Нагляд за мером і менше депутатів: Рада схвалила закон про столицю

3 жовтня 2019 12:29

Законопроект пропонує повернути райради, а повноваження столичного керівництва будуть розмежовані

Парламент має намір змінити закон про столицю, і сьогодні був зроблений перший крок у цьому напрямку. Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №2143-3 про внесення змін до закону "Про столицю України – місто-герой Київ". За документ проголосували 244 народних депутати.

Реклама

У пояснювальній записці зазначається, що ухвалений 15 січня 1999 року Верховною Радою закон про столицю був покликаний визначити спеціальний статус міста Києва як столиці України і врегулювати особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування в місті відповідно до Конституції України. Однак, замість того, правовий механізм, який був закладений в цьому законі, містив безліч колізій і протиріч, які робили незрозумілим правовий статус і взаємини між органами державної влади та місцевого самоврядування Києва та ускладнювали можливість здійснення ефективного управління в місті.

Крім того, автори законопроекту вважають, що внесені у 2010 році до цього закону зміни щодо порядку утворення районних рад повністю зруйнували систему організації місцевого самоврядування та здійснення виконавчої влади в столиці: представництво територіальних громад районів Києва було ліквідоване, і в руках однієї посадової особи по суті сконцентрована надмірна влада, що повністю суперечить принципу розмежуванню влади в Україні.

Читайте також: У Кабміні заявили про необхідність нового закону про столицю

Даний законопроект створює нову систему організації та здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади в Києві. Зокрема, пропонується відновити районні ради в місті Києві як представницькі органи жителів районів Києва. Пропонується розмежувати повноваження і розділити посади Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Так, мер очолюватиме Київський магістрат – виконавчий орган Київради, головуватиме на засіданнях, а голова КМДА – здійснюватиме нагляд за дотриманням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Реклама

Кількість депутатів Київської міської ради становить 80 депутатів (зараз 120). Загальний склад районної ради в місті Києві становить 20 депутатів.

Вибори депутатів Київради проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатних виборчих округах. Вибори проходять за відкритими виборчими списками міських організацій політичних партій в такий спосіб, який дає право виборцю визначати пріоритетність позиції кандидата в списку партії, за яку він голосує. Вибори мера проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, який збігається з територією столиці.

Як повідомляли новини "Сьогодні", столичний мер Віталій Кличко заявляв, що піде на вибори в Києві з оновленою політсилою. До того ж, він також заявив про необхідність об'єднання зусиль, проте не уточнив, з якою з партій.

Всі подробиці в спецтемі Рішення Верховної Ради

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти