"Народний фронт" закликав суддів КС не допустити тиску при розгляді указу про розпуск ВР

27 травня 2019, 13:53

Минулого тижня фракція звернулася до Конституційного Суду з поданням про визнання таким, що не відповідає Конституції України Указу президента Зеленського про розпуск Верховної Ради

Фракція звертається до суддів Конституційного Суду при розгляді депутатського подання про неконституційність розпуску парламенту керуватися виключно Конституцією України і не допустити тиску на суддів.

Про це заявив керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак під час виступу на Погоджувальній раді.

"Указ президента був виданий виключно з політичною доцільністю. Разом з тим, Конституційний Суд повинен керуватися Конституцією і захищати її. Ми закликаємо суддів Конституційного Суду не допустити тиску на себе. Це вже було в історії України, коли КС змінив Конституцію України без волі парламенту і народу. Це рішення стало передвісником революції гідності, оскільки наруга над Конституцією призвела до одноосібного захоплення влади Януковичем. І люди вийшли проти свавілля диктатури корупції і за сво свободу", – зазначив Бурбак.

Він нагадав, що минулого тижня фракція звернулася до Конституційного Суду з поданням про визнання таким, що не відповідає Конституції України, Указу президента України Зеленського про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових виборів.

"Саме Конституційний Суд стає гарантом Конституції. Шановні судді Конституційного Суду, на вас відповідальність. Країна чекає рішення. Яким воно буде? Відкине воно України в задушливі часи Януковича, в правове безчинство і знущання над законом, чи стане утвердженням демократії і законності в Україні? Ми віримо в рішення чесне, відповідальне, справедливе, зважене, з бездоганним дотриманням норм Основного закону", – підкреслив Бурбак.

Він зазначив, що юридичний факт – розпад коаліції, був зафіксований 17 травня, після заяви фракції "Народний фронт" і оголошення відповідної заяви з трибуни Верховної Ради.

"Саме тому ми наполягаємо, що Указ про розпуск є грубим порушенням Конституції. Звертаємося до Конституційного Суду із закликом невідкладно розглянути наше подання в термін до 30 днів. Указ президента був виданий виключно з політичною доцільністю. Разом з тим, Конституційний Суд повинен керуватися Конституцією і захищати її", – підкреслив Бурбак, додавши, що рішення КС має ґрунтуватися на принципі верховенства права, а не верховенства політичного рейтингу.

"Дострокові вибори не мають юридичних підстав у розумінні законодавства України. Це наша юридична оцінка", – резюмував Максим Бурбак.

Реклама

В тренді
Живе як король. Все про резиденції, особняки і яхти Медведчука

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти