Мобілізованим чиновникам дозволили захищати країну, забувши про доходи

2 червня 2015, 11:46

Віра Холмогорова

Декларації можна подавати неповні і без прив'язки до конкретної дати

Верховна Рада прийняла законопроект № 2608, який вносить зміни до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". Документ у першому читанні підтримали 260 нардепів.

Автор проекту закону, народний депутат Андрій Левус ("Народний фронт") пропонує поміняти діючу практику декларування доходів чиновниками, які вирушили в зону бойових дій на Донбас.

"В умовах особливого періоду, для осіб, які за місцем роботи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і які були мобілізовані відповідно до указів президента України з метою підтримки бойової та мобілізаційної готовності Збройних сил України та інших військових формувань України, виконання такої обов'язки в більшості випадків ускладнене або взагалі неможливо", – йдеться в пояснювальній записці.

Те ж правило Левус пропонує поширити і на членів сімей таких держслужбовців.

Так, законопроект "Про внесення змін до Закону України" Про засади запобігання і протидії корупції "передбачає встановлення положень про те, що:

– Суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 у зв'язку з мобілізацією відповідно до указів президента України з метою підтримки бойової та мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань України, подають таку декларацію за звітний рік протягом 30 робочих днів з моменту повернення на місце роботи (служби) або місце здійснення повноважень депутата місцевої ради;
– У разі, коли суб'єкт декларування не може отримати інформацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру члена сім'ї, мобілізованого відповідно до указів президента України з метою підтримки бойової та мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань України, декларація за 2014 заповнюється без урахування інформації, невідомої суб'єкту декларування. У такому випадку суб'єкт декларування разом з декларацією подає пояснювальну записку довільної форми, у якій перераховує, які саме позиції декларації не заповнені в декларації, і вказує причини їх незаповнення. Суб'єкт декларування зобов'язаний подати уточнену декларацію за 2014 не пізніше 30 робочих днів з моменту усунення обставин, які перешкоджали йому отримати необхідні дані.

Як відомо, наприкінці квітня в Україні почалася п'ята хвиля часткової мобілізації.

Нагадаємо, 20 січня в парламентській газеті "Голос України" був опублікований закон № 113-VIII "Про часткову мобілізацію".

У законі зазначається, що мобілізація проводитиметься протягом 2015 в три черги протягом 210 діб.

Військовозобов'язаними є чоловіки від 18 до 45 років (сюди входять рядовий і сержантський склад). Варто зазначити, що 18-річних призовників, а також чоловіків без армійського досвіду обіцяють призивати в останню чергу.

Всім, хто перебуває на військовому обліку, забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. Найжорсткіше покарання – за ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 Кримінального кодексу України). Стаття передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. За неявку у військкомат за повісткою покарання не таке суворе – штраф від 85 до 119 грн, за порушення законодавства про мобілізацію – штраф від 17 до 51 грн., за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф від 17 до 51 грн.

Реклама

В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти