Місія ООН, ЄС і СБ озвучила план відновлення Донбасу

3 жовтня 2014, 19:31

Програма відновлення буде проходити в кілька етапів

Спільна місія Організації об'єднаних націй, Світового банку та Європейського союзу завершила тижневу роботу в Україні з оцінки потреб у відбудові Донбасу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Реклама

Сьогодні, 3 жовтня, на зустрічі в міністерстві місія надала загальний огляд попередніх рекомендацій щодо обсягу та характеристики необхідної допомоги з відновлення Донбасу.

"Місія пропонує поетапний підхід до надання допомоги. На першому етапі, відповідно до рекомендацій, необхідно зосередити роботу на швидкій оцінці короткострокових і середньострокових потреб і пріоритетів відновлення звільнених територій, з особливим акцентом на поновлення надання основних послуг, поновленні базових соціальних послуг та інфраструктури, створенні сприятливих умов для повернення населення та соціально-економічного відродження ", – йдеться в повідомленні.

На другому етапі місія пропонує зосередити свою допомогу уряду України на оцінці середньо-і довгострокових потреб відновлення і розвитку, визначенні пріоритетів по більш широкої національної стратегії розвитку та галузевих реформ. Терміни та обсяги цього етапу будуть визначені наприкінці першої фази.

Оцінка потреб у відновленні, розробка відповідних стратегій, планів і програм повинна бути скоординована урядом України, якому ООН, Всесвітній банк і Євросоюз будуть надавати оперативну та скоординовану підтримку.

Реклама

Для координації дій і контролю за ходом відновлювальних стратегій місія пропонує створити Координаційну раду на найвищому державному рівні, до складу якого також увійдуть постійний координатор ООН, директор Світового банку в Україні та глава Представництва ЄС в Україні.

В тренді
Український консул залишив Росію: що на нього чекає в Києві

Крім того, пропонується створити спільну комісію з технічних питань у складі представників Державного агентства з відновлення Донбасу та координаторів по відновленню з ООН, Світового банку та ЄС. Її функція – спостереження за всіма оцінками відновлення, планування, а також організація діяльності різних тематичних та секторальних робочих груп, створених для втілення певних заходів. Спільна комісія також повинна координувати відповідні урядові інституції та донорські структури.

"Місія підтвердила свою готовність приступити до роботи в швидкі терміни і представити конкретні заходи, які необхідно провести для відновлення Донбасу, на донорській конференції, яка повинна пройти в Києві в листопаді", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, спільна місія ООН, Всесвітнього банку та Євросоюзу працювала в Україні з 29 вересня по 3 жовтня у відповідь на запит українського уряду.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на початку вересня заявив, що на відновлення інфраструктури Донбасу знадобляться мільярди доларів. В середині літа він оцінював ці заходи в 8 млрд грн.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти