МЗС: Порушення прав громадян України на території РФ набули системного характеру

13 серпня 2015, 21:31

Київ вимагає допустити до Кліха консульських працівників

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням міського суду м. Єсентуки продовжити термін утримання під вартою громадянину України Станіславу Кліху до 21 жовтня 2015 року.

Реклама

"Безпідставне і неправомірне судове рішення стало черговим підтвердженням небажання Російської Федерації дотримуватися визначених у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей положень про звільнення всіх заручників і які незаконно утримуються за принципом "всіх на всіх", – йдеться в коментарі МЗС України щодо продовження терміну попереднього ув'язнення громадянину України С. Кліху.

Київ підкреслює, що незважаючи на отримані ще в минулому році від Міністерства закордонних справ Російської Федерації запевнення, що органами слідства буде забезпечено відвідування арештованого консульськими посадовими особами України, російські компетентні органи продовжують перешкоджати проведенню зустрічей з С. Кліхом.

МЗС України вимагає забезпечити об'єктивний і неупереджений розгляд справи С. Кліха, надання офіційної інформації про місце і умови його утримання під вартою і стану здоров'я, негайного допуску консульських посадових осіб України до заарештованого згідно з узятими на себе РФ міжнародно-правовими зобов'язаннями, а також притягнення до відповідальності винних у їх порушенні.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

"МЗС України також заявляє, що порушення прав громадян України на території РФ набули системного і дискримінаційного характеру. При цьому грубо порушуються права консульських посадових осіб України, що робить неможливим належним чином реалізовувати консульські функції на території Російської Федерації. Діючи таким чином, російська сторона повинна усвідомлювати, що в цих умовах Україна залишає за собою право застосувати механізми адекватного реагування", – наголошується в коментарі.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти