Міністр роз'яснила в НАТО український закон про освіту

6 листопада 2017 21:12

Гриневич у Брюсселі зустрілася з послами НАТО.

Українська сторона пояснила в НАТО переваги мовної статті нового закону про освіту для дітей національних меншин. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич після зустрічі з послами країн НАТО в Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

Реклама

"Мені здається, що ми змогли донести багато аргументів на користь саме такої статті про мову закону про освіту, і пояснити, що ми не звужуємо права дітей з національних меншин, а розширюємо їх", – зазначила міністр.

Вона повідомила, що під час обговорення представники країн НАТО висловлювали різні думки.

"Є ті, які підтримують нашу позицію, є ті, які сумніваються, є ті, які почули наші аргументи і змінили точку зору. Чи змінив свою точку зору посол Угорщини – важко сказати. Він висловив невдоволення законом і висловив переконання, що він звужує права угорської меншини ", – розповіла Гриневич.
Вона зазначила, що в місцях компактного проживання національних меншин існує реальна проблема щодо низького рівня володіння українською мовою, який обмежує молодь.

"Наше завдання – щоб діти національних меншин могли вільно розмовляти рідною мовою і при цьому вільно розмовляти українською", – підкреслила міністр.

Реклама

За її словами, така можливість у вивченні мов Євросоюзу в Україні існує.

"Це я сьогодні пояснювала послам країн-членів НАТО", – додала Гриневич.

Не пропусти!
Нідерланди – Україна: онлайн першого матчу команди Шевченка на Євро-2020

Нагадаємо, Венеціанська комісія орієнтовно 11 грудня оприлюднить свій висновок згідно із Законом України Про освіту.

Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту".

Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Реклама

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо закону "Про освіту". Рішення ПАРЄ досить жорстко засуджує те, що Верховна Рада прийняла закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин.

Глава делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив, що резолюція ПАРЄ з українського закону про освіту не зобов'язує робити які-небудь кроки до висновків Венеціанської комісії і не є трагедією для України.

11 жовтня під час виступу на сесії ПАРЄ президент України Петро Порошенко заявив, що Україна гарантує право на навчання рідною мовою, але при цьому вивчення державної мови є обов'язковим.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти