Міжнародний скандал і довгоочікувані реформи: підсумки тижня в Україні

6 жовтня 2017, 09:22

Олександр Ростовцев

Рада прийняла пенсійну та судову реформи і знову "зависла"

Парламент,який більше трьохтижнівбайдикував,заостаннітри днівирішиввідпрацювативесь чассвогопростою.Врезультатітількизаодинвівторок булипроголосованівідразудвіреформи-судоваіпенсійна.Правда,далеконе всімгромадянамціреформиприпадуть до смаку.

Пенсійні страхи

Перш за все,звичайно,мовайдепропенсійну реформу.З одногобоку,внійбулопрописаноосучаснення пенсій для тих, хтоставпенсіонеромдо2007 року.Ідлябагатьохцедійснобудеістотна надбавка.Але,додаючиодним,ВерховнаРадавідібралауінших-утих,хтобудевиходитинапенсіюпочинаючиз2018 року.

Тепердлямайбутніхпенсіонерівголовнимкритеріємстаєне пенсійнийвік,атрудовийстаж.Ужевнаступномуроцічоловікизможутьвийтинапенсіюв60роківтількиза наявності стажуне менше25років,ажінки-20років.Післяцьогомінімальний страховийстажбудеростипротягом10роківізупинитьсятількинапозначці35років(дляжінок-30).Длятихже,хто небудемати мінімальну кількістьроків,повноціннапенсіяпочнетьсятількив65.

Такождепутативідібралиправодостроковоговиходунапенсіюувсіх,крімвійськовослужбовців,причомубезбудь-якогоперехідногоперіоду.Щонавряд чиобрадуєвчителів,чорнобильцівтаіншихгромадян,що малипрофесійнупільгу.

Судові новини

Реклама

Щостосуєтьсясудовоїреформи,товонапризведе,перш за все,до того,щодлямалозабезпеченихгромадянзверненнядо судустаневажкодоступним.Парламентпроголосувавзавведеннязастави,якувноситьлюдина, яка звертаєтьсядо суду:ця заставамаєбутигарантієюпокриттясудовихвитратнапроцес.Якщопозивачвиграє,грошійомуповернуть,якщопрограє-ні.Розмірзаставибудезалежативідпозову.

Також судова реформа повертає повноваження Верховному суду, відібравшиїхустворенихп'ятьроків томувищихспеціалізованихсудів.УРадівисловлювалисяпобоювання,щотакареформапосилитьвпливпрезидента,якийбудебрати участьу затвердженніскладуЗСУ.Однакдлязвичайнихгромадянцячастинареформиніякихзмінне принесе.

Винний за Калинівку

Крімреформ,парламенттакожзаймавсянаслідкамипожежінаскладахбоєприпасіввКалинівці.Точнішенамагавсястворитицінаслідки.Усередувідбулосязасіданнякомітетуз оборони,якийпроголосувавзазверненнядо президентазвимогою звільнити начальника Генштабу Віктора Муженка, звинувачуючийоговнезабезпеченнібезпекинаскладах.СамначальникГенштабу,правда,вжесказав,щойогонедоброзичливціотримають"діркувідбублика".Алескладностіможутьвиникнути,якщокомітетз оборонивинесесвоєзверненнянаголосуваннявсесійнузалу.Тамїїможутьпідтриматибагато,щозагрожуєризикомпротистояннявсерединікоаліції.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Депутат без громадянства

АоськолишнійдепутатвідРадикальноїпартіїАндрійАртеменкоскоробудезмушенийпротистоятине іншимполітикам,адержавівцілому.Натижні, що минаєВищийадміністративнийсудпозбавивАртеменкагромадянствазате,щоунього,крімукраїнського,бувканадськийпаспорт.

Артеменконайближчим часомзагрожуєзвернутисядо Європейського судуз правлюдини,мовляв,канадськийпаспортколишньогодепутатаставнедійснимщевчервні.

ПАРЄ проти України

Реклама

Скандал навколо закону про освіту виходить на нову орбіту. У вівторок влада Угорщини та Румунії заявила, що створюють загальний фронт для боротьби з законом, прийнятим ВР. Так що, якщо раніше ще можна було говорити, що заява угорців про блокування всіх євроінтеграційних ініціатив України – це передвиборчі маневри, то тепер вже йдеться про міжнародний конфлікт. Звучать думки, що пристрасті підігріває Росія, але факт поки залишається фактом. У понеділок, на черговій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, румунська делегація вирішила продемонструвати свою солідарність з угорцями: вона написала проект резолюції, спрямованої проти заборони на навчання на мовах нацменшин в Україні, і вже назбирала потрібну кількість підписів, щоб внести її до порядку денного. Якщо виходити з вже зроблених заяв, то румунів підтримають угорці, також можуть приєднатися греки, болгари, молдавани.

Законпро освітунаправлено на експертизудо РадиЄвропи.Якщойоготамне схвалять,топередукраїнською владоювстанескладнапроблема:зодного боку-вимогиЄвропи,з іншого-небажаннябільшостіпарламентуїхвиконувати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти