НАБУ і САП влаштували жорсткі розбірки, а Порошенко виступив в Раді: ТОП-5 новин тижня

22 вересня 2018, 10:30

А тим часом МЗС України направив до Москви неприємна звістка

Тиждень, що минаєсталаособливо"спекотною"ібагатоюнаподії.ПрезидентПетроПорошенковиступавзпосланням до Верховної Ради,апісляцьогодепутатиприйняликількаважливихрішень.Апідкінець тижнязновупоскандалилиантикорупціонериСАПіНАБУ.

Реклама

Послання Порошенка до Ради

ПрезидентУкраїнине ставсильнозатримуватипарламентаріївівиступаврівногодину.Так,вінчіткозаявив,щобазиЧФРФвКриму небуде."ЗКонституціїпропонуєтьсявикреслитинорму,якадозволяєбазуванняЧорноморськогофлотуРФвУкраїні.Іпіслятого,якмиповернемоКрим,російськоїбазивСевастополіточнобільше небуде".

КрімтогоглавадержавиназвавголовніперемогиУкраїнинадРосією,зазначивши,щокремлівська "Барбаросса", путінський бліцкриг захлинулись. Зайогословами,заостаннірокибулобільшепозитивнихзмін,ніжзапопереднірокинезалежності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Такожвінвисловив упевненість,щовійнаповинназакінчитисяне тількиповерненнямвсіхзахопленихтериторій,а йвідшкодуваннямшкоди,атакождієвимигарантіяминеповторенняагресіївмайбутньому."НападРосіїпочавсязі спробианексіїКриму,ійогоповерненнямвінмає завершитися,включнозвідшкодуваннямзавданихзбитківінаданнямнацейразвжедієвихгарантійнеповторенняагресії".

Реклама

Президент сподівається, що Україна зруйнує стратегічний план Росії зі зняття санкцій.КремльвсвоючергуійогосоюзникинамагаютьсяпереконатиміжнароднеспівтовариствовнездатностіУкраїнивиконуватисвоїзобов'язання.Зайогословами,роботанасанкційномуфронтідозволяєвигратичаснарозвитокарміїіперехіднаконтрактнуслужбу.

Зміни до Конституції, оновлення складу ЦВК і депутатська недоторканність

Курс на ЄС і НАТО взято. Післявиступупрезидентазпосланням,ВерховнаРадапідтрималапрезидентськийзаконопроектпровнесеннязмінідо Конституціїпо європейськихієвроатлантичних прагненняхУкраїнидо Європейського СоюзуіНАТО.Народнідепутати321голосомпогодилисявідправитидокументдо Конституційного судудляотримання висновкунавнесеннязміндо Конституції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Після цього парламент зробив ще один крок до скасування депутатської недоторканності.ВерховнаРадазаосновуівціломупідтрималапрезидентськийзаконопроектщодо скасуваннядепутатськоїнедоторканностіівизначилапорядокподальшоїроботинаддокументом.Заданерішенняпроголосували274 депутати.Парламентаріямвизначивтерміндлявнесенняпропозиційіпоправокдо законопроекту.

ПотімнароднідепутатирозглянулитретєнайважливішепитанняпооновленнюскладуЦентральноївиборчоїкомісії.Так,спочаткудепутатизвільнилистарийскладЦентрвиборчкому.Буливідправленіу відставку14членівкомісіїу зв'язку із закінченнямтермінуїхповноважень.Після цьогоРада призначила 14 нових членів ЦВК,проголосувавшизакожнукандидатуруокремо.

Реклама

Непродовження Договору про дружбу з Росією

19вересня набула чинностірішенняРНБОпро припиненнядіїДоговорупродружбу,якийднямипідписавіпрезидент.ТеперМЗСповиннопроінформуватирядміжнароднихорганізацій(ООН,ОБСЄтаінші)про бажанняУкраїниприпинитидіюДоговору,атакожпро підставидляцьогорішення.

В свою чергу в МЗС РФ лицемірно відреагували на припинення Договору про дружбу.Увідомствівважають,щозавдано"колосальної шкодине тількиросійсько-українськимвідносинам,а йнаціональнимінтересамсамоїУкраїни".

В тренді
"Опудало з тебе зроблю". Добкін погрожує Фуксу після спогадів про "ХНР"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

21 вересня Київ офіційно повідомив Росію про непродовження Договору про дружбу.Міністерствозакордонних справнаправилодо Москвивідповіднуноту,вякійМЗСдетальноаргументувалопорушенняРосіїза всіма положеннямидокумента.

Скандал НАБУ і САП

Реклама

УсередупідбудівлеюСпеціалізованоїантикорупційноїпрокуратуринесподіванорозгорівсяскандалза участюспівробітниківНаціональногоантикорупційногобюро.Так,вСАПзаявили,щорозкрили "детективів НАБУ" з прослуховуванням і показали відео розбірок. КолиспівробітникиУправліннядержавноїохорониіНацполіціязаблокувалимікроавтобус,намісцеподійпідоспівспецназНАБУіпочаласябійказвикраденнямавтомобіляіДТП.Якзаявилиантикорупційніпрокурори,детективинібитотягнуликабельдляпрослушкиажзбудівлі"Охматдиту".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В свою чергу в НАБУ відмовились від установки "прослуховування" у глави САП Назара Холодницького.За інформацієюНАБУ,неподаліквідсвогомісцядислокації(приблизноза півкілометравідСАП)співробітникиУправлінняспеціальнихопераційНАБУпроводилиплановізаняття зтактико-спеціальної підготовки,якіпроводятьсярегулярно.

Авп'ятницюсталовідомопро відкриттякримінального провадження на главу НАБУ Артема Ситника, яке,однак,не пов'язанезіскандаломз"прослуховуванням".САПінкримінуютьйомурозголошенняданихрозслідуваннящодоміністраінфраструктуриВолодимираОмеляна.Виявилося,щоСитникзаздалегідьпопередивміністрапро обшукиутогобудинку.

Звинувачення Росії на адресу України по MH17

У понеділокякгрімсередясногонебагримнулагучна заяваросійськихвійськових.НачальникГоловногоракетно-артилерійськогоуправлінняМіноборониРФМиколаПаршинзаявивпронові "докази" причетності України до катастрофи MH17, щонібиторакетазенітно-ракетногокомплексу"Бук",за допомогоюякоїбувзбитийу 2014 роцімалайзійськийBoeingрейсуMH17,булапроведенавпідмосковномуДолгопрудномв1986 році.ВонабуланібитовідправленавУкраїну,звідкибільше неповерталасяназад.

СекретарРНБООлександрТурчиновназвавзаявуМіноборониРФновимневдалимфейком."ЗаяваРосійськоїФедераціїпронібитоукраїнський слідракети,яказбилаМН17-цечерговийневдалийфейкКремлядлятого,щобприкритисвій злочин,якийвжедоведенийякофіційнимслідством,такінезалежнимиекспертнимигрупами".

У тойжечасвМіжнароднійспільнійслідчій групіз розслідуваннякатастрофиМН17(JIT)заявили,щоРосія відмовилась надати їм дані про ракету.Прицьомуслідчівідзначили,щопопереднівисновкиМосквипро причинитрагедії,зробленіщев2014 році,не відповідаютьдійсності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В свою чергу Bellingcat звинуватив Росію в поширенні фейківщодоМН17.Засновникміжнародноїекспертно-журналістськоїгрупиЕліотХіггінсзаявив,щовисновкиМіністерстваоборониРосіїабсурдні.ЗасловамипредставникаBellingcat,російськівійськовіне врахували,щопересуванняБука,що потрапилонавідео,булотакожзнятосупутником.

Нідерланди також відреагували на нові видумки Росії. Урядцієїкраїниу відповідьнановізаявиРосіїзаявив,щодовіряє результатамрозслідуваннявцій справіміжнародноїСпільноїслідчоїгрупи,якісвідчатьпро провинуРосії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти