Почалося перезавантаження Держбюро розслідувань: вступив в силу закон

27 грудня 2019 12:07

Президент насамперед підписав указ про звільнення директора ДБР, з чого починається перезавантаження відомства

Прийнятий Верховною Радою закон про Державнн бюро розслідувань з сьогоднішнього дня вступив в силу, в зв'язку з чим президент Володимир Зеленський вже звільнив директора ДБР Романа Трубу і призначив тимчасово виконуючого обов'язки.

Реклама

Закон щодо вдосконалення діяльності ДБР 26 грудня було опубліковано в парламентській газеті "Голос України", а сьогодні вступив в силу. Документ удосконалює правові основи організації та діяльності Бюро, усуває проблемні аспекти правового, структурно-організаційного, процедурного і кадрового характеру, виявлені за час його діяльності.

Так, закон змінює правовий статус ДБР з центрального органу виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність, на державний правоохоронний орган, на який покладаються завдання щодо попередження, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції.

Також уточнено порядок затвердження організаційної структури ДБР, утворення територіальних управлінь і вибір місця розташування регіональних підрозділів і змінений підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату і територіальних управлінь ДБР. Відповідно до закону, їх буде визначати Кабінет міністрів за поданням директора Держбюро.

Читайте також: Зеленський підписав закон про ДБР: з'явилася реакція Труби

Реклама

Крім того, документ уточнює порядок призначення директора відомства і його повноваження, а також встановлює принцип єдиноначальності в реалізації повноважень ДБР; нормує підстави притягнення співробітників ДБР до дисциплінарної відповідальності.

Директор Держбюро, відповідно до закону, отримує додаткові повноваження, зокрема що стосуються самостійного визначення системи та організаційної структури ДБР, граничної чисельності центрального апарату і порядку утворення територіальних управлінь ДБР, місця розташування регіональних підрозділів.

Не пропусти!
Пожежа в готелі збірної Словаччини в Пітері: а за кілька годин матч на Євро-2020

Крім того, директор ДБР може одноосібно призначати свого першого заступника і заступників (при цьому кількість заступників збільшується до трьох), визначати їх обов'язки поза конкурсом, а також звільняти їх і т.д. Він може бути проінформований управлінням внутрішнього контролю про всі корупційні злочини, виявлених в структурі ДБР (про які раніше ставили до відома тільки Генеральну прокуратуру) і приймати рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку дисциплінарної комісії.

Згідно з документом, директор ДБР звітуватиме перед Верховною Радою України. За результатами звіту парламент може визнати його роботу незадовільною, що може стати підставою для його звільнення.

Також передбачається, що з дня набрання чинності цим законом повноваження директора Держбюро розслідувань і його заступників припиняються достроково і починається процес перезавантаження ДБР.

Реклама

У той же час для забезпечення безперервності та ефективності досудових розслідувань Држбюро заключними та перехідними положеннями закону встановлено, що з дня набрання чинності слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути переведені за їх згодою в Державне бюро розслідувань без обов'язкового проведення конкурсу, якщо вони до закінчення передбаченого законом терміну проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво у кримінальному провадженні по преступле6ніям на Майдані 2013-2014 рр.

Як повідомляли новини "Сьогодні", поки парламент тільки розглядав законопроект про ДБР, Володимир Зеленський заявив про злочин в Держбюро розслідувань, що нібито попався на хабарі "права рука" Романа Труби.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти