Світ вже готовий покарати Росію: експерт розповів, чого сьогодні чекати на Генасамблеї ООН

17 грудня 2018, 08:00

У Нью-Йорку буде розглянуто український проект резолюції, ініційований Україною

СьогодніГенеральнаасамблеяООНрозглянеініційованийУкраїноюпроектрезолюціїпро російську мілітаризацію Криму, ЧорногоіАзовськогоморів.ПіслянедавньоїагресіївКерченськійпротоці,ЗахідбільшмотивованийпокаратиРосію.

Реклама

Про це розповів "Апострофу"експертз питаньбезпеки,ветеранзовнішньоїрозвідки,генерал-лейтенантВасильБогдан.

За його словами, Москва спробує з допомогою своїх союзників в ООН зірвати плани Заходу щодо резолюції, однак позитивний момент полягає в тому, що Росія не зможе накласти вето на прийняття документа, а лише висловити свою позицію з надією, що буде підтримка прихильників.

Експерт пояснив, що не всі країни Заходу зацікавлені у введенні миротворців ООН на Донбас, однак після атаки росіян в Керченській протоці ситуація змінилася і Захід уже дозрів для рішучих дій.

"Безумовно, це непросте питання, тому що в Європейському союзі не всі схильні до того, щоб підтримати впровадження миротворчої місії на Сході України. Є певна частина державних діячів і політиків, у яких недостатньо схвальне ставлення до миротворчої місії. Але останні події в нейтральних водах поблизу Керченської протоки багатьом відкрили очі, і, принаймні, на Заході налаштовані, щоб не допустити подальшого загострення подій. А по-друге, всі дуже обурені тим, що РФ порушує всі світові норми і конвенції, особливо це стосується права вільного мореплавства. А це питання є принциповим для морських країн-лідерів світу. І, безумовно, всі досить гостро реагують на порушення морського права. І є підстави сподіватися, що ці аргументи зіграють свою роль", - сказав Богдан.

Він зазначив, що візит президента Петра Порошенка до Брюсселя і наступні рішення європейців на користь України і проти Росії
резолюція Європарламентупро блокуванняросійських портів, продовженняіснуючихсанкцій-такожможутьзігратипозитивнурольвухваленнірезолюціїнаГАООН.

Відзначимо,українськарезолюція,поданавГАООН,міститьжорсткідляРФположення,середяких:

В тренді
Тепер вже офіційно. Зеленський підписав закон, який прирівняв е-паспорт до паперового
  • вимогадоРФякдержави-окупантививестисвоївійськазКримуінегайноприпинититимчасовуокупацію;
  • окупувавшиКрим,Росіягрубопорушиласвоїзобов'язанняврамкахБудапештськогомеморандуму;
  • засуджуютьсядіїРосіїпоактивніймілітаризаціїКримуічастинЧорноготаАзовськогоморів,будівництвоКерченськогомоста;
  • неприпустимеперешкоджанняРосієюміжнароднійморськійнавігаціївазово-чорноморськомурегіоні.

Нагадаємо, 25 листопадаРосіянесподіваноперейшлав"наступ"наАзові,напавшинаукраїнськікорабліМБАК"Бердянськ",РБК"ЯниКапу"іМБАК"Нікополь".КорабельФСБРФспочаткупротаранивукраїнськийбуксир,післяцьогоагресорщейвідкриввогонь,врезультатічогопораненняотрималишістьукраїнськихморяків.Такожбуло захопленнякораблів-24 члениекіпажівопинилися в заручниках.

Реклама

Узв'язкузцимз ініціативиУкраїнибула скликанаРада безпекиООНдляобговореннядійросіян,якавпідсумкузакінчиласяповним провалом Росії та підтримкою України. ЧлениРадбезузасудилиагресіюРФізакликализвільнитиукраїнськихморяківікораблі.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти