Медики пропонують Лазоришинця на посаду міністра охорони здоров'я

26 листопада 2014, 16:38

Медики вважають, що майбутній міністр охорони здоров'я повинен не просто бути визнаним фахівцем, добре розбиратися в управлінській вертикалі галузі, мати великий досвід роботи, але і користуватися авторитетом серед колег

Медики пропонують Василя Лазоришинця на посаду міністра охорони здоров'я. З такою пропозицією вони звернулися до прем'єра і Верховній Раді під час всеукраїнської наради, де обговорювали медичну допомогу в зоні бойових дій.

Реклама

Представники медичних асоціацій, головні лікарі, вчені Академії медичних наук запропонували кандидатуру від фахівців медичної галузі на посаду міністра.

На думку представників медичного співтовариства, в нинішній складній ситуації вони не тільки мають право, але й зобов'язані виражати своє бачення кадрової політики у сфері охорони здоров'я, її реформування та розвитку.

Медики вважають, що майбутній міністр охорони здоров'я повинен не просто бути визнаним фахівцем, добре розбиратися в управлінській вертикалі галузі, мати великий досвід роботи, але і користуватися авторитетом серед колег. "Від нового міністра в нинішніх обставинах залежить не тільки реформування медицини, а й її порятунок. Ми отримали важкий урок призначень в нашій сфері не за професійними, а з політичних міркувань", – сказав віце-президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк.

Тому медики підтримали кандидатуру нинішнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра Василя Лазоришинця. Таке рішення вони прийняли під час всеукраїнської наради, де обговорювали медичну допомогу в зоні бойових дій. Як зазначили учасники наради, саме Лазоришинець вніс ключовий внесок в її налагодження. Ще на посаді заступника міністра він почав регулярно їздити на Схід, організував медичну допомогу по лінії МОЗ для наших бійців і мирних жителів.

Реклама

Також колеги високо оцінили роль Василя Лазоришинця в розблокуванні тендерних закупівель ліків. Медики і пацієнти обурюються тим, що попередній міністр не зробив цього за півроку. Але зараз МОЗ за короткий час закупив вже 70% ліків за державними програмами. Решта тендери планують завершити до кінця листопада, а вже закуплених препаратів вистачить до наступних закупівель. "Ми сподіваємося, що проблема своєчасного забезпечення ліками тяжкохворих нарешті знята з порядку денного", – зазначила голова правління громадської організації "Орфанні захворювання України" Тетяна Кулеша.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Медики направили офіційне звернення на ім'я прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та фракцій демократичної коаліції в новій Верховній Раді з пропозицією підтримати Василя Лазоришинця на посаду міністра.

Довідка. Василь Лазоришинець – відомий дитячий кардіохірург, професор, член-кореспондент Академії медичних наук України. За 34 роки хірургічної практики виконав понад 6 тис операцій, продовжує регулярно оперувати.

Автор 380 наукових праць, має 8 авторських свідоцтв. Секретар Асоціації серцево-судинних хірургів України, член Європейської Асоціації кардіоторакальних хірургів, член Асоціації торакальних хірургів США, член-засновник Всесвітньої Асоціації дитячих кардіохірургів та кардіологів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти