Дрібні крадіжки окремо, вбивства окремо: що дасть слідчим закон про кримінальні проступки

23 вересня 2016, 18:08

За словами Авакова, цей законопроект дозволить розвантажити слідчих

У разі прийняття закону нетяжкі злочини, так звані дрібні кримінальні проступки, будуть розглядатися дільничними, що дозволить істотно розвантажити роботу слідчих. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає прес-служба МВС.

Реклама

Законопроект був розроблений за ініціативою МВС у співпраці з Комітетом ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та низкою народних депутатів.

Як заявив міністр, сьогодні слідчий може вести одночасно до 600 справ, значна частина з яких – це дрібні правопорушення.

"Ми хочемо прибрати дрібні справи. Тобто, якщо людина вкрала курку, то це повинно бути окреме провадження, ніж справи щодо вбивств. Це дозволить ще більше стимулювати процес", – зазначив Аваков.

Він додав, що на розгляд Верховної Ради також повторно був представлений оновлений варіант закону про протидію "злодіям в законі".

Реклама

На думку міністра, швидке прийняття цих законопроектів посилить діяльність Нацполіції і знизить рівень злочинності.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

"Я хочу застерегти і політиків, і громадських діячів. Процес змін – це процес, що вимагає зусиль, і ми проходимо через ці ситуації. Я впевнений, що ситуацію зі збільшення рівня злочинності ми зможемо врегулювати разом зі змінами в економіці і завершенням конфлікту на Сході", – зазначив Аваков.

Серед інших причин загострення криміногенної ситуації в країні міністр виділив масштабні міграційні процеси. На його думку, також на зростання рівня злочинності вплинула реформа поліції, оскільки кілька місяців зайняв перехідний період.

"Значна частина колишніх міліціонерів була демотивована, вони не розуміли свою подальшу долю і перенастроювати на нові рейки. Частину ми звільнили. Ми свідомо йшли на це, розуміючи, що буде критична точка, з якої нам потрібно буде підніматися", – підкреслив міністр.

Як заявив раніше генпрокурор Юрій Луценко, зростання злочинності  сталося через декілька факторів. Перший фактор, на думку генпрокурора – війна. Другий – рутинна паперова робота, яка забирає багато часу у працівників правоохоронних органів. "Я готовий внести в парламент законопроект про кримінальні проступки. У Кримінальному кодексі злочини невеликого ступеня тяжкості назвати провинами, і не буде місячного паперового валу і справа одразу піде до суду", – заявляв Луценко.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти