НАТО обіцяє Україні підтримку на саміті в Польщі

24 травня 2016, 13:41

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

В Альянсі готові до співпраці з нашою країною

За останні роки НАТО все більше підтримує Україну, як політично, так і практично. Про це заявив на прес-конференції директор офісу зв'язку НАТО в Україні Олександр Вінніков, передає кореспондент Сегодня. ua.

Реклама

"Наша рішучість підтримувати суверенітет, територіальну цілісність України підкріплюється тим, що на найвищій рівні було прийнято рішення провести зустріч Україна-НАТО під час саміту у Варшаві, який пройде в найближчі тижні", – сказав він.

За словами Віннікова, основним документом, який повинен бути прийнятий на саміті – це пакет послідовної підтримки України. У цей пакет можуть бути включені два основних аспекти – демократичний нагляд. Основну роль в цьому, як уточнив Вінніков, повинен зіграти парламент і громадянське суспільство, розвиваючи наглядача над сектором безпеки. І другий аспект – це підтримка більш широкого сектора безпеки, тобто мова йде не тільки про силах оборони, зазначив він. У цій сфері велику роль відіграє СБУ, підкреслив Вінніков.

Однак, підкреслив представник НАТО, в добавок до концепції реформи, необхідно розробити план імплементації з чіткими часовими рамками.

"Також ми хотіли б побачити формування структур нагляду і прийняття відповідного законодавства, – сказав він. – Роль Верховної Ради в цьому ключова, і НАТО готове поділитися своїм досвідом і кращими практиками в цій сфері".

Реклама

У свою чергу заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд зазначила, що на сьогодні СБУ знаходиться в політичній залежності.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

"Питання про те, як зробити СБУ політично нейтральної, професійної, незалежної – був одним з ключових питань конференції. У той же час, реформований орган повинен перебувати під парламентським контролем і мати ефективну структуру і функції, і гарантувала безпеку держави і дотримання прав людини", – зазначила Сироїд.

Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, вважає, що "питання цивільного демократичного контролю на сьогоднішній день є настільки актуальним, що його просто неможливо недооцінити.

"Може бути контроль цивільний, тобто цивільна особа може контролювати, як, наприклад, президент країни. Він є цивільною особою, але він не здатний одноосібно забезпечити цей демократичний контроль", – сказав Мельник

На думку експерта Центру Разумкова, ключовим гравцем в системі цивільного демократичного контролю повинна бути Верховна Рада.

Реклама

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що в Україні починається перебудова сектора оборони і безпеки для вступу в НАТО.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти