МВС України та Європол уклали Угоду про співпрацю

14 грудня 2016, 20:56

Укладення Угоди дасть можливість українським правоохоронцям брати участь у спільних поліцейських заходах разом з європейськими колегами

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в ході робочого візиту до Нідерландів підписав Угоду про стратегічне і оперативне співробітництво з Європолом.

Реклама

"Укладення Угоди дасть можливість українським правоохоронцям брати участь у спільних поліцейських заходах разом з європейськими колегами, здійснювати обмін та аналіз оперативної інформації і встановлювати місцезнаходження злочинців, які перебувають у розшуку. Крім того, це дозволить створювати міжнародні спільні слідчі групи", – йдеться в повідомленні Департаменту комунікації МВС України, оприлюдненому в середу ввечері.

Згідно з Угодою, українська сторона готова надати доступ до своїх баз даних, які будуть цікаві Європолу для співпраці. Це, перш за все, надасть можливість відпрацьовувати масштабні спільні операції по боротьбі з організованою злочинністю.

Національним контактним пунктом по взаємодії з Європолом з української сторони визначено Нацполіцію. Для оперативного обміну інформацією там незабаром буде встановлено необхідне обладнання та програмне забезпечення, яке нададуть європейські партнери. При цьому високотехнологічна лінія зв'язку буде максимально захищеною. Для цього західні партнери вже запросили групу українських експертів, які почнуть технічне злагодження сторін.

"Вже зараз можемо почати структурувати нашу роботу, особливо в напрямку кіберзлочинності і тероризму. Ваш досвід важливий і унікальний", – цитує Департамент комунікації МВС України голову Європолу Роба Уейнрайта.

Реклама

Уейнрайт також подякував Авакову за успішне проведення спільної операції "Аваланш", ключову роль у якій відіграли українські правоохоронці.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

В МВС України зазначають, що Європол має низку відмінностей від Міжнародної організації кримінальної поліції (МОКП)-Інтерпол, яка є міжнародною організацією з глобальними базами даних і підтримкою в першу чергу спільних поліцейських операцій.

"Зате Європол – правоохоронний орган ЄС, який здійснює аналітичну, технічну та фінансову підтримку партнерів у сфері попередження і боротьби з тяжкими міжнародними злочинами і тероризмом", – зазначили в українському міністерстві.

На сьогодні угоди про співробітництво укладені Європолом з правоохоронними органами Австралії, Канади, США, Ісландії, Норвегії, Монако, Швейцарії, Албанії, Македонії, Молдови і двома міжнародними організаціями: Євроюстом та Інтерполом.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти