Чи може опікун продати квартиру, яка за заповітом перейшла неповнолітній дитині

17 лютого 2017, 06:53

Власність дітей, які не досягли повноліття, перебуває під контролем органів опіки

"Я хочу заповідати квартиру своєму трирічному онуку. У нього є батьки. Якщо виявиться, що онук вступить в право успадкування до свого повноліття і не зможе з цієї причини розпоряджатися заповіданою квартирою, хто буде призначений його опікуном? Чи не зможе ця людина заволодіти майном або продати квартиру мого онука?"Анатолій Липецький.

Реклама

Відповідає Катерина Гутгарц, адвокат ЮК "АБГ":

"Повна цивільна дієздатність настає в 18 років. Є поодинокі винятки, коли повна цивільна дієздатність може бути надана дитині раніше – в 16 років. До 14 років дитина може самостійно вчиняти лише дрібні побутові правочини (ст. 31 Цивільного кодексу України). З 14 до 18 років дитина має більше прав, але великі угоди може здійснювати тільки за згодою батьків (ст. 32 ЦКУ). Батьки є законними представниками своїх дітей і діють від їх імені та в їх інтересах. Опікун призначається тільки дитині, позбавленій батьківського піклування.

Крім того, в Україні діють органи опіки та піклування, які повинні допомагати батькам у здійсненні їх батьківських прав і обов'язків і захищати інтереси дитини.

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах

За замовчуванням вважається, що малолітній або неповнолітній спадкоємець прийняв спадщину. Неповнолітній спадкоємець (від 14 до 18 років) може відмовитися від спадщини з дозволу батьків і органів опіки та піклування. За малолітнього спадкоємця (до 14 років) відмовитися від спадщини можуть батьки, але тільки з дозволу органів опіки. Те ж стосується і можливості розпоряджатися спадщиною: продати квартиру, яка належить дитині до 14 років, батьки зможуть тільки з письмового дозволу органів опіки і піклування. Для продажу квартири дитині віком від 14 до 18 років потрібні дозвіл батьків, а також органів опіки".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти