Миротворці на Донбасі і плани на американські Javelin: про що Порошенко розповів німецькому виданню

5 травня 2018, 18:24

За словами президента, кожна країна повинна мати свою власну церкву, а в бажанні Росії прийняти Чемпіонат світу з футболу немає нічого від спорту

ПрезидентУкраїниПетроПорошенкорозповівпро те,навіщоУкраїніавтокефальнацерква,колиможез'явитисявкраїніАнтикорупційнийсудічомудляРосіїЧемпіонатсвіту зфутболумаєгеополітичнезначення.Такізаявиглавадержавизробиввінтерв'юнімецькому журналуFocus,передає "Укрінформ".

Реклама

Так, за словами президента, кожна країна повинна мати свою власну церкву, проте "тільки Україна, Білорусь і Молдова не мають такого права".

"Російська православна церква діє за дорученням Росії. Я сподіваюся, що моє звернення до Варфоломія, константинопольського патріарха, принесе позитивний результат і дасть нам право на власну автокефальну церкву. Українська церква була створена 1000 років тому в Константинополі. Ми просто повертаємося до витоків", - заявив Порошенко.

За його словами, це "просто важливо для нашої незалежності", а українці таким чином отримають возмножность самостійно визначати церковну ієрархію.

Також Порошенко назвав
введення миротворчої місії ООН на Донбас єдинимвиходому врегулюванніконфліктуівисловивнадіюнатісну співпрацюСШАіЄСвпитанняхмиротворчоїмісіїнаДонбасііпосанкціям.

"Вони (санкції – ред.) – важливий важіль, який змусить Росію сісти за стіл переговорів і перейти до виконання Мінських домовленостей. У питанні встановлення миру в Україні і відновленні її територіальної цілісності дійсно потрібен прорив. Цю мету допомогла б виконати миротворча місія, яка б створила необхідну безпеку, щоб сприяти проведенню вільних і чесних виборів на сході України. І, будь ласка, Росія, ми нічого неправильного від вас не вимагаємо, але поверніться до цивілізованого діалогу і виведіть свої війська", - заявив президент.

Також Порошенко підкреслив, що не чекає від президента РФ Володимира Путіна якихось пропозицію по Донбасу після інавгурації, адже російський лідер "постійно обіцяє речі, які не виконує".

При цьому, коментуючи питання щодо поставок в Україну американських ПТРК Javelin, глава держави підкреслив, що Україна "абсолютно точно не нападе на Росію, але буде користуватися будь-якою можливістю для власного захисту".

Крім того, президент України вважає, що
 бажання Росії провести Чемпіонат світу з футболу у себе
цього літа немаєнічогоспільного зіспортом.На його думку,цегеополітикачистоїводиу виконанніПутіна.

В тренді
Живе як король. Все про резиденції, особняки і яхти Медведчука

"Це – чистий інструмент пропаганди, щоб хоч трохи відбілити заплямовану репутацію Росії. Це не має нічого спільного зі спортом. Це – питання геополітики", – сказавПорошенко.

Такожглавадержавирозраховує,щоАнтикорупційний суд може з'явитися в Україні вже в травні, щоприскоритьотриманняКиєвомчерговоготраншуМіжнародноговалютногофонду(МВФ).

"Ми прагнемо прискорити процес створення незалежної Антикорупційного суду. Я абсолютно впевнений, що нам це вдасться в першій половині року, можливо, ще в травні. І тоді ми отримаємо наступний транш (МВФ – Ред.)", - повідомив президент.

Порошенко заявив, що пишається тим, що за чотири роки в економіці вдалося досягти великих успіхів, ніж за 25 років до цього, зокрема поліпшити інвестиційний клімат. У рейтингу Doing Business країна піднялися з 135 місця в 2013 році на 76, а темп економічного розвитку в цьому році прогнозується на рівні 3,5%.

"Покажіть мені ще країну, якій таке вдалося в умовах війни!", - підкреслив президент
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти