Мінський протокол "побачив світ"

10 вересня 2014, 12:02

Текст документа оприлюднений у парламентській газеті "Голос України"

Оприлюднено Мінський протокол за результатами тристоронньої контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію мирного плану президента України Петра Порошенка та ініціатив президента РФ Володимира Путіна, підписаного в Мінську 5 вересня.

Реклама

Текст протоколу оприлюднений в парламентській газеті "Голос України" у середу.

Документ включає 12 пунктів:

1. Забезпечити негайне двостороннє застосування зброї.

2. Забезпечити моніторинг та верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї.

Реклама

3. Провести децентралізацію влади, в тому числі шляхом прийняття закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (закон про особливий статус).

4. Забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України і РФ.

5. Невідкладно звільнити всіх заручників та осіб, яких незаконно утримують.

6. Прийняти закон про недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

7. Продовжити інклюзивний загальнонаціональний діалог.

Реклама

8. Вжити заходів щодо поліпшення гуманітарної ситуації в Донбасі.

9. Забезпечити проведення дострокових місцевих виборів відповідно до закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (закон про особливий статус).

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

10. Вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців з території України.

11. Прийняти програму економічного відродження Донбасу і відновлення життєдіяльності регіону.

12. Надати гарантії особистої безпеки для учасників консультацій.

Реклама

Зазначимо, що президент України Петро Порошенко виключає федералізацію України або відчуження територій держави в результаті реалізації мінських домовленостей.

Як передає кореспондент "Сегодня.ua", про це Порошенко заявив на засіданні Кабміну.

"Ні про яку федералізацію в протоколі не йдеться", – сказав він, зазначивши, що розпорядився оприлюднити мінський протокол, щоб зняти питання.

Президент пояснив, що мінський протокол передбачає відновлення і збереження суверенітету України на всій території Донбасу, в тому числі на тимчасово контрольованій бойовиками.

Нагадаємо, мінські домовленості від 5 вересня підписали учасники тристоронньої контактної групи: представник голови ОБСЄ з врегулювання в Україні Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти