Покарання за Азов: Литва першою ввела санкції проти Росії

7 грудня 2018, 15:51

Порошенко закликав Захід наслідувати приклад литовців і вжити жорстких заходів проти агресора

Литва першоюввеласанкціїпроти РосіїзанападнаукраїнськікораблівАзовськомуморі,арешта країнЄвропипокитількиобмежуютьсяглибокимзанепокоєнням.Про цеповідомилалитовськийлідерДаляГрібаускайтенаспільнійзпрезидентомУкраїниПетромПорошенком прес-конференції,передаєпрес-службаглавидержави.

Реклама

Заїїсловами,національніобмежувальнізаходилитовцівторкнутьсялюдей,яківідповідальнізанападнаукраїнськікораблі.

"Ми знаємо, що міжнародні організації не вжили жодних санкцій проти російських дій, але ми прийняли свої національні санкції в знак протесту проти атаки в Керченській протоці. Ми прийняли наші національні санкції проти людей, відповідальних за атаку на українських моряків в Керченській протоці. Вони тепер не зможуть займатися економічною та іншою діяльністю в нашій країні. Ми повинні забезпечити вільне пересування кораблів у Керченській протоці. Ми дуже чітко говоримо про свою військову та гуманітарну підтримку України і відкрито про це заявляємо", – сказала Грибаускайте.

Вонанагадала,щонанаступному тижнівідбудетьсязасіданняРадиЄвропейськогоСоюзу,наякомубудеобговорюватисяпитанняпродовженнясанкційпротиРосії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

УсвоючергуПорошенкочерговийраззакликавміжнароднихпартнеріввжити жорстких заходівдляприпиненняагресивнихдійРосіївЧорномуіАзовськомуморях.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

"Мидужераді вітатисанкції,якізастосувалаЛитвапротиучасниківагресивнихдійвЧорномуморіізакликаємоіншихпартнерівтакожнаслідуватипозитивний прикладЛитви",-сказавглаваукраїнської держави.

Нагадаємо, 25 листопада Росія несподівано перейшла в "наступ" на Азові, напавши на українські кораблі МБАК "Бердянськ", РБК "Яни Капу" і МБАК "Нікополь". Корабель ФСБ РФ спочатку протаранив український буксир, після цього агресор ще відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Також було захоплення кораблів – 24 члени екіпажів опинилися в заручниках.

На такі дії росіян бурхливо відреагувало світове співтовариство. Демократичний світ в один голос засудив напади російських військових на українські кораблі і виступає з вимогами звільнити моряків і техніку. В той же часУкраїна готуєнову відповідьРосії"азовськими санкціями". ГенеральнийпрокурорЮрійЛуценкозаявив,щосиловикизібралиінформаціювчотиритомипроросійськікомпанії.ГенпрокурорпропонуєзаморозитиактивиросійськогобізнесудодеокупаціїзахопленихтериторійУкраїни.

В свою чергу ГПУ представилареконструкціюподійвКерченській протоці. АслідчіСБУзасімднівзібрали17томівдоказів вчиненняРосієюагресіїпротиукраїнськихкораблів.ТакожвматеріалахГенпрокуратуривказаніособи,відповідальнізановуагресію.Можливосамевонипотрапилив"чорнийсписок"Литви.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти