членів правління НБУ з 11 до 6. При цьому, голова Національного банку має право вирішального голосу у разі рівного розподілу голосів членів Правління Нацбанку при прийнятті рішень.

Заплановані і зміни щодо організації внутрішнього аудиту в Нацбанку – Рада НБУ зможе створити Аудиторський комітет – консультативний робочий орган. Голові Національного банку хочуть надати право ініціювати проведення позапланових аудиторських перевірок у структурних підрозділах НБУ.

Реклама

Проектом запропоновані зміни для посилення захисту членів керівних органів і службовців Національного банку. Зокрема, планується надати Нацбанку право здійснювати страхування життя і здоров'я членів правління та інших працівників.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

До речі, ще одна примітна новела – "встановити, що Верховна Рада розглядає питання про звільнення голови НБУ у відставку тільки після його виступу про результати діяльності на посаді на засіданні ВР". Так що, звільнити Валерію Гонтарєву стане ще трішки складніше.

Треба зауважити, що це не єдина законодавча ініціатива в сьогоднішньому плані роботи, яка присвячена НБУ. Так, Вікторія Сюмар у своєму законопроекті пропонує зобов'язати Нацбанк публікувати на його офіційному сайті повну інформацію про всі надані банкам України кредити, незалежно від їх виду, терміну, суми, типу наданого забезпечення, і найменування банку, починаючи з 1 липня 2014 року.

Як наголошується в пояснювальній записці, прийняття проекту сприятиме відкритості в діяльності НБУ.

ОБОРОНКА І СОЦІАЛКА. У другому читанні Рада планує підтримати урядовий закон "Про державне оборонне планування". Його ще наприкінці минулого року внесло Міністерство оборони, а перше читання документ пройшло у березні.

Реклама

Як стверджують автори документа з відомства Степана Полторака, його ключова мета – уточнення та удосконалення діючої системи оборонного планування.

"Проектом передбачено уточнення завдань оборонного планування, повноваження об'єктів і суб'єктів оборонного планування, доповнення переліку та зміст документів оборонного планування, які розробляються на довго-, середньо- і короткострокову перспективу, встановлення взаємозв'язку з іншими видами планування", – зазначала раніше прес-служба ВР.

Також мають намір депутати згадати і про соціальну сторону життя військовослужбовців та врегулювати питання з наданням відпусток тим, хто воює на Донбасі.

Законопроектом №2234 пропонується встановити, що у разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв'язку з особливим періодом, а також під час дії воєнного стану, такі відпустки надаються в наступному році. "У цьому випадку дозволяється за бажанням військовослужбовців об'єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна тривалість об'єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів. Зазначені відпустки можуть бути надані кількома частинами (більше двох) без обмеження тривалості кожної з них", – йдеться в пояснювальній записці.

Є в депутатських планах та інші соціальні ініціативи – щодо підтримки інвалідів, пенсіонерів, переселенців.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти