Москві не варто розраховувати, що ЄС піде на поступки щодо Криму – Джемілєв

28 червня 2014, 15:31

Екс-голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв впевнений, що ЄС не піде на якісь поступки Росії щодо Криму

У ходітелемарафону"Єдинакраїна!Єдинакраїна!",організованогоспільноЦентромжурналістськихрозслідувань іЧорноморськоютелерадіокомпанією,М.Джемілєвпо телефонузі Страсбурга(Франція) повідомив,що обговорювавситуацію в Кримуз генеральнимсекретаремРади ЄвропиТорбйорномЯгландом,атакождепутатамиЄвропарламенту,якізаявилипро свою рішучістьу межах їх повноваженьробити всеможливе для відновленнястатусу-квопівострова.

"Всі в одинголосговорять,щоабсолютно неприйнятно внаш час,колиоднакраїназавойовуєчужукраїну.І якщо хтосьу Кремлірозраховує,щовсе забудеться,іЄвропапіде наякісь поступки,товонипомиляються",- цитуєнардепасайтЦентружурналістськихрозслідувань.

За його словами,насьогодні цілкомясно,що ніякібазові проблемикримчанне будуть уповній мірівирішені,покиКрим небудеповернуто до складуУкраїни.

"Тому щоякісьдрібні питання,якібудутьвирішуватисянарівні міжнароднихорганізаційта Європейського судуз правлюдини -все цебуде нескінченнотягнутися,і єдиний вихід- це поверненняКримуУкраїні",- підкресливМ.Джемілєв.

Дляцього,впевненийвін, насамперед,необхідна добраволяРосійськоїФедерації,визнання неювласної помилкиі відшкодування збитку,нанесеногоУкраїні.

"Адругийвихід – це,звичайно,такі санкції,якізмусятьРосію відмовитисявід своєїагресивної політики.Кремлівськимкерівникамслід було бзгадати,що результатомсанкційпісля введення радянськихвійськвАфганістанстав розпадРадянськогоСоюзу.Ми бдуже не хотілирозпаду РосійськоїФедерації,ми бхотіли,щоб вонасталадемократичною державою іпідтримувалаб зУкраїноюдужедобрівідносини",- сказав колишнійглаваМеджлісу.

Крімтого,він не вважає,що темаКриму можевідійти на другийпланвякості компромісуміж Європоюі РосієюдлястабілізаціїобстановкинасходіУкраїни.

"Це питаннямене дужетурбував.І в розмовіз Обамою(президентСША-ІФ),і тут,в європейськихструктурах,ми обговорювали,щоніколи ніза яких обставинтемаКриму не будезабута.І цятеманавіть непорівнюєтьсяз АбхазієюабоНагорнимКарабахом,бо в Криму-нахабнеприєднаннячужій території.Тому тутнавряд чи будутьякі-небудькомпроміси ",- заявивлідер кримськихтатар.

На його думку,подальший розвиток подійнапівостровібудезалежативід продовженняпереговорівпо Криму.

"На порядку денномукримське питаннявесь часбуде.Інша справа- чи вистачитьдоброїволі і розумуу керівниківКремля,чи будуть воникеруватисябазовимиінтересами своїхгромадян?Якщо вони будутькеруватисяінтересами Росії,ане якимисьшовіністичнимиамбіціями,товони повиннібудутьзвільнитиокупованутериторію.Інакше- жоднихперспективдля Кримунемає,тобто не буденіяких контактівіз зовнішнім світом.Таке осьбудеболото",-підсумувавМ.Джемілєв.

Реклама

В тренді
Зустріч на Донбасі: у Путіна сказали, коли Зеленський отримає відповідь

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти