Мерам і депутатам заборонили приймати рішення за конфлікту інтересів

18 березня, 10:08

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Тепер депутати не зможуть приймати рішення, якщо буде перетинатися їх особистий інтерес

В Голосі України опубліковано прийнятий Верховною Радою закон, яким вносяться зміни в законодавство про місцеве самоврядування. Тепер депутатам місцевих і обласних рад заборонено розглядати питання і приймати по них рішення за наявності конфлікту інтересів.

Реклама

Йдеться про: сільських, селищних, міських голів; секретаря, депутатів сільської, селищної, міської ради; голів, заступників голови, депутатів районної, обласної, районної у місті ради.

Зазначені чиновники і депутати повинні повідомити про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), і не беруть участі у розгляді, підготовці і прийнятті рішень.

Якщо їх неучасть у випадку конфлікту інтересів в ухваленні рішення призведе до втрати повноважності відповідної ради, вони беруть участь в ухваленні радою рішення, але за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Цей закон набере чинності 19 березня.

Реклама

Як повідомляли новини "Сьогодні", яскравий приклад конфлікту інтересів трапився в Конституційному Суді, коли суддям вручили протоколи про порушення декларування, а вони після цього на засіданні КСУ прийняли рішення, яке дозволило їм уникнути покарання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти