Наша відповідь на санкції, візит Меркель до Києва і підтримка в Радбезі ООН: головні новини тижня

3 листопада 2018, 16:00

У той час як Росію висікли в ООН за невиконання Мінських домовленостей, Кремль розважається введенням економічних санкцій проти України

НавіщоУкраїнівідвідаланімецькаканцлер,щопрезидентПетроПорошенкобудеробитипід часофіційноговізитудо Туреччиниівсі подробицізасіданняРадбезуООН-внашомутрадиційномуоглядіголовнихподійполітичного життякраїни.

В ОБСЄ "не побачили" на Донбасі російських військових

Реклама

Тиждень почавсязскандальної заявипершогозаступникаголовиСММОБСЄвУкраїніОлександраХуга.26жовтня сталовідомо,щовінтерв'юамериканському виданнюForeign Policyєврочиновникнібитозаявив,щомісіяне побачилапрямихдоказіввтручанняРосіївконфліктнаДонбасі.

Відповідаючинапитання,якою є позиціяОБСЄз приводувтручанняРФуподіїнасходіУкраїни,ОлександрХугповідомив,щомоніторингова місія ОБСЄ не побачила прямих доказів.

"Що стосується того, що ми побачили на місці, ми не побачили прямих доказів (російського втручання. – Ред.). Втім, ми бачили як конвої виїжджають і в'їжджають в Україну по грунтових дорогах посеред ночі в місцях, де немає офіційного перетину кордону", -заявив він.

Зайогословами,представникимісіїбачилилюдейзрозпізнавальнимизнакамиарміїРФнаформі,алеїїнібитоможнакупитивбудь-якомумісці.

Реклама

СловаєврочиновникацілкомприродновикликалихвилюобуреннявУкраїні.ВрезультатіжурналістивиданняспробувализагладитиситуаціязназріваючимскандаломДонбасомі прояснили свою позицію.

"У попередній версії (інтерв'ю. – Ред.) Хуг заявив, що ОБСЄ не побачила прямих доказів участі Росії на сході України. Ми прибрали цю частину, оскільки вона не передає його думку (то, що він мав на увазі). Далі він наводить факти і спостереження, які зафіксували його спостерігачі", - написали журналісти Foreign Policy.

УсвоючергусамХугпояснив,щойогомісіяпрацює недлятого,щобробитивисновки,алишефіксуватифакти.

"Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні покликана встановлювати факти і звітувати про них. Ми не робимо висновки на основі цих фактів і не надаємо доказів. Факти, про які ми звітуємо, в тому числі і ті, які я перерахував в інтерв'ю Foreign Policy, кажуть самі за себе. Саме читачі наших звітів можуть робити висновки на їх основі. Важливо розуміти, що ми здійснюємо моніторинг, а не проводимо розслідування", - заявив представник ОБСЄ.

На засіданні Радбезу ООН засудили "вибори" бойовиків на Донбасі

30 квітня вНью-ЙоркупройшлозасіданняРадибезпекиООН,наякомуобговорюваласяситуаціянаДонбасі,агресіяРосіївАзовськомуморіімілітаризаціяокупованогоКриму.В результаті міжнародне співтовариство засудило дії росіян в Азові і незаконні "вибори" бойовиків на Донбасі.

Реклама

"Вибори" бойовиків, які були призначені на 11 листопада, отримали жорстку реакцію Заходу. "Проти" виступили вісім країн Євросоюзу, які закликали РФ зупинити підготовку до незаконних виборів на Донбасі. Відповідну заяву перед початком засідання Радбезу ООН зачитала постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс.

"Ми як держави – члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів. Ми засуджуємо незаконні так звані "вибори". Якщо вони відбудуться, ці незаконні вибори будуть суперечити зобов'язанням, зробленими відповідно до Мінських угод, і порушать українське законодавство", - йдеться в заяві.

У свою чергу, заступник постійного представника США при ООН Джонатан Коен заявив, що Росія перешкоджає виконанню Мінських угод, організувавши незаконні "вибори" серед бойовиків.

"США приєднуються до осуду наміри провести т.зв. вибори в Донецьку і Луганську. Вони незаконні і не мають підстави за українським законодавством. Ці вибори, які були влаштовані Росією, заважають виконанню Мінських угод ... Вибори повинні бути проведені відповідно до українського законодавства і стандартів ОБСЄ. Плановані вибори не задовольняють цим вимогам. Росія заважає мирному процесу і це перешкоджає проведенню переговорів Волкер-Сурков", - сказав він.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко озвучив цифру, в яку Росії обходиться війна на Донбасі, і чітко дав зрозуміти, що Україна не збирається вести переговори з бойовиками, які "є маріонетками Москви"
.

"Москва створила і підтримала незаконні збройні формування в Донецьку і Луганську. Їх існування неможливо без прямої фінансової допомоги Росії, яка становить 1,3 мільярда американських доларів на рік",- заявив постійний представник.

Крімтого,ЗаступникГенеральногосекретаряООНз політичних питаньРозмаріДікарлозробилазаявупоросійськійагресіївАзовськомуморі.ВоназакликалаРосійськуФедераціюутриматисявідпровокаційіуникатиризикуескалаціївцьомурегіоні.

"ООН стежить за інформацією про зростання напруженості в Азовському морі, яка негативно впливає на загальну атмосферу в регіоні. Ми наголошуємо на необхідності уникати ризику ескалацій, провокацій і прорахунків", - зазначила вона і також закликала сторони до швидкого прогресу у втіленні Мінських угод.

Росія ввела економічні санкції проти України

Прем'єр-міністрРосіїДмитроМедведєв1листопада підписавпостановуурядуРФ1300про введення спеціальных економічних заходів стосовно 322 українських громадян і 68 компаній. Про це повідомила прес-служба російського Кабміну.

"Вводяться спеціальні економічні заходи щодо фізичних і юридичних осіб України, що передбачають блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії і заборона на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі Росії. Санкції будуть поширюватися на 322 фізичних особи і 68 юридичних осіб", -повідомила прес-служба уряду РФ.

Реклама

Серед тих, хто підпадає під санкції, вспискувказанісинпрезидентаУкраїниОлексійПорошенко,прес-секретарпрезидентаУкраїниСвятославЦеголко,главаМВСУкраїниАрсенАваков,головаНацполіцііВ'ячеславАброськін,генпрокурорУкраїниЮрійЛуценко,і.о.міністраохорони здоров'яУлянаСупрун,екс-прем'єрУкраїниАрсенійЯценюкта іншіофіційніособи.

Щостосуєтьсякомпаній,товсписоксеред іншихувійшлидержконцерн"Укрспирт","Державнапродовольчо-зерновакорпорація",держпідприємство"Східнийгірничо-збагачувальнийкомбінат"і"АвтоКрАЗ",атакож"FOZZY Group","Фармак"і"Миронівськийхлібопродукт".

Варто відзначити те, як лідери громадської думки в соцмережах, так і рядові користувачі висміяли введення санкцій Росії проти УкраїниМаксимальножорстковідреагувавпрезидентУкраїниПетроПорошенко.НаспільномузканцлеромНімеччиниАнгелоюМеркельбрифінгувінзакликав Росію забиратися з України разом зі своїми військами, замість того щоб вводити санкції.

"Замість того щоб брязкати зброєю на фронті за допомогою санкцій, Росії треба зробити дуже просту річ: піти геть з України, забрати свої війська, забрати свою зброю, відновити територіальну цілісність України. Рішення про санкції не було несподіваним. За невеликим винятком це список дуже гідних людей ... включаючи мого сина, включаючи половину моєї адміністрації, велику кількість народних депутатів, більшість членів коаліції, членів українського уряду. Хочу сказати, що в Україні перебування в списку – як якась державна нагорода. Принаймні, це так сприймається", - заявив Порошенко.

Після візиту в Київ Ангела Меркель залишилась незадоволеною ситуацією на Донбасі

До речіпро АнгелуМеркель.ОфіційнийвізитвУкраїнуканцлераНімеччини,якийвідбувся1 листопада,ставоднієюзголовнихполітичнихподій тижня.Візитвідбувсяна запрошенняглавиукраїнської держави.

Президент України Петро Порошенко зустрів німецького канцлерабіляМаріїнськогопалацутрадиційно-зпочесною вартою,оркестромічервоноюдоріжкою.ПаніМеркельпривіталапочесна варта,післячогопочавсяраундпереговорів.

За інформацією речникаурядуФРНУльрікеДеммер,вцентріувагипереговорів-двостороннівідносини,атакожконфліктнасходіУкраїниіреалізаціяМінськихдомовленостей.

Втім, у цього візиту були і приховані причини. Кріміншого,АнгелаМеркельдалаКиєвучіткийсигнал,щонімецька владавизначиласяідозволитьбудівництворосійськогогазопроводу"Північнийпотік-2".Алеякрозповівсайту"Сегодня"керівникЦентрувійськово-правовихдослідженьОлександрМусієнко,прицьомуукраїнській сторонібулозапропонованоможливеальтернативнерішенняпроблемитранзитуіякісь гарантіїзбереженняпевнихобсягівпоставокгазузРФдо Європичерезукраїнськутериторію.

"На мою думку, було зроблено важливий сигнал, який послала Меркель нашим чиновникам, що, незважаючи на зусилля України і наших партнерів – Польщі та США, – проти будівництва "Північного потоку-2", все-таки російський газопровід буде побудований. Німецька влада не буде цьому протистояти. Мені здається, що це теж був чіткий сигнал про те, що потрібно домовлятися не про те, щоб заблокувати в повній мірі будівництво самого газопроводу, а німці пропонують нам варіант досягти домовленостей про квоти (на транзит газу з РФ до Європи через Україну. – Авт .), в яких буде збережений обсяг транзиту, щоб Україна, грубо кажучи, не втратила транзитну міць, нашу транзитну "трубу". Це був один з важливих сигналів, тому що це питання зараз хвилює, як багатьох українських політиків, так і європейських", - зазначив експерт

Після візиту до Києва пані Меркель зробила заяву по ситуації в Україні.Як вона заявила 2 листопада на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецкім, незважаючи на успіхи в справі демократизації країни і боротьби з корупцією, ситуація в Україні залишається дуже серйозною.

"З одного боку, є успіхи на шляху демократизації України, боротьби з корупцією, з іншого, на жаль, є небажані моменти в реалізації Мінських домовленостей", – Ангела Меркель.

До речі кажучи, це останній офіційний візит Ангели Меркель в Україну на посаді канцлера Німеччини: вона залишає політику.На наступних парламентських виборах, які відбудуться в 2021 році, чинний глава уряду Ангела Меркель не стане висувати свою кандидатуру на посаду канцлера.

Порошенко відвідає Туреччину: стали відомі деталі візиту

В свою чергу, президент України Петро Порошенко збирається з офіційним візитом в Стамбул.Так, 3 листопада в Стамбулі під головуванням президентів України і Туреччини відбудеться сьоме засідання Стратегічної ради високого рівня. Там будуть обговорюватися питання двостороннього політичного діалогу, сучасного стану і перспектив розвитку українсько-турецького співробітництва в торговельно-економічній, науково-технічній, оборонно-промисловій, енергетичнй, транспортній, культурно-гуманітарній, освітній та туристичній сферах. Окремо будуть проведені переговори між Порошенком і президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

Також президент України візьме участь в урочистому відкритті меморіальної дошки на колишній будівлі дипломатичної місії УНР в 1919-1922 роках, відвідає Стамбульський університет, де функціонує відділення української мови та літератури, і відкриє виставку архівних документів, присвячену 100-річчю українсько-турецьких дипломатичних відносин.

Також заплановано відвідання українським лідером Анталії, де відбудеться інавгурація консульства України в цьому місті і центру культури "Український дім".

Також стало відомо, що 11 листопада президент України відвідає Париж на запрошення французького лідера Еммануеля Макрона
.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти