МВФ вимагає ліквідувати пільги в сільгоспсекторі

1 липня 2015 13:04

Разом з відміною пільгового оподаткування в Україні хочуть ввести адресні цільові дотації для сільгоспвиробників

Завтра Верховна Рада України розгляне питання позбавлення податкових пільг виробників сільгосппродукції. Законопроект є обов'язковою умовою співпраці України та Міжнародного фонду. Про це депутатам нагадав постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше на засіданні комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, повідомляє "Зеркало недели".

Реклама

"Відповідно до положень Меморандуму про економічну і фінансову політику, підписаного з МВФ, передбачено з 1 січня 2016-го поширення дії загального режиму оподаткування ПДВ на весь сільськогосподарський сектор відповідно до міжнародної практики", – сказав він.

Ваше зазначив, що в умовах воєнного конфлікту на сході країни і переговорів з кредиторами щодо реструктуризації зовнішньої позики кожна сторона повинна зробити свій внесок, щоб підтримати економіку. "Внесок сільськогосподарської галузі у ВВП країни становить 10%, але тільки 1% податкових надходжень генерується галуззю. Такий низький показник сплати податків пов'язаний з використанням спецрежиму з ПДВ, від якого отримує переваги тільки великий бізнес", – сказав представник МВФ.

При цьому представник фонду наголосив, що різні податкові пільги для аграріїв обходяться бюджету в 30 млрд грн.

"У нас є поточний проект меморандуму, який є основою для другого траншу. Це ті зобов'язання, які взяв на себе уряд. Одне з цих зобов'язань стосується системи ПДВ у сільському господарстві", – сказав Ваше в ході комітетських слухань.

Реклама

Ваше запевнив, що скасування податкових пільг для аграріїв не призведе до втрати їх конкурентоспроможності на світовому ринку. "Є країни, в яких сільське господарство не субсидується взагалі або субсидується незначно. Наприклад, Чилі, Нова Зеландія, є достатньо країн, де субсидії менші", – сказав Ваше.

Не пропусти!
Ненудний гороскоп на 13 червня: Лев починає полювання, а Риби пірнули в казку
Маленький уболівальник збірної Данії

Представника МВФ підтримала заступник міністра фінансів України Олена Макеєва. За її словами, разом зі скасуванням пільгового оподаткування міністерство вважає за необхідне впровадити адресні цільові дотації для сільгоспвиробників. "Ми погоджуємося, що необхідно забезпечувати адресну цільову підтримку сільськогосподарських виробників. З метою надання такої підтримки доцільно закріпити на законодавчому рівні систему цільових дотацій", – сказала Макєєва.

Режим пільгового оподаткування для сільгоспвиробників діє в Україні з 1998 року. Він включає в себе фіксований сільгоспподаток, акумуляцію сільгосппідприємствами коштів ПДВ, а також підтримку тваринницьких господарств за рахунок перерахування ПДВ переробних підприємств.

За інформацією Державної фіскальної служби (ДФС), на цей момент більше 3% підприємств обробляє майже половину площ сільгоспугідь України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти