На посаду глави АП є 5 кандидатур, а частина міністрів за квотою президента може залишитися – Розенко

4 червня 2014, 21:04

Олексій Біловол Олексій Біловол

Головний виклик, який стоїть перед Петром Порошенком, – вирішення конфлікту на Сході, вважає депутат

 Головне питання, яке доведеться вирішити новообраному президентові Петру Порошенку, – це врегулювання ситуації на Донбасі, вважає народний депутат від УДАРу Павло Розенко.

Реклама

"Вирішення ситуації на Сході – це не лише питання припинення війни, в якій щодня гинуть люди. Це в тому числі і фактор економічного розвитку, фактор поліпшення соціальної сфери. І тут треба чітко розуміти, що без залучення зовнішніх ресурсів, насамперед кредитів, економіку буде запустити надзвичайно складно. А в країну, де є гарячі точки, де є територія, охоплена війною, гроші залучити набагато складніше, ніж у спокійну країну", – заявив Павло Розенко.

Він нагадав, що на Сході сконцентрований значний економічний потенціал України. "Так, він не зовсім на сьогодні ефективний, але, як ми бачимо сьогодні, підприємці закривають свій бізнес. Шахти не можуть вивезти вугілля через блокування, а іноді навіть руйнування залізничної системи. Цей негатив на Сході дає негатив і розвитку всієї економіки України. Чим швидше буде відновлена ситуація на Сході, тим більше надії, що економіка України буде розвиватися, а значить, знайдуться гроші і додатковий ресурс для того, щоб підвищувати рівень життя в Україні", – впевнений Розенко.

На його думку, сам Петро Порошенко розуміє, як вирішити нинішній конфлікт на Донбасі. "Сценаріїв, як врегулювати ситуацію на Сході, зараз обговорюється безліч. Але зі спілкування з самим Порошенком зрозуміло, що у нього персонально, внутрішньо є відчуття, що ситуацію на Сході можна вирішити, мінімально зменшивши втрати. Це його переконання, воно дає імпульс і всім нам повірити в можливість такого сценарію", – сказав Павло Розенко.

Після інавгурації, на думку депутата, новообраному президентові потрібно буде дуже швидко сформувати свою команду. "Я думаю, є велика ймовірність, що частина міністрів, які представлені за квотою президента, залишиться. Це функція президента. Я не готовий зараз говорити про прізвища. Але очевидно, що все-таки затвердження кандидатур відбуватиметься у Верховній Раді. Тому зрозуміло, що пройдуть попередні консультації на рівні лідерів фракцій", – заявив Павло Розенко.

Реклама

Він також упевнений, що, крім призначень у владі, новому президентові дуже важливо сформувати свою особисту команду. "Це той інтелектуальний і мозковий штаб, який працюватиме з ним всю його каденцію. У даному випадку вплив парламенту і політичних сил взагалі повинно бути відсутнім, на мій погляд. Це виключно президентська команда", – сказав народний депутат.
Він також висловив свою думку про майбутнього главу Адміністрації Президента. "Що стосується глави АП, то я чув про 5-х кандидатур. Але однозначно вага глави АП повинна бути нижчою, ніж вона була за Януковича і навіть за Ющенка", – сказав Павло Розенко.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Набуття чинності економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, на думку Розенка, є скоріше тактичним кроком. "Так, для розвитку економіки потрібно приймати рішення про асоціацію. А ось тут важлива не стільки сама посада президента, скільки його тісна співпраця з урядом. Тому що насправді, з точки зору реалізації Угоди про асоціацію, першу скрипку все-таки повинен відігравати Кабмін. Ланцюжок від нашого підприємства до європейського ринку має зробити саме уряд. Він повинен показати той шлях, яким має йти середній і малий бізнес", – переконаний Павло Розенко.

На його думку, загрози Асоціації з ЄС для бізнесу Сходу України були з самого початку роздуті. "Влада повинна дати суспільству певний антидот. Показати все-таки перспективи. Люди розгублені. Вони дезорієнтовані. Влада зараз повинна показати орієнтир у роботі з усіма соціальними групами – бізнесом, соціально незахищеними верствами населення... Особливо це важливо для Сходу", – вважає "ударівець".

Розенко впевнений, що влада повинна чітко показати, що реально зміниться для кожної людини після підписання економічної частини Угоди про асоціацію. "Я думаю, тоді проблем з підписанням угоди в нас не буде", – резюмував депутат.

На думку депутата, для повного перезавантаження влади потрібно провести вибори у Верховну Раду. "Я думаю, що всі ці процеси, включаючи розпуск Ради, повинні проходити паралельно, а не послідовно. І треба чітко розуміти, що хоча ми і добилися перевиборів президента, але ми не добилися перезавантаження влади. І з точки зору політичного процесу, майбутнього України, створення передумов для реформ, безумовно, парламентські вибори необхідні. Але треба дивитися правді в очі: на сьогодні реально за перевибори парламенту виступає фактично тільки УДАР і невеликі групи, які персонально орієнтуються на Порошенка", – сказав Павло Розенко.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти